پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 15356 تعداد نوشته های امروز : 15 تعداد اعضا : 4360 تعداد دیدگاهها : 299×
فضای مجازی باید ما را به خدا نزدیک کند/ ترویج نماز با استفاده از فرصت های فضای مجازی
05 آذر 1396 - 22:50
شناسه : 4905
9

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرنگار خبرگزاری آنا از قم عنوان نمود :  دکتر محمود مظفر در همایش نماز و فضای مجازی با تاکید بر لزوم برگزاری همایش هایی با این عنوان اظهار کرد: فضای مجازی فرصت های بسیار متعددی در اختیار ما گذاشته است زیرا فضای […]

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرنگار خبرگزاری آنا از قم عنوان نمود :  دکتر محمود مظفر در همایش نماز و فضای مجازی با تاکید بر لزوم برگزاری همایش هایی با این عنوان اظهار کرد: فضای مجازی فرصت های بسیار متعددی در اختیار ما گذاشته است زیرا فضای مجازی مرز جغرافیایی نمی شناسد و می توانیم مطالب خود را به تمام دنیا برسانیم پس فضای مجازی یک فرصت هایی دارد که می توانیم برای ترویج نماز از آن استفاده کنیم.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور جذابیت، تنوع و زیبایی محتوا را از فرصت هایی برشمرد که فضای مجازی در اختیار ما نهاده است و افزود: اگر نماز در جامعه ما رونق پیدا کند،هیچ آسیبی به فرزندان ما در این فضای مجازی نمی رسد زیرا نماز انسان را از فحشا و منکر محافظت می کند.

وی تمام تهدیدهایی که در فضای مجازی وجود دارد را در دو کلمه ترویج فحشا و ترویج منکرات خلاصه دانست و گفت: اگر انسان به مبدا هستی وصل شود، تمام امکانات و تمام تهدیدهای دنیا نه تنها ضرر ندارند بلکه تبدیل به فرصت می شوند اما به شرطی که نماز در زندگی ما در اولویت باشد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور تاکید کرد: اگر (إِنَّ الصَّلاهَ تَنْهَی عَنِ الْفَحْشَآءِ وَالْمُنکَر)در زندگی ها جاری و ساری شود به راحتی می توانیم تهدیدات فضای مجازی را از بین ببریم.

وی با تاکید بر اهمیت تولید محتوا در حوزه های فرهنگی بویژه در بحث نماز تصریح کرد: فرصتی که فضای مجازی در اختیار ما گذاشته است در هیچ زمان و در هیچ تاریخی چنین فرصتی وجود نداشته است به شرطی که دست به دست هم دهیم و تولید محتوا کنیم.

مظفر افزود: باید آیات و روایات را در قالب کلیپ ها و طرح های گرافیکی قشنگ و زیبا به زبان نسل جوان تبلیغ و ترویج شود.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور بیان کرد: در تولید محتوا بویژه در زمینه مذهبی متاسفانه ضعیف هستیم زیرا اکثر کابران فضای مجازی به جای تولید محتوا به بازنشر مطالب می پردازند پس این معجزات و فرصت های فضای مجازی را باید جدی بگیریم تا همگان بتوانیم از آن به نحو مطلوب استفاده کنیم.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: اگر کسی هم نمی تواند تولید محتوا کند باید بتواند یک فریضه خوب را نشر دهد زیرا در قرآن کریم می فرماید (و ناشرات نشرا ) .

مظفر، نشر فرهنگ دینی در فضای مجازی را باقیات الصالحات دانست و اظهار کرد: باقیات الصالحات حتما ساختن مسجد و مدرسه نیست اگر بتوانید یک مطلب خوب دینی را در فضای مجازی گسترش دهید و افراد از آن استفاده کنند خود می تواند یک باقیات الصالحات برای شما محسوب شود.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور تاکید کرد: فضای مجازی باید منجر به این شود که ما بتوانیم در فضای واقعی به خداوند نزدیک شویم وفهم و درک و علم ما را نسبت به دین و بخصوص نسبت به نماز افزایش دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم نیز با تشکر از حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در این دانشگاه اظهار کرد: در متون دینی ما، نماز بزرگترین عبادت دینی ذکر شده است لذا اگر ما همه عبادات را به جا آوریم ولی در نماز سستی داشته باشیم،عبادات دیگر ما زیر سوال است.

دکتر محمدرضا یوسفی افزود: در همه مکان های وابسته به این واحد دانشگاهی اعم از خوابگاهها و دانشکده ها نماز جماعت برگزار می شود و استادان،دانشجویان و کارکنان از این فریضه به صورت جماعت استقبال می کنند.

وی با تاکید بر اینکه نگرش ما به دانشگاه آزاد اسلامی قم و به استان قم یک نگاه ویژه است بیان کرد: امیدواریم بتوانیم حرکت های بسیار بزرگی دراستان قم رقم بزنیم تا برای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دیگر الگو باشد زیرا ما در استان قم در مرکز فرهنگی جهان قرار گرفته ایم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم با اشاره به اهمیت نماز گفت: برکات معنوی، جسمانی، روحی، روانی نماز و برکاتی که در اجتماع مشاهد می کنیم بیانگر آن است که فضای فعالیت در حوزه نماز بسیار وجود دارد.

دکتر محمد رضا یوسفی تصریح کرد: وقتی انسان از کار روزانه دل می کند و در محراب نماز قرار می گیرد، آن آرامشی که در نماز برای انسان حاصل می شود لذت بخش ترین و زیباترین لحظه است.

وی افزود: نماز یک مصونیت برای انسان ایجاد می کند زیرا یک نماز با بصیرت انسان را از خیلی از خطرها و لغزش ها مصون می دارد و این برکات نماز است.

یوسفی با اشاره به فعالیت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قم با محوریت دانشجویان گفت: فعالیت های فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی استان قم با محوریت دانشجویان انجام می شود و مشارکت دانشجویان در فعالیت های فرهنگی بسیار گسترده است و بنابراین چون متولی کار های فرهنگی دانشجویان هستند اثرگذاری آن بسیار بالاست.

دکتر یعقوب فرجامی نیز با اشاره به آیات قرآن کریم بیان کرد: نماز،فرض و واجبی زمان دار هست که این خود می تواند یکی از برکات نماز باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه قم افزود: براساس آیات قرآن و روایات،ایمان به خدا مانند یک مغناطیس عمل می کند و نماز، هماهنگ کننده ذرات خلقت به سوی خدا و فی سبیل الله است و این حضور در نماز هست که ما را در آن مغناطیس الهی قرار می دهد که این از برکات نماز است.

به گزارش آنا در پایان همایش نماز و فضای مجازی که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر قم، معاونان واحد قم و جمعی از مسئولان و دبیران اقامه نماز دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، دانشجویان و استادان دانشگاه ها در تالار امام خمینی (ره)دانشگاه آزاد اسلامی استان قم برگزار شد از تعدادی از فعالان نماز با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.