دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱ 11 محرم 1444 Monday, 8 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14016 تعداد نوشته های امروز : 13 تعداد اعضا : 4172 تعداد دیدگاهها : 299×
گردهمایی یاوران نماز دبیران اقامه نماز شهرستان ها و مدرسین بومی استان کردستان، با حضور معاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور
10 تیر 1398 - 23:42
شناسه : 17650
4

معاون فرهنگ آموزش و پژوهش ستاد اقامه کشور با  یاوران نماز، دبیران شهرستانها و مدرسین بومی استان دیدار کرد. به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان؛ در ابتدای این گردهمایی آقای عظیمی سرپرست ستاد اقامه نماز استان کردستان ضمن خیر مقدم به آقای سرگزی و همراهان و مدعوین محترم از همکاری دبیران شهرستان […]

ارسال توسط :
پ
پ

معاون فرهنگ آموزش و پژوهش ستاد اقامه کشور با  یاوران نماز، دبیران شهرستانها و مدرسین بومی استان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان؛ در ابتدای این گردهمایی آقای عظیمی سرپرست ستاد اقامه نماز استان کردستان ضمن خیر مقدم به آقای سرگزی و همراهان و مدعوین محترم از همکاری دبیران شهرستان ها، یاوران نماز و مدرسین بومی تقدیر کرده و در خصوص اهداف این گردهمایی توضیحاتی ارائه دادند.

سپس ایشان اشاره مختصری به برنامه های ستاد اقامه نماز استان نمودند.

در ادامه جلسه آقای سرگزی معاون فرهنگ،آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور ضمن تشریح روند تشکیل ستاد اقامه نماز کشور، رسالت ها و اهداف این ستاد را بیان کرده و اشاره کردند: ستاد به عنوان یک نهاد حاکمیتی و عمومی می تواند در خصوص نماز به هر جایی ورود پیدا کند و آیاتی در قرآن کریم داریم که مجوز ما برای فعالیت های نماز است و پیام های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که مبنای همه برنامه ریزی های ستاد است و همچنین آیین نامه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز مصوب هیات محترم وزیران نیز تکالیف و وظایف دستگاه ها را مشخص نموده که ما باید با رجوع مکرر به پیام های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مصوبات هیئت محترم دولت برنامه ها و فعالیت های دستگاه ها را رصد کنیم.

ایشان مطالعه پیام های مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) تحت عنوان پیام معنویت را به همه حاضرین توصیه کردند و گفت: پیام مقام معظم رهبری به اجلاس ۲۷ به طور ویژه آموزش و پرورش را مورد توجه قرار داده است پس برنامه ریزی و فعالیت ها ی ما نیز باید به این سمت و سو  باشد.

آقای سرگزی گفت: برای اجلاس امسال نیز که به عنوان نماز و مدرسه نام گذاری شده است فراخوانی خواهیم داشت که انتظار داریم در این فراخوان شرکت فعال داشته باشید.

معاون فرهنگ آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور اظهار داشتند: نگاه ما به کردستان ویژه است و انتظاراتمان هم ویژه می باشد. الحمدالله در استان کردستان برنامه های خوبی در حال اجراست و شاهد تلاش های مثبتی می باشیم اما انتظار داریم فعالیت های بیشتری صورت گیرد چون در گذشته از اجرای بعضی برنامه ها محروم بودیم که باید تلاش شود کارهای انجام نشده را جبران کنیم. لذا ما ازاستان به طور ویژه حمایت خواهیم کرد.

ایشان با اشاره به نقش و اهمیت یاوران نماز اظهار داشتند: باید در درجه اول مصداق یاور نماز در وجود خودمان تبلور پیدا کرده و  از خانواده خود شروع کنیم. انتظار داریم هر کدام از یاوران عزیز تخصص خود را اعلام کنند تا مطابق آن سازماندهی شوند و از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.

آقای سرگزی بر اهمیت و نقش دبیران شهرستانها تاکید نموده و ضمن تاکید بر فعالیت این دبیران بر فعالیت جلسه شورای اقامه نماز شهرستان ها و نظارت بر آن ها، اظهار داشتند: البته هدف ازنظارت مچ گیری نیست بلکه دست گیری کمک و همفکری مدنظر می باشد چون نگاه ما آمرانه نیست بلکه نگاه کمک و حمایت است.

در ادامه آقای سرگزی توضیحاتی در خصوص هدف از تربیت مدرسین بومی را ارائه نمودند و توصیه ها و تاکیداتی به آنها نمودند تا نقش ممتازی در برنامه های آموزش استان ایفا نمایند.

در ادامه بخشی از جلسه به ایراد نظرات، پرسشها و پیشنهادات حاضرین اختصاص داده شد که آقای سرگزی ضمن پاسخ به سوالات، افزودند: پیشنهادات ارائه شده را مورد بررسی قرار می دهیم و از نظرات و پیشنهادات خوب استفاده خواهیم کرد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.