شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰ 18 صفر 1443 Saturday, 25 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10274 تعداد نوشته های امروز : 8 تعداد اعضا : 3461 تعداد دیدگاهها : 299×
توسعه فرهنگ نماز بهترین راهکار کاهش آسیب های اجتماعی است
۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۳
شناسه : 5268
2

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرنگار خبرگزاری حوزه از مازندران عنوان نمود : حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی، رئیس ستاد اقامه نماز مازندران، امروز در نشست رابطان نماز فرمانداری های استان در ساری، با بیان اینکه نماز یکی از ابزارهای کارآمد در جهت رشد و تعالی جامعه است، […]

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرنگار خبرگزاری حوزه از مازندران عنوان نمود : حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی، رئیس ستاد اقامه نماز مازندران، امروز در نشست رابطان نماز فرمانداری های استان در ساری، با بیان اینکه نماز یکی از ابزارهای کارآمد در جهت رشد و تعالی جامعه است، گفت: نماز به عنوان زیربنای عبودیت و بندگی، راهی مناسب برای رسیدن جامعه به رستگاری است.

رئیس ستاد اقامه نماز مازندران با اشاره به اینکه فاصله گرفتن از معارف دینی، جامعه را در سراشیبی سقوط قرار می دهد، افزود: امروز مهم ترین عامل مشکلات جامعه بشری، فاصله گرفتن از معارف تعالی بخش دینی است.

حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه نماز بهترین وسیله برای برقراری ارتباط با خداوند متعال است، تصریح کرد: انسانی که از خواندن نماز دور می شود، به طور حتم از رحمت و توجه خاصه خداوند متعال نیز محروم خواهد ماند.

وی با اشاره به اینکه اقامه نماز تأمین کننده سلامت جسمی و روحی انسان خواهد بود، بیان داشت: اقامه نماز سرچشمه بسیاری از مسائل فرهنگی و اجتماعی در زندگی است که سبک شمردن آن، خسران دنیوی و اخروی بسیاری را برای انسان به دنبال خواهد داشت.

رئیس ستاد اقامه نماز مازندران با تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ نماز در جامعه، زمینه ساز کاهش بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی است، خاطرنشان کرد: انسان با نماز به سعادت حقیقی دست خواهد یافت و هیچ گاه شیطان در او نفوذ نخواهد کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه اقامه نماز رابطه انسان با مخلوق خودش را مستحکم می کند، گفت: متأسفانه امروز بشریت به دلیل غرق شدن در مادیات و مسائل دنیوی، کمی از مباحث دینی فاصله گرفته است و همین مسأله، بستری را برای گسترش هجمه های فرهنگی دشمنان فراهم کرده است.

وی با تأکید بر اینکه امروز باید از همه ابزارهای موجود در جامعه به منظور جذب جوانان به سمت نماز بهره گیریم، افزود: در وضعیتی که دشمن همه توان خود را در جهت تضعیف ارزش های دینی در جامعه به کار گرفته است، بهترین وسیله، تحکیم رابطه مخلوق با خالق خود است.

رئیس ستاد اقامه نماز مازندران با بیان اینکه امروز نسل جوان جامعه در معرض آسیب های اجتماعی و فرهنگی بسیاری قرار دارد، گفت: نماز سد محکمی در برابر فتنه های فرهنگی دشمنان اسلام و انقلاب است.

وی با بیان اینکه در نماز، حکمت های زیادی نهفته است، ادامه داد: همه فرایض دینی و توصیه های الهی برای مردم مفید بوده و راه سعادت را به روی انسان می گشاید، اما برای اینکه در مسیر الهی قدم برداشته شود، ابتدا باید تکالیف واجب به ویژه نماز را مورد توجه قرار داد.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه نماز، تنها وسیله برای ارتباط معنوی با خداوند متعال است، تصریح کرد: یکی از وسایل آرامش روحی وروانی در انسان ها، ازدواج و ذکر و یاد خداوند است.

وی با تأکید بر اینکه بهترین لحظات عمر انسان در هر وضعیت و زمانی، لحظه در یاد و ذکر خدا بودن است، ادامه داد: با انجام واجبات الهی و نماز، زنگار از قلب انسان ها زدوده و لطافت و پاکی و محبوبیت، جای آن را می گیرد که این امر به دلیل حسنات این فریضه است.

رئیس ستاد اقامه نماز مازندران با اشاره به اینکه دستگاه های دولتی و ادارات کشور باید در اقامه نماز اول وقت الگو باشند، خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی مواقع دیده می شود، برخی ادارات در برپایی نماز اول وقت کم کاری می کنند.

وی با بیان اینکه بی توجهی به فریضه الهی نماز و سبک شمردن آن در جامعه اسلامی، به طور حتم عواقب و تبعات سنگینی را به همراه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: اگر امروز بخشی از جامعه درگیر مقابله با برخی مشکلات و ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی است، به دلیل بی توجهی به همین فرایض مهم دینی است.

رئیس ستاد اقامه نماز مازندران با بیان این که فرایض دینی همچون سدی از سقوط انسان در پرتگاه گناه و انحراف جلوگیری خواهد کرد، بیان داشت: جامعه برای خنثی کردن هجمه های فرهنگی و توطئه های دشمنان بیش از هر زمان دیگری به گسترش مبانی دینی و اعتقادی در جامعه نیازمند است.

حجت الاسلام ابراهیمی در پایان به شرایط جغرافیایی مازندران اشاره کرد و با بیان اینکه این استان، سالانه پذیرای میلیون ها مسافر از سراسر کشور است، بر ضرورت گسترش مساجد بین راهی در مناطق مختلف استان تأکید کرد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.