حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ Saturday, 24 July , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 9656 تعداد نوشته های امروز : 7 تعداد اعضا : 3424 تعداد دیدگاهها : 299×
 • پ
  پ

  پیام مقام معظم رهبری به بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز (در البرز)

   

  بسم الله الرحمن الرحیم

   

  نماز، دری گشوده بر روی آحاد ملت است که از آن می‏توان به هدایت و رحمت خداوند رسید و زندگی را در سمت و سوی درست و سرشار از خیر و برکت قرار داد. سلامت معنوی هر فرد وابسته به نماز است و صراط مستقیم و حیات طیبه‏ ی هر جامعه نیز تنها با اقامه‏ ی نماز در آن تحقق می‏یابد. این همه تأکید بر اقامه‏ ی نماز در کتاب و سنت، هدفی جز این ندارد که این باب رحمت بر روی فرد و جامعه‏ مسلمان گشوده بماند و فرصت بهره‏ مندی از آن دست دهد.

  سالها است که این شعار در ایران اسلامی بر سر دست گرفته شده است که: (اَلَّذینَ اِن مَکَّنّاهُم فِی الاَرضِ اَقامُوا الصَلوهَ ) و این اجلاس سالیانه به همت و پشتکار عالم مجاهد و خستگی ناپذیر جناب حجت الإسلام قرائتی برپا می‏شود و توصیه‏ های مؤکد درباره‎ی گسترش نماز و به کیفیت لازم رسیدن نمازهای ما، تکرار می‏گردد. با این حال باید اعتراف کنیم که حق این فریضه‏ ی الهی که درمان دردهای عمده‏ ی فردی و اجتماعی ما است، ادا نشده است. ما مسئولان، ما سخنوران و سخنگویان، ما سررشته‏ داران امور کشور، ما روحانیون و متولیان تبلیغ و تعلیم دین و ما همه‏ ی آحاد و همه‏ ی قشرهای مردم، همه و همه در مسئولیت اقامه نماز شریکیم.

  همه همت گماریم که نماز را در جایگاه شایسته‏ ی خود که قرآن و حدیث به آن ناطق است، بشناسیم و بشناسانیم و عمل شخصی خود را نیز به تناسب آن تعالی بخشیم. توفیقات روزافزون همه‏ ی شما و شخص جناب آقای قرائتی را از خداوند متعال مسألت می‏نمایم.

   

  والسلام علیکم و رحمه ‏الله

  سیدعلی خامنه ‏ای

  ۱۷ آذر ۱۳۹۵

   

  متن پیام مقام معظم رهبری به اجلاس بیست و پنجم – نسخه PDF

  پخش اجرای صوتی پیام مقام معظم رهبری به بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.