یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱ 4 ذو الحجة 1443 Sunday, 3 July , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13613 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4157 تعداد دیدگاهها : 299×
لزوم تدوین برنامه جامع برای افزایش اقامه نماز در قم
23 اسفند 1396 - 17:59
شناسه : 7618
7

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مهرداد غضنفری عصر امروز در جلسه ستاد اقامه نماز استان قم در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به جایگاه نماز در دین اظهار کرد: براساس آموزه های دینی اگر نماز ما مورد قبول خداوند قرار نگیرد، هیچ عمل دیگری توسط خداوند مورد […]

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مهرداد غضنفری عصر امروز در جلسه ستاد اقامه نماز استان قم در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به جایگاه نماز در دین اظهار کرد: براساس آموزه های دینی اگر نماز ما مورد قبول خداوند قرار نگیرد، هیچ عمل دیگری توسط خداوند مورد قبول قرار نخواهد گرفت.

وی ادامه داد: استان قم توسط وزارت کشور به عنوان سومین استان برتر در زمینه اقامه نماز شناخته شد، این مساله خوشحال کننده نیست، جایگاه استان قم باید در این زمینه در کشور رتبه نخست باشد، ظرفیت های زیادی در این زمینه در استان وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم افزود: هر برنامه ریزی که در استان داریم، باید با محوریت اقامه نماز باشد، البته باید حوزه فعالیت دستگاه های مختلف در این زمینه مشخص شود.

غضنفری با اشاره به وضعیت فضای مجازی اظهار کرد: در این فضا ظرفیت های زیادی وجود دارد، ولی به استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای توسعه اقامه نماز توجه نشده است، از طریق این فضا می توانیم مخاطبان بیشتری را با هزینه کمتر مورد پوشش برنامه ها قرار بدهیم.

وی ادامه داد: باید تشکل های مردم نهاد برای توسعه اقامه نماز و فعال کردن مساجد فعال شوند، در زمینه سمن ها و تشکل های مردم نهاد ظرفیت های زیادی وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم افزود: توسعه هر کدام از کشورها با توجه به بخش آموزش و پرورش رخ داد، متاسفانه در این زمینه در ایران غفلت داشتیم.

غضنفری، نماز را یک تکلیف بین انسان و خداوند دانست و تصریح کرد: ترویج این فریضه نیاز به کار فرهنگی دارد، باید از ظرفیت مراجع عظام تقلید در این زمینه با برنامه استفاده کنیم، سخنان آن ها در بین مردم نفوذ دارد.

وی ادامه داد: خروجی کارهای فرهنگی در زمینه اقامه نماز زمانی است که ما شلوغ شدن مساجد و کاهش آسیب های اجتماعی را شاهد باشیم، باید اعتبارات را در این زمینه برای بسترسازی اقامه نماز اختصاص بدهیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم افزود: راه های زیادی برای ترویج اقامه نماز وجود دارد، با وجود مشکلات اعتباری در کشور ، امکان اختصاص بخشی از اعتبارات اضافی دستگاه های اجرایی به برنامه های فرهنگی برای توسعه اقامه نماز وجود دارد.

غضنفری، نیاز به یک برنامه جامع برای توسعه اقامه نماز در استان قم را ضروری دانست و تصریح کرد: شرکت مدیران در نمازهای جماعت موجب ترغیب کارمندان برای شرکت در این نمازها می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از مدیران دستگاه های اجرایی استان قم تقاضا داریم که در جلسات ستاد اقامه نماز استان مشارکت گسترده ای داشته باشند.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.