پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 15356 تعداد نوشته های امروز : 15 تعداد اعضا : 4361 تعداد دیدگاهها : 299×
توجه به نماز در فضای مجازی تقویت شود
25 آذر 1396 - 18:45
شناسه : 5248
5

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرگزاری فارس از همدان عنوان نمود :  محسن حاجی میرزایی ظهر امروز در اجلاس استانی نماز و فضای مجازی با بیان اینکه افتخار می کنم که در این حرکت عظیم به عنوان یکی از افراد در این امر مهم سهیم بوده و […]

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرگزاری فارس از همدان عنوان نمود :  محسن حاجی میرزایی ظهر امروز در اجلاس استانی نماز و فضای مجازی با بیان اینکه افتخار می کنم که در این حرکت عظیم به عنوان یکی از افراد در این امر مهم سهیم بوده و مشارکت داشته باشم، اظهار کرد: نماز در دین اسلام در جایگاه رفیعی قرار دارد.

وی با بیان اینکه نماز انسان را از فحشا و منکر باز داشته و انسان را به سوی نور رهنمون می سازد، افزود: با قبولی نماز سایر اعمال انسان نیز در نزد خدا پذیرفته می شود.

عضو هیأت امنای ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه صحبت از نماز و آثار و برکات آن در زندگی انسان امروز به عنوان یک ضرورت محسوب می شود، تصریح کرد: انسان در شرایطی پا به این هستی می گذارد که چیزی از خود و دنیای پیرامون نمی داند و لذا با ابزارهایی چون چشم، گوش و دل (عقل) مجهز می شود.

وی با بیان اینکه آموزش رسولان و مربیان از طریق ابزارهایی چون چشم، گوش و دل(عقل) امکان پذیر است، گفت: با دارا بودن این ابزارها می توان شخصیت خود را شکل داده و بهره لازم را از محیط اطراف خود گرفت.

حاجی میرزایی با بیان اینکه بهره گیری افراد از ابزارها با یکدیگر متفاوت است، خاطرنشان کرد: اگر انسان از ابزارهای در اختیار بهره لازم را نگیرد، مرتبه انسان از چهارپایان نیز کمتر می شود.

وی افزود: اگر سه ابزار چشم، گوش و دل(عقل) از کار افتد، انسان از مرحله انسان بودن سقوط و حتی مقام او از چهارپایان نیز کمتر می شود که ما باید از طریق این ابزارها راه خود را پیدا کنیم.

عضو هیأت امنای ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه استفاده درست از عقل و گوش و چشم باعث می شود تا از تجربیات گذشتگان آگاه شویم، ادامه داد: یکی از مهمترین رسالت هایی که پیامبران و ائمه بر عهده داشتند برداشتن زنگار از روی ابزارهایی چون چشم، گوش و عقل بود.

وی با اشاره به اینکه با برداشتن زنگار از وجود انسان افراد درک روشن تری از خود و محیط اطراف خود خواهند داشت، یادآور شد: باید از ابزارهایی که در اختیار داریم بهترین بهره وری را برای دنیا و آخرت داشته باشیم.

حاجی میرزایی با طرح این سوال مبنی بر اینکه چطور می توان اطمینان یافت که این ابزارها درست عمل می کنند؟ افزود: قرآن کریم می فرماید، اگر ابزارها از کار افتد انسان دچار غفلت می شود؛ هر چند که درمان غلفت با ذکر خدا امکان پذیر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با طرح سوالی مبنی بر اینکه آیا باید فضای مجازی به کمک ترویج امر نماز آمده و یا اینکه نماز باید به کمک فضای مجازی بیاید؟ گفت: معتقدم نماز می تواند به فضای مجازی کمک کند.

عضو هیأت امنای ستاد اقامه نماز کشور با تأکید به اینکه نماز انسان را از ورطه سقوط نجات داده و بالاترین ذکر خداست، تصریح کرد: فضای مجازی قابلیت ممتازی در سرعت انتقال پیام داشته و میزان پایداری پیام را افزایش می دهد که باید در زمینه ترویج نماز نیز از این ابزار استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه چه بسیار اندیشه های بزرگی که به مدد خود در طول تاریخ ماندگار شدند و فضای مجازی هم این قابلیت ها را دارد تا ماندگار شود، افزود: استفاده درست از فضای مجازی کمک می کند انسان قابلیت های خود را افزایش دهد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه باید از ابزارهای توسعه یافته همچون فضای مجازی، استفاده درستی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: باید معرفت و آگاهی خود در زمینه استفاده و بهره گیری از این ابزار را افزایش دهیم.

در این مراسم از ۹ دستگاه اجرایی فعال در امر نماز قدردانی و استانداری به عنوان دستگاه برتر در این مهم شناخته شد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.