دوشنبه, ۱۳ تیر , ۱۴۰۱ 5 ذو الحجة 1443 Monday, 4 July , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13632 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4159 تعداد دیدگاهها : 299×
پ
پ

پیام مقام معظم رهبری به چهاردهمین اجلاس سراسری نماز (در یزد)

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

 

پیش از هر سخن، باید خدای حکیم علیم را بر توفیقی که به دست‌اندرکاران این گردهمایی مبارک ارزانی داشته، سپاس گویم و از آنان به ویژه حجت الاسلام آقای قرائتی به خاطر تداوم کار و پیگیری این مهم، قدردانی کنم. اهتمام به اقامه نماز در شمار برترین مواد در برنامه کلان دولت اسلامی است: «الّذین اِن مَکَّناهُم فِی الاَرضِ أَقآمــُوا اَلـصَّلوهَ وَ‌آتـَـوا الـزَّکاۀ وَ اَمَرُوا بِالمَعرُوفِ وَ نَهَوا عَنِ المُنکَر»

اکنون نوبت محاسبه خویشتن است. باید به حساب خود در این وظیفه بزرگ بپردازیم و کارکرد خویش را بیازماییم. این اجلاس،‌ بار سنگین این بررسی را بر دوش گرفته است. اگر چه می‌توان حجم خدمات را در دستگاه ها به تقریب، مشخص کرد ولی ارزیابی حقیقی و درست، آن گاه میسر می‌گردد که نتایج و دستاوردها نیز محاسبه شود. مهم ترین شاخص در تعیین موفقیت باغبان، کمّیت و کیفیّت میوه‌ای است که در عرصه تلاش و مجاهدت او به دست می‌آید. توصیه مؤکد این جانب این است که از نیروهای خلّاق، متفکّر و مولّد در مجموعه پیگیر امر نماز، ‌بیشترین بهره‌ گیری صورت گیرد. از توانایی های نرم ‌افزاری در زمینه ‌های: هنر، ادبیات، فیلم و تبلیغات حداکثر استفاده برده شود. راهکارهای برخاسته از توانایی علمی و هنری انتخاب گردد، و همه ظرفیت های فراوان موجود به کار گرفته شود. ارزیابی مثبت و رضایت انگیز، هنگامی صورت خواهد گرفت که این فریضه انسان ‌ساز، همچون زلال همیشه جوشان، ‌فضای زندگی و فضای دل همگان را به طراوت و امید و ایمان مزین گرداند.

توفیق همه مسؤولان را در این راه از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

 

والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

سیدعلی خامنه‌ای

۱۰ شهریور ماه ۱۳۸۳

 

متن پیام مقام معظم رهبری به اجلاس چهاردهم – نسخه PDF

پخش اجرای صوتی پیام مقام معظم رهبری به چهاردهمین اجلاس سراسری نماز

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.