یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ 21 شوال 1443 Sunday, 22 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13211 تعداد نوشته های امروز : 8 تعداد اعضا : 4116 تعداد دیدگاهها : 299×
بولوار نماز افتتاح شد
11 اسفند 1397 - 23:58
شناسه : 15598
7

گروه اجتماعی – بولوار نماز مشهد پس از بارها تعویق سرانجام امروز شد. به گزارش ایکنا از خراسان رضوی فاز چهارم بولوار نماز مشهد حد فاصل خیابان شهید ناصری و خیابان شهدای ارتش صبح امروز طی مراسمی با حضور محمدرضا کلایی، شهردار مشهد، امیر سرتیپ دوم رضا آذریان، فرمانده قرارگاه شمال شرق نیروی زمینی ارتش […]

ارسال توسط :
پ
پ

گروه اجتماعی – بولوار نماز مشهد پس از بارها تعویق سرانجام امروز شد.

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی فاز چهارم بولوار نماز مشهد حد فاصل خیابان شهید ناصری و خیابان شهدای ارتش صبح امروز طی مراسمی با حضور محمدرضا کلایی، شهردار مشهد، امیر سرتیپ دوم رضا آذریان، فرمانده قرارگاه شمال شرق نیروی زمینی ارتش و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و مدیران شهری پس از ماه‌ها تعویق افتتاح شد.
پیش از این افتتاح، این بلوار ماه‌ها به علت آنچه اختلاف میان ارتش و شهرداری مشهد عنوان شده بود به تعویق افتاده و خبرساز شده بود اما پس از توافقات انجام شده و تصویب طرح پادگان و اراضی آبشار در شورای عالی معماری و شهرسازی و ابلاغ آن به ارتش مورد بازگشایی قرار گرفت.
محمدرضا کلایی، شهردار مشهد، در این مراسم اظهار کرد: افتتاح بولوار نماز تنها افتتاح یک بولوار نیست بلکه سرآغاز یک اتفاق شهری است که با همت همه به دست آمده است. همه در آن شریک بوده‌اند و بسیاری از افراد از شهرداران دوره‌های گذشته هر کدام به سهم خود بنا به صلاح‌دیدی که داشته‌اند، تلاش کردند. همچنین شوراهای اسلامی شهر و مسئولان دولتی همه تلاش کردند و در یک همکاری به یک نتیجه‌ای رسیدیم که تنها برنده آن مردم شهر هستند.
وی ادامه داد: اگر امروز بولوار نماز افتتاح می‌شود و شهروندان می‌توانند از آن استفاده کنند، مسیرها کوتاه می‌شود، بزرگراه کلانتری خلوت می‌شود، خانه‌هایی که قرار بوده برای بزرگوارانی در این مسیر قرار بوده ساخته شود، احداث می‌شود و… ۱۰ درصد آن چیزی است که به همت بزرگواران در راه و شهرسازی، استانداری، وزارتخانه‌ها و مدیریت شهری اتفاق می‌افتد و مردم باید آن را بدانند.
کلایی تصریح کرد: ما سال‌هاست قدردان کسانی هستیم که پارکی ۷۲ هکتاری به نام ملت را پایه‌گذاری کردند. این در حالی است که فضای سبز پارک اصلی اراضی پادگان و میدان تیر نیز دقیقا ۷۲ هکتار است. یعنی پارکی ۷۲ هکتاری با درختان قدیمی و فضای بسیار خاطره‌انگیز تقدیم شهر خواهد شد که اتفاق بزرگی است.
وی خاطرنشان کرد: اینکه فضاها و سوله‌های قدیمی که شاید بیش از ۱۰۰ ساله از ساخت آن‌ها می‌گذرد تبدیل به موزه‌های شهر مشهد خواهد شد، مسیرهای میانی آن بازگشایی شده و از ترافیک هسته میانی شهر کاسته خواهد شد، فضاهای بهداشتی و درمانی تحویل شهر می‌شود. اگر بتوانیم برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم می‌تواند قفل عارف و پرستار را باز کند، اتفاق بسیار مهمی است و هنوز یک راه طولانی داریم.
شهردار مشهد بیان کرد: این افتتاح برای همه ذی‌نعفان شامل شهرداری، ارتش، آستان قدس رضوی، راه و شهرسازی، استانداری و مانند آن‌ها نقطه آغازی است که دست در دست هم دهیم و این پارک ۷۲ هکتاری را تحویل شهروندان مشهد دهیم.
وی افزود: همچنین امیدوارم فضا برای همه کسانی که در این مناطق می‌خواهند اقدام به ساخت‌وساز کنند آماده شود و اراضی در خدمت شهر قرار گیرد و این آغاز یک مسیر است.
