حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۹ 25 ذو القعدة 1441 Wednesday, 15 July , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 6215 تعداد نوشته های امروز : 6 تعداد اعضا : 37 تعداد دیدگاهها : 86×
پ
پ

پیام مقام معظم رهبری به بیست و دومین اجلاس سراسری نماز (در خرم آباد)

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

قرآن کریم در توصیف قدرتمندان ِ مؤمن و در صدر وظایف آنان اقامه‌ی نماز را نام برده است: (الذین ان مکنّاهم فی الارض اقاموا الصلاه)

این وظیفه، در عمل شخصی، کیفیت بخشیدن به نماز است، و در تلاش اجتماعی، ترویج نماز و همگانی کردن آن. کیفیت یافتن نماز بدین معنی است که نماز، با حال و حضور ادا شود؛ نمازگزار به نماز با چشمِ «میعاد ملاقات با خدا» بنگرد و در آن، با خدای خود سخن بگوید و خود را در حضور او ببیند؛ نماز را تا می تواند در مسجد و تا میتواند به جماعت بگزارد و ترویج نماز، هر حرکت و تلاشی است که در راه همگانی کردن آن، و تبیین اهمیت آن، و آسان کردن دسترسی به آن، بتوان صورت داد.

صاحبان اندیشه و بیان، با گفتن و نوشتن؛ دارندگان رسانه‌ها و منبرها با پرداخت جذّاب و هنری؛ مسئولان دستگاهها هر یک متناسب با کارکرد آن دستگاه، می توانند این وظیفه‌ی بزرگ را ادا کنند.کمبود مسجد در شهر و شهرک و روستا؛ نبود جایگاه نماز در مراکز اجتماعات همچون ورزشگاه و بوستان و ایستگاه و مانند آن، مراعات نشدن وقت نماز در وسائل مسافرت های دور دست، نپرداختن شایسته به نماز در کتابهای درسی، نپرداختن به پاکیزگی و بهداشت در مساجد،  نپرداختن امام جماعت به تماس و رابطه با مأمومین، و هر کمبود دیگری از این قبیل‌ ها، نقاط ضعفی است که باید همت های بلند بر زدودن آن برانگیخته شود و نشانه‌ی ایمان صاحبان تمکّن یعنی اقامه‌ی نماز، در جامعه‌ی اسلامی ما روز به روز نمایان ‌تر گردد. انشاءالله.

 

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

سید علی خامنه‌ای

۱۱ شهریور ۱۳۹۲

 

متن پیام مقام معظم رهبری به اجلاس بیست و دوم – نسخه PDF

پخش اجرای صوتی پیام مقام معظم رهبری به بیست و دومین اجلاس سراسری نماز

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.