یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱ 4 ذو الحجة 1443 Sunday, 3 July , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13613 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4157 تعداد دیدگاهها : 299×
برگزاری شورای اقامه نماز خراسان رضوی
19 مرداد 1398 - 10:29
شناسه : 19559
6

شورای اقامه نماز استان با حضورمعاونت محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی و اعضاء شورا تشکیل گردید.   به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی؛ شورای اقامه نماز استان با حضور معاونت محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی و اعضاء شورا تشکیل گردید. در ابتدا مدیر ستاد اقامه نماز […]

ارسال توسط :
پ
پ

شورای اقامه نماز استان با حضورمعاونت محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی و اعضاء شورا تشکیل گردید.  

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی؛ شورای اقامه نماز استان با حضور معاونت محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی و اعضاء شورا تشکیل گردید.

در ابتدا مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی با ذکر اهداف و سیاست های ستاد اقامه نماز گزارشی از ارزیابی عملکرد سال ۹۷ به جلسه ارائه نمود و به برنامه های توافق شده سال ۹۸ اشاره داشتند.

در ادامه پیشنهادات و انتظارات را مطرح ساختند و از جمع  طلب همکاری و کمک برای تحقق برنامه ها نمودند سپس تعدادی از اعضاء به ترتیب مواردی را از حوزه و فعالیت خود در امر نماز مطرح و پیشنهاداتی را ارائه نمودند.

در انتها معاونت محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی ضمن طرح مطالبی در راستای اهداف دشمنان در ایجاد دین گریزی و تضعیف هویت مواردی را در حوزه نماز مطرح و جمع بندی جلسه را بعنوان مصوبات جلسه یاد آور شدند و مقرر شد به قسمت های مربوطه ابلاغ و در جلسه آینده نتایج پیگیری گزارش شود. مصوبات جلسه به شرح ذیل است؛

۱- برنامه ریزی جهت مطالعه مدیران ارشد و فرمانداران پیام های بیست و هفت گانه رهبری در حوزه نماز.

۲- برنامه ریزی جهت تقدیر از سازمان های موفق در عملکرد سال ۹۷ و خواستن توضیح در جلسات آینده از سازمان های ضعیف در این حوزه.

۳- آماده سازی و تجهیز مراکز عبادی (بدون تشریفات) نسبت به آن چه که وجود دارد و لحاظ نمودن مکان مناسب در ساختمانهای در حال احداث.

۴- اعلام به مدیران و فرمانداران برای تدوین و اجرا طرح های موثر در سلامت معنوی جامعه که نماز از اولویت خاصی در این امر برخوردار می باشد.

۵- به مساجد و نماز خانه های بین راهی و عمومی با توجه به حضور زائرین عنایت بیشتری شود و اگر مواردی نیاز و ضرورت باشد جهت کمک در احداث منعکس شود.

۶- با عنایت به اولویت نماز در مدارس مشکلات از سوی مسئولین امر اولویت بندی و آنچه در درون قابل حل است به صورت جد پیگیری شود موارد خاص برای طرح در جلسه شورای آموزش و پرورش آماده شده تا در دستور کار قرار گیرد.

۷- سازمان هایی که تفاهم نامه ی سال ۹۸ را دریافت نموده اند بومی سازی و اجرا نمایند و از ظرفیت و توانایی های ستاد اقامه نماز در این امر استفاده نمایند و سازمان هایی که تا کنون تفاهم نامه ی سال ۹۸ با موضوع نماز را دریافت نکرده اند با همفکری با ستاد و بر اساس تجارب سال های قبل تا پایان شهریور برنامه خود را برای سال ۹۸ تدوین و به ستاد ارسال نمایند.

۸- در جهت اقامه نماز ظرفیت ها در سطح استان شناسایی شده و در جلسات بعدی مطرح و با ساماندهی از آنها بصورت بهینه استفاده گردد.

۹- لزوم شناسایی آسیب ها و موانع اقامه نماز و توجه جدی به رفع آنها و بدانیم دشمن بر تضعیف دین باوری و گریز دادن از دین تلاش دارد زیرا ناهنجاری در سرزمین سست اعتقادی و تقیدات دینی رشد می یابد و بحران سازی می شود ولی در زندگی انسان های خداباور و آگاه به وظایف دینی موفقیت چندانی ندارد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.