سه شنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۱ 13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 15436 تعداد نوشته های امروز : 20 تعداد اعضا : 4365 تعداد دیدگاهها : 299×
پیامبر با اخلاق کریمانه خود بر جهان شرک آلود جاهلیت فائق آمد
14 آذر 1396 - 21:02
شناسه : 5037
4

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه  نماز ، مسعود دریس مدیریت روابط عمومی و امور استان ها ، طی یادداشتی عنوان نمود: این روزها یادآور حماسه ای است که واکاوی آن حماسه بزرگ و هویت ساز می تواند درس های تحول آفرینی را برای ما و آینده این مرز و بوم […]

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه  نماز ، مسعود دریس مدیریت روابط عمومی و امور استان ها ، طی یادداشتی عنوان نمود:

این روزها یادآور حماسه ای است که واکاوی آن حماسه بزرگ و هویت ساز می تواند درس های تحول آفرینی را برای ما و آینده این مرز و بوم رقم زند . بشریت امروز عمیقا به شناخت این نهضت بزرگ اسلامی که منجر به ظهور تمدن اسلامی گشت ، نیازمند است .

دوران معاصر از لحاظ میزان آلودگی انسان ها به ظواهر زندگی و تعلقات دنیوی و تبعیت از هوای نفس و همچنین دوری جامعه از معنویت و افول اخلاق و انحطاط انسان و انسانیت و ظهور جاهلیت مدرن ، بسیار شبیه به دوران پیش از آغاز نهضت اسلامی توسط پیامبر رحمت (ص) می باشد .

به همین سبب ، شناخت عوامل پیروزی جریان حق بر جریان باطل بسیار اهمیت می یابد و ضرورت پرداختن به آن ، بجهت نیاز مبرم امروز بشریت را پر واضح می نماید .

قبل از آغاز علنی دعوت توسط پیامبر عالی شان و بلند مرتبه ، اهالی آنروز جزیره العرب با او مشکلی نداشتند و او را بسیار تکریم میکردند و دوست می داشتند و حتی او را امین عرب می نامیدند . سوال اصلی این یادداشت اینجاست که چرا بعد از علنی ساختن دعوت به اسلام ، دشمنی ها با این فرستاده خدا آغاز شد ؟

و علت مقاومت سرسختانه سران جاهلیت و طواغیت وقت با این نهضت چه  بود ؟  به شکل مختصر باید گفت : پیامبر با عرضه اسلام ناب ، تمام موجودیت و جهان شرک آلود بت پرستان را به چالش کشیده بود و آنها را با بحران بزرگی مواجه کرده بود که اگر با او مخالفت نمی کردند . تمام حیثیت آنروز خود را بر باد رفته می دیدند. پیامبر رحمت توانسته بود با دعوت مردم به یگانگی و خدا پرستی ، جریان ضد استکباری و ضد نظام سلطه آنروز را به راه اندازد . نظام منحطی که به دنبال سیطره و سلطه بر مردم ستمدیده بود و جز خواری و ذلت و استضعاف فکری و فرهنگی و عقب افتادگی برای جامعه رقم نزده بود .

دعوت آقا رسول الله (ص) ، دعوت به خوبی ها ، به نورانیت و معنویت بود . لبیک به دعوت او باعث می شد انسان های دوران جاهلیت در لوای اسلام ، احساس عزت ، شرافت و کرامت کنند .آنان ازادی واقعی ، استقلال ، عدالت و تمامی مفاهیم واقعی حقوق بشر را در لبیک به  دعوت  اسلام یافته بودند . و اقا رسول الله (ص) به خوبی آنان را ازظلمت جهل و نادانی و گمراهی به نور علم و معرفت و آگاهی رهنمون ساخت . البته فراموش نکنیم که هیچ پیامبری به اندازه این پیامبر خاتم اذیت و آزار ندید ولی او توانست با اخلاق کریمه خود بر جهان کفر و الحاد فائق آمده و جهان را با نور اسلام روشن سازد . مبارزه خستگی ناپذیر و تلاش های مجاهدانه و خالصانه پیامبر و مقاومت و یقین راسخ به وعده های الهی ، عامل اصلی در پیروزی جریان حق علیه باطل بود .

او توانست عادات جاهلی آنان را از آلودگی به شرک تهی سازد و توحید ناب را در زندگی آنان جاری سازد .

