شنبه, ۹ مرداد , ۱۴۰۰ 22 ذو الحجة 1442 Saturday, 31 July , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 9721 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3427 تعداد دیدگاهها : 299×
 • پ
  پ

  پیام مقام معظم رهبری به هجدهمین اجلاس سراسری نماز (در قم)

   

  بسم‌الله الرحمن الرحیم

   

  نامگذاری اجلاس امسال نماز به نام جوانان، کاری به سزا و برآمده از نگاه درست به این سرچشمه‌ فیاض یاد و راز و نیاز است. دل و جان نیالوده‌ جوان، آماده‌ترین کانونی است که این مشکات نور و حضور میتواند در آن گرمی و روشنی بپراکند و راه سلوک و عروج معنوی را در میانه‌ کژ راهه‌ها، نمایان سازد. آشنا کردن جوانان، با صفا و بهجتی که در نماز و ذکر هست، خدمتی بزرگ به آنان و به آینده‌ ای است که باید با دست توانا و عزم جوانانه‌ آنان ساخته و پرداخته شود.

  سفارش اینجانب آن است که مسجد را نیز همچون دلهای جوان، پاکیزه و پیراسته، و لبریز از شور و انگیزه‌ و نشاط کنید. مسجد نیز باید کانونی باشد که مشکات نماز در آن بدرخشد و نور معرفت و محبت و اُنس و صفا از آن ساطع شود. امامان جماعت، هیئت های امنا، خادمان موظف و متبرّع، هر یک باید بخشی از این کار بزرگ و اثرگذار را بر دوش خود حس کنند. توفیق همه‌ی دست‌ اندرکاران سلسله‌ نشست‌های نماز مخصوصاً جناب حجت‌الاسلام قرائتی، مرد شایسته‌ ثابت قدم و استوار را از خداوند متعال مسألت میکنم.

   

  والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

  سیدعلی خامنه ای

  ۱۲ آبان ۱۳۸۸

   

  متن پیام مقام معظم رهبری به اجلاس هجدهم – نسخه PDF

  پخش اجرای صوتی پیام مقام معظم رهبری به هجدهمین اجلاس سراسری نماز

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.