این مقام مسئول تصریح کرد: تدوین سند توسعه فرهنگی استان و تشکیل رصدخانه سرمایه اجتماعی و فرهنگی که قراردادهای آن با جهاد دانشگاهی و دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین منعقد شده است، از مهم‌ترین مصوبات شورای فرهنگ عمومی سال گذشته بود که امسال اجرایی می‌شود.
اسماعیلی در ادامه به ارزیابی عملکرد دستگاه‌های استان در حوزه عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: در حوزه وظایف فرهنگی عمومی دستگاه‌های استان تصمیمات بسیار خوبی مصوب شده و درحال انجام است.

و در ادامه آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قزوین که در شبستان امیرالمؤمنین(ع) مسجدالنبی(ص) برگزار شد، اظهار کرد: در حدیث داریم ماه رمضان بهار قرآن است و امیرالمؤمنین(ع) فرموده قرآن بهار دلهاست و این بدان معناست که هر آیه قرآن نهالی است که سرزمین دل ما را آباد می‌کند.

 

وی با بیان اینکه تلاش کنیم در ماه رمضان انس بیشتری با قرآن داشته باشیم، تصریح کرد: انس با قرآن در ماه مبارک رمضان آسان‌تر صورت می‌گیرد و تلاش کنیم از فیض این ماه عزیز در انس با قرآن بیشتر بهره ببریم.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای فعالیت شورای فرهنگ عمومی است و می‌باید تلاش کنیم اهداف شورای فرهنگ عمومی با محور مساجد، نمازهای جمعه و جماعت پیش برود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین مشارکت جدی مردم در امر مواسات را نشان دهنده فرهنگ غنی جامعه دانست و عنوان کرد: حضور و مشارکت عموم جامعه در بحث مواسات و توجه به امر مهم انفاق، زکات و صدقات نشان دهنده ارتقای فرهنگ عمومی جامعه است و باید قدردان آن باشیم.

وی افزود: آیات بسیاری در قرآن در خصوص انفاق، زکات و صدقات داریم که آن گونه که باید به آنها پرداخته نشده است و اگر به خوبی در جامعه ترویج شود می‌تواند منشأ برکات و تحولات بسیاری باشد و شورای فرهنگ عمومی می‌تواند در این خصوص فرهنگ‌ساز باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان قزوین با بیان اینکه قرارگاه مواسات پس از پایان کرونا به کار خود ادامه خواهد داد، خاطرنشان کرد: این که مساجد محور فعالیت‌های انفاقی قرار گیرد، مطالبه رهبر معظم انقلاب از ملت و دولت است و ان‌شاءالله همه دست به دست هم بدهیم تا مطالبه ایشان تحقق یابد.