شنبه, ۹ مرداد , ۱۴۰۰ 22 ذو الحجة 1442 Saturday, 31 July , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 9721 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3427 تعداد دیدگاهها : 299×
 • پ
  پ

  پیام مقام معظم رهبری به بیست و سومین اجلاس سراسری نماز (در اهواز)

   

  بسم‌الله الرحمن الرحیم

   

  سالیان درازی است که همت و انگیزه‌ ای مبارک‌، همه ساله، دل ها و ذهن ها را در سراسر کشور با این اجلاس، به اندیشیدن درباره‌ نماز برمی‌انگیزد و نکته‌ها و یادآوری ها و هشدارهایی درباره‌ی این فریضه‌ی بی‌همتای اسلامی و این استوانه‌ی استوار دین و دینداری، در فضای جامعه می پراکند. این،‌ توفیقی بزرگ برای شما برگزارکنندگان و موهبتی از سوی خداوند برای ما شنوندگان و نیوشندگان است.

  اکنون نوبت آن است که محصول این تلاش ارزشمند، در ترازوی نگاهی واقع ‌بین، سنجیده شود؛ چه در رفتار مخاطبان که به گزاردن نماز و سبک نشمردن آن فراخوانده شده‌اند، به ویژه جوانان و نو رسیدگان؛ و چه در مواظبت بر کیفیت نماز و خشوع و حضوری که روح و جوهر این عمل صالح رحمانی به شمار میرود؛ و چه در مسئولیت‌شناسی کسانی که به وظایفی در این راه موظف گشته‌اند، همچون ساختن و پرداختن مساجد، یا ترتیب دادن نماز در مدارس و دانشگاهها، یا فراهم آوردن فرصت برای نمازگزار در سفرهای زمینی و هوایی، یا در بهره‌گیری از شیوه‌های هنری در ترویج نماز در رسانه‌های تصویری و صوتی، یا در تولید مقاله و کتاب در تبیین زیبائیهای این عمل کوتاه و پر مغز …؛ و چه در زمینه‌های دیگری که وظائفی در آنها بر عهده‌ی مسئولانی نهاده شده است.

  اجلاس نماز، اقدامی مبارک و کارساز و بی شک، مأجور است، لیکن برای اینکه این کار ارزشمند،‌ هر چه بیشتر به نقطه‌ کمالِ کارایی نزدیک شود، باید به این سنجش و محاسبه‌ واقع ‌بین و خردمندانه، همت گماشت و پیگیری نتایج را بخش مهمی از این ابتکار دانست. توفیق همه شما به ویژه روحانی عزیز و گرانقدر حجه‌الاسلام جناب آقای قرائتی را از خداوند بزرگ مسألت می کنم.

   

  والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

  سیدعلی خامنه‌ای

  ۹ دی ۱۳۹۳

   

  متن پیام مقام معظم رهبری به اجلاس بیست و سوم – نسخه PDF

  پخش اجرای صوتی پیام مقام معظم رهبری به بیست و سومین اجلاس سراسری نماز

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.