پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 15356 تعداد نوشته های امروز : 15 تعداد اعضا : 4360 تعداد دیدگاهها : 299×
فضای اجلاس سراسری نماز تمامی هرمزگان را فراگیرد
18 آذر 1396 - 18:13
شناسه : 5054
6

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری برنا در هرمزگان عنوان نمود :  دکتر فریدون همتی در نشست ستاد برگزاری بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز با عنوان نماز و فضای مجازی با اشاره به اهمیت برگزاری بیست و شمین اجلاس سراسری […]

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی هفت روز خبر به نقل از خبرگزاری برنا در هرمزگان عنوان نمود :  دکتر فریدون همتی در نشست ستاد برگزاری بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز با عنوان نماز و فضای مجازی با اشاره به اهمیت برگزاری بیست و شمین اجلاس سراسری نماز در هرمزگان، عنوان کرد: تمام استان باید در ارتباط با برگزاری اجلاس درگیر باشد و نسبت به نصب بنرهای اطلاع رسانی با مضامین نمازی در تمامی شهرها و روستاها اقدام شود و در این رابطه ورودی های شهرها و روستاهای استان جهت اطلاع رسانی جدی گرفته شود.

وی افزود: با توجه به حضور مسافران در استان به ویژه در نوار ساحلی نسبت به برگزاری نمازهای جماعت در محدوده حضور میهمانان اقدام شود.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: در خصوص شرکت کنندگان در اجلاس نسبت به دعوت همه اقشارمردم استان نظیر علما، بانوان، نوجوانان، بازاریان، دانشجویان و سایراقشار مردمی اقدام شود تا همه مردم استان از این اجلاس بهره مند شوند.

رئیس ستاد برگزاری بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز بیان داشت: نسبت به دعوت علمای اهل سنت به صورت ویژه برنامه ریزی شود تا حضور فعالانه ای در اجلاس داشته باشند تا این اجلاس فضایی برای همدلی و وحدت هرچه بیشتر باشد.

وی ادامه داد: اجلاس تماز باید با نظم خاص خود برگزار شود و مردم و شخصیت های شرکت کننده در اجلاس مورد احترام و تکریم قرار گیرند.

همتی با اشاره به اهمیت نماز خاطرنشان کرد: نماز بسیار برکت دارد و امیدواریم این اجلاس زمینه برکات بسیار بیشتری برای استان هرمزگان باشد.

استاندار هرمزگان با اشاره به اهمیت تبلیغات مرتبط با نماز، اظهار داشت: تبلیغات در فضای مجازی، شبکه های اجتماعی، صداوسیما و نشریات محلی استان در ارتباط با نماز بیش از پیش ملموس شود تا همه مبلغ نماز باشند.

وی با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش، دانشگاه ها و خانواده ها در تربیت دینی نوجوانان و جوانان، اضافه کرد: اگر سه نهاد مهم آموزش و پرورش، دانشگاه ها و خانواده در خصوص ترویج فرهنگ نماز برای نسل نوجوان و جوان کار و تلاش کنند بسیاری از برنامه ها و اهداف در ارتباط با نماز محقق می شود.

همتی گفت: کمیته تبلیغات، هنری و فضای مجازی ستاد برگزاری اجلاس نسبت به نشر سخنان بزرگان دین، مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در خصوص نماز فعالانه در شبکه های اجتماعی اقدام کند.

رئیس ستاد برگزاری بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز تصریح کرد: دانشگاه ها، مدارس و ائمه جمعه موجی در ارتباط با اجلاس سراسری نماز در استان به وجود آورند و قائم مقام استاندار دراجلاس سراسری نماز و مدیر ستاد اقامه نماز استان اقدامات کمیته های اجلاس را مرتب رصد و نظارت کنند تا شرایط مورد نظر برای برگزاری اجلاس فراهم شود.

وی افزود: با توجه به در پیش بودن برگزاری بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز به میزبانی استان هرمزگان همه دست اندرکاران برای برگزاری شایسته این اجلاس تلاش کنند و فضای اجلاس سراسری نماز تمامی هرمزگان را فراگیرد.

افزایش تعداد کمیته های ستاد برگزاری اجلاس سراسری نماز در هرمزگان به ۱۲ کمیته

قائم مقام استاندار هرمزگان در اجلاس سراسری نماز نیز در این نشست گفت: براساس دستورالعمل ابلاغی برگزاری بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز، ستاد برگزاری شامل شش کمیته بود که در هرمزگان با ابتکاری که صورت پذیرفته این کمیته ها جهت برگزاری هر چه باشکوه تر آن به ۱۲ کمیته افزایش پیدا کرد.

علی رئوفی در تشریح اقدامات ستاد برگزاری اجلاس سراسری نماز از ابتدای فعالیت تاکنون، افزود: بلافاصله پس از تشکیل ستاد برگزاری بیست وشمین اجلاس سراسری نماز به میزبانی استان نشست های هماهنگی متعددی جهت برگزاری باشکوه اجلاس به ریاست استاندار و قائم مقام استاندار در این رابطه برگزار شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت برگزاری اجلاس برای استان در جلسات متعدد شورای اداری نسبت به طرح موضوعات مرتبط با نماز و جلاس سراسری اقدام شد.

رئوفی گفت: برای درگیر کردن دستگاه های اجرایی استان دستورالعمل همکاری با ستاد برگزاری اجلاس برای برگزاری هرچه باشکوه تر آن به مدیران دستگاه های اجرایی به صورت مصوبه ابلاغ شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره تشکیل کمیته های اجلاس، خاطرنشان کرد: بر اساس دستور العمل ابلاغی برگزاری بیست وششمین اجلاس سراسری نماز ستاد برگزاری شامل شش کمیته بود که در هرمزگان با ابتکاری که صورت پذیرفته این کمیته ها جهت برگزاری هر چه باشکوه تر آن به ۱۲ کمیته افزایش پیدا کرد که از نمونه های آن می توان به تشکیل کمیته های اهل سنت، بانوان و کمیته جذب و منابع اشاره کرد.

در تشریح کمیته های اجلاس سراسری نماز گفت: در این دوره ۱۲ کمیته شامل کمیته علمی پژوهشی، کمیته فرهنگی، کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ، کمیته ارزیابی، کمیته حراست و حفاظت، کمیته دبیرخانه مرکزی، کمیته نمایشگاه، کمیته بانوان، کمیته اهل سنت، کمیته فضای مجازی، کمیته هنری و کمیته جذب و منابع و پشتیبانی و خدمات جهت برگزاری باشکوه اجلاس سراسری نماز تشکیل و فعال شد.

وی تصریح کرد: تعیین روسای کمیته ها و ابلاغ احکام روسای کمیته های اجلاس جهت فعال شدن آنها برای احیاء مقدمات برگزاری باشکوه اجلاس از دیگر اقداماتی بود که توسط ستاد برگزاری اجلاس صورت پذیرفت.

رئوفی بیان داشت: جهت درگیر کردن فضای استان با برگزاری بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز نسبت به انعکاس اخبار این اجلاس در صداوسیما، خبرگزاری ها، نشریات و شبکه های اجتماعی فعالانه اقدام شد.

قائم مقام استاندار هرمزگان در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز اظهار داشت: طراحی، چاپ و نصب بنرهای تبلیغی متعدد در ارتباط با اجلاس سراسری نماز در فضای اداری استانداری و جلسات شورای اداری از دیگر اقدامات صورت پذیرفته ستاد برگزاری اجلاس برای برگزاری باشکوه آن بوده است.

بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز با عنوان نماز و فضای مجازی ۳۰ آذر در بندرعباس برگزار می شود.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.