کلایی در واکنش به انتقادات مطرح شده از سوی امیر سرتیپ دوم رضا آذریان، فرمانده قرارگاه شمال شرق نیروی زمینی ارتش، بیان کرد: امیر آذریان از دل پر خود نسبت به موضوعاتی گفتند. وظیفه دارم از تمام زحمات و دغدغه‌هایی که مسئولان گذشته داشتند، تشکر کنم. در هر حال، هر فردی بنا بر صلاح دید خود و میثاقی که نسبت به دفاع از حقوق مردم بسته، اعمال نظرات خود را کرده است. اینکه برآیند آن امروز در خدمت شهر قرار می‌گیرد خیر و مبارک است.
وی با بیان این‌که «امروز را باید سرآغازی برای اتفاقات بزرگ قرار دهیم»، اضافه کرد: شهادت می‌دهم مجموعه سلسله مراتب ارتش در این مدت تمام تلاش خود را برای این‌که امروز به اینجا رسیدیم انجام داده‌اند و من شهادت می‌دهم در این سه ماه که من حضور دارم همه تلاش کردند و این قفل جز با تلاش همه باز نمی‌شد.
شهردار مشهد گفت: امروز می‌توانیم به مردم مشهد وعده فضاهای عمومی که در مرکز شهر قرار می‌گیرد را بدهیم. این در واقع هدیه گذشتگان ما در ارتش و آستان قدس و مدیریت شهری است که به مردم تقدیم خواهد شد. نتیجه این کار ارزش این فرآیند چندین ساله را داشته است.
وی همچنین در خصوص رسانه‌ها بیان کرد: رسانه‌ها نیز با توجه به مسئولیتی که بر عهده آنان است که منافع مردم شهر را باید تامین کنند پیگیر این برنامه ها باشند و منافع آن برای مردم اعلام کنند. چراکه نگرانم خروجی شورای عالی شهرسازی و معماری احجاف شود. خروجی چیزی است که در اختیار شهر قرار گرفته است و تمام این ذی نفعان همه کمک کردند که در اختیار شهر قرار گیرد.
همچنین امیر سرتیپ دوم رضا آذریان، فرمانده قرارگاه شمال شرق نیروی زمینی ارتش، گفت: در طول این مدت بسیاری میانه ما و شهرداری را به هم زدند که در شأن و جایگاه شهر مشهد مقدس نبوده است. از این‌جا تا تهران و تا آن سوی آب‌های خلیج فارس، این واقعاً کار خوبی نبود.
آذریان تصریح کرد: امیدواریم ادامه این برنامه همچنان انجام شود چراکه ما همچنان در خدمت شهر و شورای شهر هستیم و باید کارهایمان را انجام دهیم و به مراحل بعدی و مصوباتی که در شورای عالی معماری و شهرسازی تصویب شده است را اجرا کنیم. شهردار نیز به خوبی در شورای عالی معماری و شهرسازی دفاع کردند و حقیقتا هیچ مورد خاصی هم به وجود نیامده و مشکلی نداشته و به دلیل نداشتن مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی بوده که تاکنون به اینجا رسیده بوده و به محض این‌که در شورای عالی معماری و شهرسازی مصوب شد به ما دستور دادند که این کار را انجام دهید.
بولوار نماز به طول کل هفت کیلومتر از پارک خورشید شروع و پس از تقاطع با بولوارهای هاشمیه، سرافرازان، دلاوران، خاقانی و بلوار شهید کاوه به بزرگراه شهید کلانتری متصل می‌شود. فازهای اول و دوم این پروژه به طول ۴ کیلومتر در سال‌های ۹۱ و ۹۲ مورد بهره‌برداری قرار گرفته و فاز سوم به طول ۳ کیلومتر حد فاصل بولوار دلاوران و بولوار شهید کاوه در سال ۱۳۹۴ مورد بهره‌برداری قرار گرفت. با تکمیل این بخش، گره ترافیکی منطقه سرافرازان و دلاوران برطرف شده و بار ترافیکی بولوارهای شهید فکوری و پیروزی و همچنین میدان جمهوری اسلامی نیز کاهش خواهد یافت و طول و زمان سفر در این منطقه بهبود پیدا می‌کند.
هدف از اجرای این پروژه علاوه بر کاهش بار ترافیکی بولوار فکوری و بولوار پیروزی، بهبود منظر شهری، اتصال بولوار دلاوران به بولوار شهید کاوه و کاهش طول و زمان سفر عنوان شده است.
عرض مسیر بولوار نماز  ۶۰ متر است که ۱۳ متر آن را باندهای اصلی، ۱۲ متر آن را آیلند میانی و ۱۱ متر آن را پارک‌های خطی هر طرف تشکیل خواهند داد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.