حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹ 22 ذو القعدة 1441 Sunday, 12 July , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 6184 تعداد نوشته های امروز : 15 تعداد اعضا : 35 تعداد دیدگاهها : 86×
پ
پ

پیام مقام معظم رهبری به هجدهمین اجلاس سراسری نماز (در قم)

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

 

نامگذاری اجلاس امسال نماز به نام جوانان، کاری به سزا و برآمده از نگاه درست به این سرچشمه‌ فیاض یاد و راز و نیاز است. دل و جان نیالوده‌ جوان، آماده‌ترین کانونی است که این مشکات نور و حضور میتواند در آن گرمی و روشنی بپراکند و راه سلوک و عروج معنوی را در میانه‌ کژ راهه‌ها، نمایان سازد. آشنا کردن جوانان، با صفا و بهجتی که در نماز و ذکر هست، خدمتی بزرگ به آنان و به آینده‌ ای است که باید با دست توانا و عزم جوانانه‌ آنان ساخته و پرداخته شود.

سفارش اینجانب آن است که مسجد را نیز همچون دلهای جوان، پاکیزه و پیراسته، و لبریز از شور و انگیزه‌ و نشاط کنید. مسجد نیز باید کانونی باشد که مشکات نماز در آن بدرخشد و نور معرفت و محبت و اُنس و صفا از آن ساطع شود. امامان جماعت، هیئت های امنا، خادمان موظف و متبرّع، هر یک باید بخشی از این کار بزرگ و اثرگذار را بر دوش خود حس کنند. توفیق همه‌ی دست‌ اندرکاران سلسله‌ نشست‌های نماز مخصوصاً جناب حجت‌الاسلام قرائتی، مرد شایسته‌ ثابت قدم و استوار را از خداوند متعال مسألت میکنم.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سیدعلی خامنه ای

۱۲ آبان ۱۳۸۸

 

متن پیام مقام معظم رهبری به اجلاس هجدهم – نسخه PDF

پخش اجرای صوتی پیام مقام معظم رهبری به هجدهمین اجلاس سراسری نماز

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.