دوشنبه, ۱۳ تیر , ۱۴۰۱ 5 ذو الحجة 1443 Monday, 4 July , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13632 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4159 تعداد دیدگاهها : 299×
پ
پ

پیام مقام معظم رهبری به بیست و یکمین اجلاس سراسری نماز (در کرمانشاه)

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

امسال نیز شما مردان و زنان خداجوی و حقیقت نیوش، با برگزاری این اجلاس، گام دیگری در راه وظیفه‌ بزرگ اسلامی خویش، یعنی اقامه‌ی نماز برداشته‌اید. از همه‌ی دست اندرکاران به ویژه از جناب حجه الاسلام آقای قرائتی، روحانی مجاهد و صادق و ثابت قدم که استوانه‌ اصلیِ این کار بزرگ است، تشکر می کنم و پاداش الهی را برای ایشان و همکارانشان مسألت می نمایم. با این همه باید اعتراف کنیم که هنوز مجموعه‌ ما مسئولان نظام اسلامی وظیفه‌ خود را در این باره به تمام و کمال، ادا نکرده‌ایم.

اهمیت نماز را باید به درستی فهمید. این که فرموده‌اند: اگر نماز در درگاه خداوند، مقبول افتد دیگر خدمات و زحمات نیز پذیرفته شده و اگر نماز، مردود باشد هرچه جز آن نیز مردود گشته است، حقیقتی بزرگ را بما می‌نمایاند. آن حقیقت این است که اگر در جامعه‌ی اسلامی نماز در جایگاه شایسته‌ی خود قرار گیرد، همه‌ی تلاش های سازنده‌ مادی و معنوی، راه خود را به سمت و سوی آرمان ها می گشاید و جامعه را به نقطه‌ مطلوب آرمانی اسلام می رساند؛ و اگر از اهمیت نماز غفلت شود و نماز مورد بی‌اعتنایی قرار گیرد، این مسیر به درستی طی نخواهد شد و تلاش ها و مجاهدت ها تأثیر لازم را در رساندن به قله‌ ای که اسلام برای جامعه‌ بشری ترسیم کرده است،‌ نخواهد داشت. این حقیقت، به همه‌ی ما هشدار می دهد و وظیفه‌ ای سنگین را به یاد ما می‌آورد.

تلاش های فرهنگی و هنری و برنامه‌ریزی های آموزشی و غیره، همه باید به گونه‌ای طراحی و اجرا شود که نماز، با کیفیت مطلوب، روز به روز در میان مردم بویژه جوانان و نوجوانان رونق گیرد و همه به راستی از این چشمه‌ پاکی و روشنی بهره‌مند گردند. بی‌شک دستگاه های متعدد امور فرهنگی و آموزشی و صدا و سیما و دست اندرکاران اداره‌ مساجد، بیش از دیگران باید احساس مسئولیت کنند.

از خداوند متعال کمک بخواهید و دامن همت به کمر بزنید و حرکتی تازه در این راه آغاز کنید.

خداوند یار و نگهدارتان.

 

والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

سیدعلی خامنه‌ای

۱۳ شهریور ۱۳۹۱

 

متن پیام مقام معظم رهبری به اجلاس بیست و یکم – نسخه PDF

پخش اجرای صوتی پیام مقام معظم رهبری به بیست و یکمین اجلاس سراسری نماز

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.