دوشنبه, ۱۳ تیر , ۱۴۰۱ 5 ذو الحجة 1443 Monday, 4 July , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13632 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4159 تعداد دیدگاهها : 299×
پ
پ

پیام مقام معظم رهبری به شانزدهمین اجلاس سراسری نماز (در اراک)

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

 

برپایی اجلاس نماز را گرامی می­دارم و از ایزد دانا و شنوا درخواست می­ کنم که آن­را کانونی گرمابخش و چراغی روشنگر برای دل­ های پاک و با صفای جوانان ما بگرداند و نوای گوش­ نواز نیایش را در پهنه کشور ما بگستراند.

نماز، نیاز آدمی است. ما گرفتاران تخته بند زندگی مادی، به دریچه ­ای که هوای پاک آزادی را از عالم معنا به ما برساند و دل را از آلودگی و بی­ خبری برهاند نیازمندیم. بدون این پنجره­ روشنی، و طراوت، نهاد آدمی درخشندگی گوهر خویش را از دست می­ دهد و دل، رنگ و بو و سرشت گِل می­ گیرد.

اگر نماز را آن­گونه که هست بشناسیم، خدا را بر این هدیه بزرگ که پیامبرانش به ما داده ­اند، هزاران بار سپاس خواهیم گفت.

شما برپا دارندگان این گردهمایی که کوشش ارجمندتان پوشیده نیست، همت خویش را بر آن بگمارید که نماز را به درستی بشناسانید. این از هر بخشنامه و دستوری و فرمانی کارسازتر است. دل­ها با جویایی معنویت سرشته شده­ اند، شما این راه راست، این داروی معجزه گر، و این پنجره­ دل­گشا را به آنان نشان دهید. این است آن­چه­ نماز را همگانی و آن را با حال و حضور و شور و شیدایی همراه می­ سازد، و این سخنان والا را معنی می­ کند، که:

الصّلاهُ مِعراجُ المُؤمِن نماز اوجگیری مؤمن است.

الصّلاهُ خَیرُ مُوضُوعٍ مَن شَاءَ اِستَقَلّ وَ مَن شَاءَ اِستَکثَرَ – نماز بهترین نهاده دین است ، هر که خواهد کم ، و هرکه خواهد بیش، بهره از آن می­ گیرد. و برای این کار بزرگ، ناگزیر باید هم خرد و هم هنر و هم انگیزه، به کار گرفته شود. از خداوند متعال توفیق روز افزون برای همه­ شما مسألت می­ کنم.

 

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید علی خامنه ­ای

۱۴ شهریور ۱۳۸۶

 

متن پیام مقام معظم رهبری به اجلاس شانزدهم – نسخه PDF

پخش اجرای صوتی پیام مقام معظم رهبری به شانزدهمین اجلاس سراسری نماز

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.