دوشنبه, ۱۳ تیر , ۱۴۰۱ 5 ذو الحجة 1443 Monday, 4 July , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13632 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4159 تعداد دیدگاهها : 299×
پ
پ

پیام مقام معظم رهبری به بیست و سومین اجلاس سراسری نماز (در اهواز)

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

 

سالیان درازی است که همت و انگیزه‌ ای مبارک‌، همه ساله، دل ها و ذهن ها را در سراسر کشور با این اجلاس، به اندیشیدن درباره‌ نماز برمی‌انگیزد و نکته‌ها و یادآوری ها و هشدارهایی درباره‌ی این فریضه‌ی بی‌همتای اسلامی و این استوانه‌ی استوار دین و دینداری، در فضای جامعه می پراکند. این،‌ توفیقی بزرگ برای شما برگزارکنندگان و موهبتی از سوی خداوند برای ما شنوندگان و نیوشندگان است.

اکنون نوبت آن است که محصول این تلاش ارزشمند، در ترازوی نگاهی واقع ‌بین، سنجیده شود؛ چه در رفتار مخاطبان که به گزاردن نماز و سبک نشمردن آن فراخوانده شده‌اند، به ویژه جوانان و نو رسیدگان؛ و چه در مواظبت بر کیفیت نماز و خشوع و حضوری که روح و جوهر این عمل صالح رحمانی به شمار میرود؛ و چه در مسئولیت‌شناسی کسانی که به وظایفی در این راه موظف گشته‌اند، همچون ساختن و پرداختن مساجد، یا ترتیب دادن نماز در مدارس و دانشگاهها، یا فراهم آوردن فرصت برای نمازگزار در سفرهای زمینی و هوایی، یا در بهره‌گیری از شیوه‌های هنری در ترویج نماز در رسانه‌های تصویری و صوتی، یا در تولید مقاله و کتاب در تبیین زیبائیهای این عمل کوتاه و پر مغز …؛ و چه در زمینه‌های دیگری که وظائفی در آنها بر عهده‌ی مسئولانی نهاده شده است.

اجلاس نماز، اقدامی مبارک و کارساز و بی شک، مأجور است، لیکن برای اینکه این کار ارزشمند،‌ هر چه بیشتر به نقطه‌ کمالِ کارایی نزدیک شود، باید به این سنجش و محاسبه‌ واقع ‌بین و خردمندانه، همت گماشت و پیگیری نتایج را بخش مهمی از این ابتکار دانست. توفیق همه شما به ویژه روحانی عزیز و گرانقدر حجه‌الاسلام جناب آقای قرائتی را از خداوند بزرگ مسألت می کنم.

 

والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

سیدعلی خامنه‌ای

۹ دی ۱۳۹۳

 

متن پیام مقام معظم رهبری به اجلاس بیست و سوم – نسخه PDF

پخش اجرای صوتی پیام مقام معظم رهبری به بیست و سومین اجلاس سراسری نماز

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.