دوشنبه, ۱۳ تیر , ۱۴۰۱ 5 ذو الحجة 1443 Monday, 4 July , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13632 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4159 تعداد دیدگاهها : 299×
پ
پ

پیام مقام معظم رهبری به دومین اجلاس سراسری نماز (در مشهد مقدس)

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

 

جناب حجت الاسلام آقای قرائتی – دامت افاضاته-، بسیار از جناب عالی و همکارانتان متشکرم که همّت کرده و دومین مجمع اقامه نماز را برای گسترش دادن فرهنگ نماز و استحکام بخشیدن پایه‌های آن در جامعه اسلامی ایران ، فراهم آورده‌اید. و امیدوارم همگی مأجور و به هدف مقدس خود نایل گردید.

امسال اگر اینجانب باید پیامی به شما و آن مجمع محترم بدهم، این پیام آن است که همه، کوشش خود را برای تحقق توصیه‌های مندرج در پیام سال گذشته به اولین مجمع، بکار برید و از این که آن ها فقط نقشی بر کاغذ و الفاظی برای شروع بحث بمانند، مانع شوید. بی‌شک ناگفته‌های باب نماز بسیار است و قاصری چون اینجانب کوچک تر از آن است که به همه آن معارف دست یابد؛ چه رسد به این که آن را در پیامی یا پیام هایی بگنجاند و امید است به فضل‌ الهی و دستگیری حضرت ولی عصر – ارواحنا فداه- راه درک و تفهیم آن به دیگران بر دل های نورانی و با معرفت هموار گردد. لیکن یکی از آن چه شناخته و دانسته‌ایم، راه شناخت بیشتر را به روی ما باز می‌کند و معرفت ما را روشن تر و بی شبهه ‌تر می‌سازد.

گزارش ها، گویای آن است که از سال گذشته تاکنون قدم های عملی قابل دیری در این راه برداشته شده است ولی این از آن چه حق عظیم نماز در ایران اسلامی می‌طلبد بسی کمتر است. ان شاءالله همکاری همه دستگاه‌ های اسلامی، اعم از  آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و صدا و سیما و سازمان تبلیغات اسلامی و مطبوعات و دیگر نهادها و سازمان ‌های مؤثر بتوانند شما را در مقصود مقدستان یاری دهد. توفیق همگان را از خداوند خواستارم.

 

والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

سید علی خامنه‌ای

۲۱ شهریور ۱۳۷۱

 

متن پیام مقام معظم رهبری به اجلاس دوم – نسخه PDF

پخش اجرای صوتی پیام مقام معظم رهبری به دومین اجلاس سراسری نماز

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.