چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ 24 شوال 1443 Wednesday, 25 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13230 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4120 تعداد دیدگاهها : 299×
فعالیت ۱۱ شورای اقامه نماز در مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان
08 دی 1397 - 20:18
شناسه : 14088
6
مدیرکل زندان های کردستان در دیدار با رئیس ستاد اقامه نماز استان:

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان های استان با عظیمی رئیس ستاد اقامه نماز کردستان دیدار نمود. در این دیدار که سایر اعضای شورای اقامه نماز زندانهای کردستان نیز حضور داشتند، فعالیت های حوزه اقامه نماز، این فریضه الهی در مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان به بحث و […]

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان های استان با عظیمی رئیس ستاد اقامه نماز کردستان دیدار نمود.

در این دیدار که سایر اعضای شورای اقامه نماز زندانهای کردستان نیز حضور داشتند، فعالیت های حوزه اقامه نماز، این فریضه الهی در مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان و رئیس شورای اقامه نماز زندان های استان در ابتدای این جلسه، اکثریت جامعه هدف زندان ها در بحث اقامه نماز را زندانیان این قشر آسیب دیده جامعه دانست و گفت: تفاوت اصلی زندان ها با سایر دستگاه های اجرایی در بسیاری از فعالیت های فرهنگی و بالاخص نماز، جامعه هدفی است که با آن سرورکار دارند.

وی افزود: اجرای فعالیت های دینی و مذهبی در سایر ادارات و مجموعه ها همچون نوشتن بر روی لوحی است که آن لوح کاملا یا تقریبا شفاف بوده و نوشتن بر روی این لوح قطعا مشکلات کمتری نیز دارد. اما در آن سوی قضیه پرسنل زندان ها با افرادی سروکار دارند که جامعه حاضر به پذیرش آنها نبوده و جهت نگهداری و باز اجتماعی نمودن به این مراکز تحویل داده شده اند که قطعا اجرای هدفمند و تاثیرگذار برنامه های حوزه ستاد اقامه در خصوص این قشر از جامعه همچون نوشتن بر روی لوحی کدر می باشد که پاک کردن و نوشتن مجدد بر روی این چنین لوحی به مراتب دشوارتر می باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان در ادامه از فعالیت ۱۱ شورای اقامه نماز در سطح زندان های استان خبر داد و اظهار داشت: اعضای این شوراها با جدیت و اهتمام تمام، فعالیت های حوزه اقامه نماز در میان تمامی جامعه هدف (پرسنل، سربازان و مددجویان) را مورد پیگیری قرار می دهند به طوریکه ماحصل این امور کسب عنوان برتر در بین دستگاه های استان از سوی ستاد اقامه نماز به طور مستمر در چند سال اخیر بوده است.

ابراهیمی تعداد جلسات برگزار شده از سوی شوراهای اقامه نماز زندان های کردستان از ابتدای سال جاری تاکنون را ۲۵ جلسه دانست و بیان نمود: در این جلسات ضمن بررسی دقیق روند اجرای فعالیت های حوزه نماز، راهکارهای توسعه این فریضه الهی در میان پرسنل، سربازان و بالاخص زندانیان بررسی می گردد که نتایج این جلسات ۸۰ مصوبه بوده که ۶۰ مصوبه به طور کامل اجرایی و مابقی نیز در حال اجرا می باشد.

رئیس شورای اقامه نماز زندانهای کردستان همچنین با اشاره به شرکت بیش از ۳۰۰۰ نفر از مددجویان زندان های استان در کلاس های احکام، آداب و اسرار نماز خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد ۲۱ روحانی در مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان با برگزاری بیش از ۱۱۵ جلسه با موضوع نماز، توانسته اند در چرخه ی اجرای دقیق فعالیت های اصلاحی و تربیتی و بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه موثر باشند.

ابراهیمی توسعه و تجهیز نمازخانه ها را یکی از مهمترین برنامه های شورای اقامه نماز زندان های کردستان دانست و در این باره گفت: در حال حاضر عملیات بازسازی، توسعه و تجهیز نمازخانه های زندان های مرکزی سنندج، سقز، بیجار و دیواندره در حال اجرا می باشد که مهم ترین آنها نمازخانه زندان مرکزی سنندج با متراژ ۳۰۰ متر مربع می باشد که انشاالله در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از آن با حضور مسئولین محترم ستاد اقامه نماز استان خواهیم بود.

عظیمی رئیس ستاد اقامه نماز استان کردستان در این جلسه اقدامات صورت گرفته در زندان های استان و در راستای ارتقای جایگاه نماز را درخور تحسین قلمداد نمود و بیان داشت: خوشبختانه در اداره کل زندان های کردستان به اجرای فعالیت های ستاد اقامه نماز  از دیدگاه یک وظیفه صرفا اداری نگریسته نمی شود و این مهم موجب شده تا همه ساله این مجموعه به عنوان دستگاه شاخص در امر اقامه نماز شناخته شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان با اشاره به این سخن از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که «اولین نشانه حکومت صالحان توجه به اقامه نماز است» افزود: در حال حاضر جامعه مورد هجمه های مختلف فرهنگی قرار گرفته و این همان موضوعی است رهبر معظم انقلاب از دو دهه بیش خطرات دشمن در این حوزه را به ما گوشزد می نمودند.

وی افزود: یکی از راهکارهای بسیار موثر در جهت خنثی کردن این حربه های دشمن در حوزه مسائل فرهنگی، عمل نمودن به دستورات دینی بالاخص در حوزه اقامه نماز می باشد.

عظیمی در پایان توجه به اقامه نماز خصوصا نماز جماعت در ادارات را موجب بهبود عملکرد این مراکز دانست و اظهار داشت: توجه به نماز جماعت در بسیاری از موارد ادارات را از آسیب ها نیز مصون می نماید.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.