پنج شنبه, ۷ مرداد , ۱۴۰۰ 20 ذو الحجة 1442 Thursday, 29 July , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 9721 تعداد نوشته های امروز : 7 تعداد اعضا : 3427 تعداد دیدگاهها : 299×
 • اقامه نماز در کشور با وضع مطلوب فاصله دارد
  ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۹:۴۱
  شناسه : 21764
  0
  حجت الاسلام قرائتی:

  حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: وضع اقامه نماز در کشور نسبت به گذشته خیلی خوب است اما نسبت به آنچه باید باشیم خوب نیست.

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، حجت الاسلام قرائتی پنجشنبه در اجلاس استانی نماز در  استان فارس فرمودند: همه دست اندرکاران جامعه اسلامی در ارتباط با نماز مسئول هستند که باید به وظایف خود عمل کنند.

  رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه ما از مدار قرآن پرت شده ایم و دست و پا میزنیم و به جایی نمیرسیم، گفت: قرآن می گوید اولین ساختمانی که ساخته شد کعبه و مسجد بود اما ما شهرها و محله هایی داریم که بعد از ۳۰ تا ۴۰ سال هنوز مسجد ندارند.

  حجت الاسلام قرائتی اظهارکرد: نماز دغدغه ما نیست، صبح فرزندان را صدا می زنیم و می گوییم مدرسه آنان دیر شد اما نمی گوییم نماز آنان قضا شد.

  وی ادامه داد: نسل ما چند نفر می توانند اذان بگویند؟ در ظهر عاشورا امام حسین(ع) سر نماز ایستاد اما ما نماز نمی خوانیم و سینه می زنیم.

  رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: شاه عباس ۴۰۰ سال پیش برای کربلای مستحبی ما کاروانسرا ساخت اما ما برای نماز واجب مسافران مسجد نداشتیم.

  حجت الاسلام قرائتی همچنین با اشاره به ویژگی های بندگان صالح بیان کرد: بندگان صالح برای مردم تفسیر نشده است، بندگان صالحان یاران امام زمان(عج) هستند، بندگان صالح کسانی هستند که در بله برون به داماد گیر نمیدهند.

  وی ادامه داد: تمام حرکت هایی که دشمن را عصبانی می کند کار بندگان صالح است، اینکه رهبر معظم انقلاب گفتند با رییس جمهوری آمریکا صحبت نمی‌کنند عمل صالح است.

  رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه تمام کمال ها در نماز است، گفت: ازدواج در نماز است چرا کسی که ازدواج کند هر رکعت نماز او برابر با ۷۰ رکعت می شود.

  حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با انتقاد از اینکه نباید نماز را در پنهان بخوانیم، افزود: اقامه نماز یعنی اینکه ما باید نماز خود را نشان دهیم، حرکتی در این زمینه شده اما ضعیف است.

  وی ادامه داد: با افرادی که نماز نمی خوانند باید صحبت کرد و متوجه شد دلیل نماز نخواندن آنان چیست.

  رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: ۲۷ جای قرآن نماز و زکات بهم چسبیده است یعنی باید از پول زکات را خرج نماز کنیم.

  حجت الاسلام قرائتی افزود: باید روی نماز سرمایه گذاری کنیم چرا که اگر ‌نماز قطع شود کارهای دیگر نیز قطع می شود.

  وی بیان کرد: نماز مربوط به اسلام نیز نیست، مربوط به زمان حضرت عیسی، حضرت موسی، حضرت شعیب و حضرت ابراهیم بوده است، نماز برای دین خاصی نیست.

  وی ادامه داد: کتاب نماز باید در تمام خانه ها وجود داشته باشد، پیش نمازان باید دوره ببینند که در مدارس و دانشگاه ها چگونه صحبت کنند.

  رئیس ستاد اقامه نماز کشور خطاب به فعالان و مربیان ستاد اقامه نماز افزود: دانشگاه مدرک حوزوی و دانشگاهی لازم است اما کافی نیست لذا باید میزان مطالعه خود را افزایش دهید، کتاب های شهید مطهری را مطالعه کنید.

  مومن کسی است که خارج از اداره نیز صدای اذان شنید نماز بخواند.

  وی ادامه داد: نماز ظهر اداره را جزو دین(وظیفه) حساب نکنید، مومن کسی است که خارج از اداره نیز صدای اذان شنید نماز بخواند.

  رئیس ستاد اقامه نماز کشور خطاب به مربیان آموزشی نماز گفت: هنر شما این است که فارغ التحصیلان نمازخوان باشند وگرنه فارغ التحصیل در همه جای دنیا تربیت می کنند.

  حجت الاسلام قرائتی افزود: می شنویم که دانشجوی با حجاب به دانشگاه می آید و به مرور وضعیت حجاب او تغییر می کند؛ باید خاک دانشگاه، آموزش و پرورش و حوزه را تغییر دهیم.

  وی ادامه داد: اگر می خواهیم مردم را رشد دهیم باید از مردم،در مردم و با مردم باشیم لذا روحانی، استاد دانشگاه و معلم خوب باید این ویژگی را داشته باشند.

  رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: پنجشنبه تعطیل است ،این قانون غلط است که حوزه و دانشگاه تعطیل است، این قانون های غلط را باید تغییر دهیم.

  حجت الاسلام قرائتی افزود: ما آیت الله، دکتر و فوق لیسانس کم نداریم، ما جوهر کم داریم؛ باید قانع به درس های حوزه و دانشگاه نباشیم باید ابتکار عمل به خرج‌ دهیم.

  رئیس ستاد اقامه نماز در خصوص ویژگی علم نیز تاکید کرد: علم باید واجب یا مستحب باشد و حلال مشکل فرد یا گروهی باشد، البته مسئولین برای پیشرفت باید با مردم و همراه مردم باشند.

  وی با بیان اینکه قرآن در کشور غریب است، اظهارکرد: تفسیر قرآن واجب است چرا از این تفسیر غافل شده ایم؟ تمام روحانیون شیراز باید زیر نظر امام جمعه دوره تفسیر را ببینند.

  رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه با انتقاد از اینکه همه جای جمهوری اسلامی پول است جز برای اقامه نماز گفت: به طلبه ها گفته ایم حتی اگر آموزش و پرورش پول نمی دهد شما به مدارس بروید: اداره قند و شکر با ۲۰ تا نیرو هر روز نماز جماعت دارد اما مدرسه ۳۰۰ نفری نماز جماعت ندارد.

  وی افزود: نماز ذکر خداست و هر کس به نماز بی اعتنایی کند زندگی او نکبت می شود.

  لینک فضای مجازی

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.