دوشنبه, ۱۳ تیر , ۱۴۰۱ 5 ذو الحجة 1443 Monday, 4 July , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13632 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4159 تعداد دیدگاهها : 299×
پ
پ

پیام مقام معظم رهبری به سیزدهمین اجلاس سراسری نماز (در شهرکرد)

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

 

اینک پس از دوازده سال از آغاز حرکت مبارک اقامه نماز باید فصل دیگری در این تلاش و جهاد مبارک آغاز شود. این فصل می‌بایست نگاه خود را به برنامه ریزی کوتاه مدّت و میان مدّت برای دست یابی به هدف‌های تعریف شده‌ای بدوزد که به گونه‌ای انبوه و متراکم در خلال توصیه‌ها و دستورالعمل‌های تقدیم شده در این مدت، موج می‌زند. هدف بلند مدّت اقامه  نماز در جامعه، صلاح و فلاح همگانی است، لیکن تا رسیدن به آن مقصود والا، هدف میان مدّت، بر افروختن چراغ نماز در همه خانه‌ها و در خانه دل ها است. و هدف کوتاه مدّت، به کارگیری همه ظرفیّت علمی و هنری و تبلیغی کشور در این راه و سمت و سو دادن به همه آن گونه تلاش‌ها در این جهت است.

همچنان که برای گزاردن نماز باید قبله را شناخت و به آن روی آورد، برای لبریز کردن فضای دنیا و دنیای دل ها از عطر و جلوه و روح نماز هم قبله‌ای وجود دارد که باید آن را یافت و بدان روی کرد. این قبله همان هدف های والا و نهایی نماز است و روی کردن به آن، پیمودن راه هایی است که بدان منتهی می شود، و این راه ها در قالب هدف های کوتاه مدّت و میان مدت، تعریف شدنی است. اکنون بحمدالله با همت رئیس جمهور محترم،‌ دستگاه های اجرایی ذی ربط به همکاری در عمل برای اقامه نماز فراخوانده شده‌اند، و از دستگاه های تبلیغی به ویژه صدا و سیما و وزارت های فرهنگی و گردانندگان مراکز جمعیتی، ‌به طور ویژه در پیام سال های پیش تعهد مسؤولانه خواسته شده است، کار لازم امروز آن است که هیأت هایی برای تعیین دقیق مأموریت های این دستگاه ها تشکیل شود و بر اثر آن، ‌برنامه زمانبندی شده همه فعالیت ها و خدماتی که وظیفه­ آنان است با شیوه‌ای علمی و واقع بینانه فراهم گردد. و هیأت کارآمد دیگری مأمور پیگیری و نظارت مستمر بر پیشرفت این فعالیت ها و خدمات گردد.

براین اساس،‌گردهمایی سال آینده شما، مجمعی فقط برای سخنرانی نیست بلکه عرصه‌ای است که در آن می‌باید هیأت‌های مزبور گزارش پیشرفت آن برنامه زمانبندی شده را بدهند و جمع داوری عالی رتبه‌ای،‌ سهم هر دستگاه را از تشویق و تقدیر و یا خدای نخواسته از توبیخ و سرزنش به او بپردازد و بر اساس پیشرفت ها یا توقف ها و موانع راه، برنامه جامع را تصحیح یا تکمیل کند. بی‌شک دولت محترم و شخص رئیس محترم جمهور می‌توانند برترین نقش را در این فرآیند منطقی و کارساز، ایفا کنند.

توفیقات همگان به ویژه جناب حجت الإسلام قرائتی را در پیشبرد این خواسته ارزشمند از خداوند متعال مسئلت می کنم و امیدوارم مشمول ادعیه زاکیه حضرت بقیه الله باشند.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سیدعلی خامنه‌ای

۱۴ شهریور ۱۳۸۲

 

متن پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سیزدهم – نسخه PDF

پخش اجرای صوتی پیام مقام معظم رهبری به سیزدهمین اجلاس سراسری نماز

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.