امروز هم برای نجات انسان ها غرق شده در شرک و نفاق و کفر و بشریت گرفتار در لذت و شهوت و غفلت بایستی به فکر احیای مجدد اسلام ناب بود . تنها نسخه شفابخش برای نجات کره خاکی از جاهلیت مدرن ، اسلام ناب است . احیای اسلام محمدی توسط امام خمینی (ره) و ادامه نهضت توسط سکان دار انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی ) تنها دکترین نجات بخش در عصر و زمان ماست . امروزه ما از هر زمان به بازخوانی مکتب رسول الله (ص) و منش و رفتار او نیازمندتریم . او با اخلاق انسانی و الهی خود قلب ها را فتح کرد و توانست بر تمام قلوب حاکم شده و حکومت کند .

لذا می بینیم امروز نظام سلطه و استکبار جهانی به رهبری شیطان بزرگ (ابوجهل ها و ابولهب ها و ابوسفیان ها ) برای انحطاط اخلاق در جوامع انسانی تمام توان خود را به کار گرفته اند و عمده ترین سیاست آنان اخلاق زدایی و اخلاق ستیزی است . به هر حال حلقه مفقوده در مبارزه واقعی با جهان کفر، اخلاق است . آنان اگر اخلاق را از جامعه حذف کنند پیروز و ما اگر توانستیم اخلاق را به جامعه برگردانیم و زنده کنیم آنوقت ما پیروزیم و به حتم و یقین باید دانست که تنها راه شکست دشمن و غلبه ظاهری و باطنی بر نظام سلطه ، فقط در گرو احیای اخلاق است . چرا ؟ چون فرموده اند : “الدین حسن الخلق”  . زیرا ماهیت اصلی دین اخلاق نیکو است . و پیامبر این دین معلم اخلاق است و کتاب این دین اخلاق (مجموعه باید ها و نباید ها ) است . لذا پیروان دین اگر بخواهند نصرت و ظفر یابند باید متخلق به اخلاق شوند و با اجرای دقیق حلال و حرام خدا و با امر به معروف و نهی از منکر و اقامه واجبات و ترک محرمات زمینه رشد و تعالی آحاد جامعه را فراهم آورند . و بدینسان زمینه ظهور موفور السرور بزرگ معلم اخلاق ،حضرت حجت بن الحسن المهدی علیه السلام را رقم زنند .

مبنای حکومت عدل جهانی نیز بر اخلاق استوار خواهد بود و او می آید که بشر دوباره طعم شیرین اخلاق را بچشد و معنای حقیقی همزیستی مسالمت آمیز و احترام متقابل و تکریم انسان و تعالی او را با تمام وجود حس کند و تجربه نماید . امنیت ف رشد اقتصادی و فرهنگی و ….. همه در لوای اخلاق محقق می شود . امروزه بشر در زمینه های علم و فن آوری و تکنولوژی خیلی پیشرفت کرده است ولی به دلیل دوری از اخلاق ، این علم در خدمت بشریت نیست بلکه بشریت در خدمت علم است و این همه رشد علم و تکنولوژی نتوانسته برای بشر آرامش بوجود بیاورد و لذا شاهد این همه خشونت علیه بشریت و حجم بالای استرس و اضطراب و در  انحطاط و فروپاشی جوامع هستیم .

علت تامه مواجهه استکبار جهانی با نظام اسلامی در ایران هم که حدود نیم قرن از آن میگذرد ، همین است که نظام اسلامی توانسته است با دکترین مترقی و تعالی بخش که در دست دارد ، تمام موجودیت شرک آلود نظام سلطه و دکترین لیبرال دموکراسی غرب را به رهبری امریکای جنایت کار به چالش بکشاند و باعث بصیرت و روشنگری در جهان شده است . هرچه جلوتر میرویم این رویارویی و مواجهه جدی تر گشته و بیشتر خود را به جهانیان نشان خواهد داد . ماهم با توکل بر خدا ، یقین به نصرت الهی و همچنین ایمان به  وعده های الهی ، مقاومت و پایداری ، شناخت دشمن ، رها نکردن صحنه     ، خروج از انعفال ، سیاست گذاری هوشمندانه و سنجیده اقدام انقلابی و مجاهدانه ، پیروزی قطعی نظام اسلامی بر نظام سلطه را رقم خواهیم زد انشا الله.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.