پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 15356 تعداد نوشته های امروز : 15 تعداد اعضا : 4360 تعداد دیدگاهها : 299×
خانه ای که مشحون از ذکر و یاد خدا است فرزند نماز خوان تربیت می کند/نقش خانواده ها در دعوت فرزندان به نماز
04 بهمن 1396 - 23:31
شناسه : 6091
8

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی با بیان نقش خانواده ها در دعوت فرزندان به نماز٬ گفت: نخانه ای که مشحون از ذکر و یاد خدا است فرزند نماز خوان تربیت می کند. به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان شمالی ٬ حجت الاسلام رضا احمدی فرد٬ در نشست آموزشی خانواده مطهر در دبیرستان […]

ارسال توسط :
پ
پ

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی با بیان نقش خانواده ها در دعوت فرزندان به نماز٬ گفت: نخانه ای که مشحون از ذکر و یاد خدا است فرزند نماز خوان تربیت می کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان شمالی ٬ حجت الاسلام رضا احمدی فرد٬ در نشست آموزشی خانواده مطهر در دبیرستان عصمت٬ با موضوع شیوه های دعوت فرزندان به نماز٬ اظهار داشت: فرصت نمازگزاردن، بهشتی است که انسان برای اعتلاو انبساط درون خویش می آفریند. آسمانی است که پذیرای بال های پرواز می باشد و کشتی نجاتی است که از موج خیز حادثه ها به ساحل فلاح و سلامت می رساند. گسترش فرهنگ نماز، تضمین مصونیت، تعالی و بندگی و همدلی و یگانگی جامعه است.

وی افزود: خانواده مهمترین جایگاه پرورش نیروی انسانی و محیطی مناسب برای رشد اعضای خود به شمار می رود و با رشد اعضای خانواده است که اجتماع رشد می کند.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی تصریح کرد: خانواده کانونی است که در آن ارزش های اخلاقی، باورهای دینی و معیارهای اجتماعی از نسلی به نسل دیگر انتقال می یابد و زمینه رشد عاطفی و تربیت اخلاقی و اجتماعی اعضای خانواده را فراهم می کند. یکی از راه های رسیدن به استحکام خانواده در تفکر اسلامی داشتن اقتدار عاطفی و منطقی و برخورداری والدین از بصیرت و بینش اجتماعی است.

احمدی فرد با اشاره به نق بی نظیر خانواده ها در آموزش مفاهیم دینی به فرزندان٬ گفت: نهاد خانواده برای تربیت دینی فرزندان پتانسیل بسیار بالایی در خود دارد خداوند این حیات دو نفره را به گونه ای قرار داده است که اگر قواعد و اصول مبتنی بر قابلیت های درونی آن به درستی شناخته شود و اصول تربیتی و یادگیری نیز مورد استفاده قرار گیرد اقدامات بسیار موثری را در خصوص تربیت دینی به طور عام و آموزش نماز به طور خاص می توان به انجام رساند.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی ادامه داد: استفاده از انرژی مثبت درون خانواده٬ تناسب پیام و انتظار با شرایط سنی فرزند٬ رعایت استمرار و مداومت٬ ارتباط خانه و مدرسه٬ رعایت اعتدال و عکس العمل های مناسب در قبال رفتارهای دینی فرزندان٬ می تواند به عنوان مهم ترین عوامل تشویق فرزندان به انجام امور دینی و نماز٬ مطرح شود.

وی افزود: عمل و عکس العمل مناسب باعث پیشرفت و اصلاح امور در زندگی انسان می شود. اگر رفتاری از فرد بخصوص از جانب کودک و یا نوجوان سر بزند ولی پاسخی دریافت نکند آن رفتار منجر به آثار مطلوب نخواهد بود. رفتارهای نامطلوب با عکس العمل درست، تعدیل و اصلاح می شود و رفتارهای مطلوب از طریق عکس العمل های صحیح تقویت می گردد. در مورد نماز نیز از همین قاعده باید پیروی کرد.

استاد حوزه علمیه خراسان شمالی در ادامه با بیان اینکه فضای خانه و روحیات معنوی والدین٬ عاملی تاثیر گذار در ترغیب فرزندان به نماز٬ خاطرنشان کرد: فرزندی که در خانواده ای لبریز از ذکر و یا در محبت خدا به دنیا می آید هیچ گاه نیازی ندارد که آموزش ویژه برای نماز ببیند. زیرا از همان آغاز تولد در گوشش اذان و اقامه می گویند و او را به “صلوه” و “فلاح” و “خیرالعمل” دعوت می کنند. در خانه ای که مشحون از ذکر خداست فرزند نیز با این ذکر پرورش می یابد و دلی که با ذکر حق تعالی، جلا یابد هرگز از منبع قدرت لایزال الهی نمی گریزد و “انس” با خدا را در “ذکر” با خدا می یابد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.