دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ 18 محرم 1444 Monday, 15 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14084 تعداد نوشته های امروز : 4 تعداد اعضا : 4180 تعداد دیدگاهها : 299×
استفاده از حساسیت زنانه در عرصه ترویج نماز
04 تیر 1398 - 3:29
شناسه : 17499
3
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور مطرح کرد؛

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: پیشنهاد بنده به مرکز تخصصی نماز راه‌اندازی بخش ویژه خواهران در در بخش مرکزی ستاد اقامه نماز است چراکه با این کار می‌توانید از نگاه و حساسیت زنانه در عرصه ترویج نماز استفاده کنید تا تأثیرگذاری فعالیت‌های شما در میان بانوان افزایش یابد. به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه […]

ارسال توسط :
پ
پ

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: پیشنهاد بنده به مرکز تخصصی نماز راه‌اندازی بخش ویژه خواهران در در بخش مرکزی ستاد اقامه نماز است چراکه با این کار می‌توانید از نگاه و حساسیت زنانه در عرصه ترویج نماز استفاده کنید تا تأثیرگذاری فعالیت‌های شما در میان بانوان افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز و به نقل از خبرگزاری کوثر، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور در دیدار با مدیر مرکز تخصصی نماز که ظهر امروز در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد بیان کرد: اقامه نماز و تلاش در این عرصه علامت مسلمانی ما بوده و وظیفه همه ما اهتمام به این عرصه است.
وی با بیان اینکه اگر حوزه علمیه خواهران در زمینه نماز و ترویج آن کاری انجام ندهد در انجام وظایف خود کوتاهی کرده است، به برگزاری طرح بیان در حوزه‌های علمیه خواهران اشاره کرد و گفت افزود: باید در ۲۲ استان باقی مانده که دوره‌های طرح بیان برگزار نشده رایزنی کرده و این برنامه‌ را معرفی کنیم تا با تأمین منابع و بودجه لازم نسبت به اجرای آن اقدام کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور با اشاره به راهبرد مدرسه‌محوری و تمرکز بودجه حوزه‌های علمیه خواهران به مدارس اظهار کرد: پیش از این تمام تصمیم‌گیری‌ها پیرامون بودجه‌ حوزه‌های علمیه خواهران در مرکز و ستاد تصمیم‌گیری می‌شد اما ما این روش را تغیر دادیم و در شیوه کنونی مدارس برای برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های خود تقاضا ارائه کرده و مرکز مدیریت نسبت به تأمین بودجه آن اقدام می‌کند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با تأکید بر خالص‌سازی بخش آموزش خواهران طرح بیان خاطرنشان کرد: فعالیت حوزه‌های علمیه خواهران در عرصه نماز باید درونی باشد، یعنی مرکز تخصصی نماز برخی از خواهران طلبه را به‌عنوان استاد آموزش دهد و سپس بخش آموزش این طرح در حوزه‌های علمیه خواهران به آن‌ها واگذار شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور با اشاره به اهمیت زنانه‌سازی حوزه‌های علمیه خواهران تصریح کرد: تمام استادان، مدیران و کارکنان مدارس سطح دو حوزه‌های علمیه خواهران کشور را بانوان تشکیل می‌دهند و در سطوح دیگر نیز تمام تلاش خود را برای زنانه‌سازی مدارس انجام می‌دهیم.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه خواهران دارای بانوان و خواهران طلبه تأثیرگذار و تحصیل‌کرده‌‌ای است که سطح علمی بالایی دارند عنوان کرد: پیشنهاد بنده به مرکز تخصصی نماز راه‌اندازی بخش ویژه خواهران در در بخش مرکزی ستاد اقامه نماز است چراکه با این کار می‌توانید از نگاه و حساسیت زنانه در عرصه ترویج نماز استفاده کنید تا تأثیرگذاری فعالیت‌های شما در میان بانوان افزایش یابد.
وی ابراز کرد: در حوزه‌های علمیه نهادهای فرهنگی زیادی داریم که تقریبا بیشتر آن‌ها مردانه اداره شده و کمتر به زنان توجه می‌شود در حالی که باید از نگاه زنانه و حساسیت زنانه برای تأثیرگذاری بیشتر در قشر بانوان استفاده کرد.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور بیان کرد: متأسفانه گاهی در ترجمه متون دینی و قرآن کریم نیز به اشتباه نسبت به زنان توجه کمتری شده و از تعابیر مردانه استفاده می‌شود، در حالی که با توجه به روایات این تعابیر قرآنی شامل مردان و زنان می‌شود.
حجت‌‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور افزود: دشمنان از طریق زنان و جوانان به دنبال تاثیرگذاری بر روی جامعه هستند و کسی که بتواند تاثیرگذاری بیشتری روی جوانان و زنان داشته باشد پیروز این میدان است، امام خمینی(ره) نیز در انقلاب اسلامی به نقش ویژه بانوان واقف بوده و فرموده بودند که من به وسیله زنان شاه را از کشور بیرون کردم.
در ادامه این دیدار خانم معصومه ظهیری معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران کشور بیان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه برگزاری طرح بیان که میان حوزه‌های علمیه خواهران و مرکز تخصصی نماز منعقد شد باید ۵ هزار نفر از طلاب خواهر در عرصه نماز آموزش ببینند که تا کنون ۴ هزار نفر آموزش دیده‌اند و دوره‌های تکمیلی این طرح نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.