پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 15356 تعداد نوشته های امروز : 15 تعداد اعضا : 4360 تعداد دیدگاهها : 299×
اجرای طرح سلامت معنوی در ۱۵۰ بیمارستان کشور
27 دی 1396 - 18:15
شناسه : 5779
5

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی بهروزشکوری روز چهارشنبه در حاشیه کارگاه آموزشی سلامت معنوی در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر در گفت وگو با ایرنا افزود: در این طرح بیش از ۱۵ هزارپرستار، بهیار و مدیران پرستاری شرکت می کنند. وی اضافه کرد: درطرح سلامت معنوی کارکنان […]

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی بهروزشکوری روز چهارشنبه در حاشیه کارگاه آموزشی سلامت معنوی در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر در گفت وگو با ایرنا افزود: در این طرح بیش از ۱۵ هزارپرستار، بهیار و مدیران پرستاری شرکت می کنند.
وی اضافه کرد: درطرح سلامت معنوی کارکنان بیمارستانها با احکام نماز و سایر فرایض دینی ویژه بیماران بستری آشنا می شوند.
شکوری ادامه داد: سلامت معنوی از جمله طرح های موفقی است که در برنامه های آموزشی ستاد اقامه نماز کشور پیش بینی شده است.
وی گفت: طرح سلامت معنوی از سال ۱۳۹۴ در ۶۰ بیمارستان کشور آغاز و زمینه آموزش برای ۱۰ هزار پرستار فراهم شد.
وی یادآور شد: همچنین در سال ۱۳۹۵ نیز طرح سلامت معنوی در ۱۰۰ بیمارستان برای ۱۲هزار پرستار اجرا شد.
مدیر آموزش ستاد اقامه نماز کشور بیان کرد: برخی ها تصور می کنند به دلیل بیماری نباید نماز را بجا آورند این درحالی است که خداوند براجرای این فریضه در تمام شرایط تاکید دارد.
شکوری ادامه داد: در این ارتباط تلاش می شود با اجرای طرح سلامت معنوی آموزش های لازم به پرستاران و بهیاران در زمینه بجا آوردن این فریضه الهی ارائه شود.
وی با اشاره به استقبال پرستاران از اجرای طرح سلامت معنوی در بیمارستان ها گفت: تلاش می شود طرح سلامت معنوی در همه بیمارستانهای کشور اجرا شود.
مدیر آموزش ستاد اقامه نماز کشور افزود: امسال تنها در تهران یکهزار و ۵۰۰ پرستار در ۱۶ بیمارستان زیرپوشش طرح سلامت معنوی قرار گرفتند.
شکوری اضافه کرد: بوشهر از جمله استان های موفق در اجرای طرح سلامت معنوی است.
وی اظهار کرد: دراجرای طرح سلامت معنوی تجهیزات مناسبی شامل قبله نما، مهرنماز، سجاده، وضوساز آماده براساس تقاضا با کمترین قیمت تهیه می شود.
شکوری گفت: طرح سلامت معنوی کاری دنیوی و اخروی است و براساس دستور خداوند باید به آن پرداخته شود.
مبدع طرح سلامت معنوی در کشور گفت: تلاش می شود در قالب این طرح احکام نماز خاص بیماران در بیمارستان ها به پرستاران و بهیاران آموزش داده شود.
اصغر قربانی افزود: دومین هدف از اجرای طرح سلامت معنوی تجهیز فضای بیمارستان ها به نحوی است که بیماران بدون دغدغه و براحتی امکان ادای فریضه نماز را داشته باشند.
وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت فریضه نماز باید مسئولان نسبت به تامین امکانات لازم برای برگزاری هرچه بهتر این فریضه دینی توجه لازم را داشته باشند.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.