یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰ 11 ربيع أول 1443 Sunday, 17 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10509 تعداد نوشته های امروز : 18 تعداد اعضا : 3482 تعداد دیدگاهها : 299×
مدیران نقش مهم و تعیین‌کننده در شکل گیری یک رفتار صحیح را دارند
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
شناسه : 29864
2
ستاد اقامه نماز استان هرمزگان

هیئت ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی استان به منظور بررسی اقدامات و فعالیت‌های مربوط به اقامه نماز دستگاه ها با حضور دکتر اعتمادی آغاز به کار کرد.

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان؛ هیئت ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی استان به منظور بررسی اقدامات و فعالیت‌های مربوط به اقامه نماز دستگاه ها با حضور دکتر اعتمادی آغاز به کار کرد.

 مدیر ستاد اقامه نماز استان افزود: یکی از مناسب ترین روشهای ارزیابی مبتنی بر خورد ارزیابی مجریان فعالان عرصه اجراست است، وی بیان داشت بر اساس آموزه‌های قرآن کریم هر شخص یا  مجموعه به دلیل آگاهی عمیقی از نحوه عمل خویش دارد، بهترین داور در مورد عملکرد خویش است.

«بَلِ الْإِنْسَانُ عَلَىٰ نَفْسِهِ بَصِیرَهٌ »و بر همین اساس است که روز قیامت به او گفته می شود«کَفَىٰ بِنَفْسِکَ الْیَوْمَ » وی اظهار کرد فعالیت‌های مربوط به اقامه نماز در جامعه و در سطح دستگاه‌ها بیش از آن که مبتنی بر الزامات و تمهیدات سازمانی باشد بر باورهای دینی و احساس مسئولیت آحاد جامعه اتکا دارد .

 بر همین اساس نظام ارزیابی عملکرد نباید بر خود  ارزیابی را در حوزه اقدامات مرتبط با اقامه نماز نظامی مناسب‌تر است.

 دکتر اعتمادی تاکید کرد: ویژگی این نظام این است که با معرفی معیارها و شاخص‌های مربوط به آن  راهنمایی مناسبی برای عمل محسوب می شود و سازمان ها توانسته اند با بهره گیری از این مدل فعالیت منسجم یک پارچه ای را درباره توسعه فرهنگ نماز در حیطه مسئولیت خود سازماندهی نمایند.

 مدیر ستاد اقامه نماز با اشاره به این مطلب که دستگاه‌ها با بهره گیری از این روش در پایان کار نیز مبانی مناسبی برای ارزیابی از فعالیت خود به دست آورده‌اند گفت نکته ضروری این است که این نظام شکل کامل و مطلوب فعالیت‌های مربوط به نماز را معرفی می‌کند و سر تدریجی مناسبی را برای بهبود وضعیت نماز دستگاه برنامه ریزی نموده و کارایی و اثربخشی برنامه‌ها و فعالیت‌های مربوط به نماز را معرفی می‌کند.

دکتر اعتماد با بیان اینکه مدیران نقش مهم و تعیین‌کننده در شکل گیری یک رفتار صحیح و استقرار ارزش‌های مطلوب در دستگاه را عهده دارند گفت رهبری در دستگاه می تواند از طریق ایجاد چشم انداز معرفی اصول و ارزشهای متعالی و آشکارسازی اراده خود به منظور تحقق آن در سازمان وفاداری و پایبندی خود نسبت به اصول و ارزشها به رفتارهای مناسب مجال رشد  و شکوفایی دهد، ارزش‌های همان صداقت وفاداری به عهد قدردانی و سپاس امانتداری، رازداری سخت‌کوشی و نظم در محیط سازمان را به سمت ارزش‌های متعال سوق می دهد و در چنین فضای مدیران می‌توانند در جهت تقویت فرهنگ نماز در دستور کار خود قرار دهند.

 مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه به دخالت دادن کارکنان در برنامه ها و راهبردهای، طراحی فرایندها، شناسایی و اجرای فعالیتی که موجب بهبود فرهنگ نماز می شود.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.