دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰ 12 ربيع أول 1443 Monday, 18 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10522 تعداد نوشته های امروز : 13 تعداد اعضا : 3482 تعداد دیدگاهها : 299×
تشکیل اولین جلسه کارگروه مجمع خیرین مسجدساز استان فارس
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۸:۲۷
شناسه : 30866
3

اولین جلسه کارگروه مجمع خیرین مسجدساز استان فارس با حضور معاون استاندار جناب دکتر عبدالرضا قاسم پور و اعضای کارگروه در مورخ ۲۶ خرداد در سالن شهید قاضی استانداری تشکیل گردید.

پ
پ

اولین جلسه کارگروه مجمع خیرین مسجدساز استان فارس با حضور معاون استاندار جناب دکتر عبدالرضا قاسم پور و اعضای کارگروه در مورخ ۲۶ خرداد در سالن شهید قاضی استانداری تشکیل گردید.

ابتدا پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید جناب آقای سید حسین ذوالانوار دبیر ستاد اقامه نماز فارس ضمن عرض خیر مقدم به اعضا و تشکر از استانداری با عنایت به آیه شریفه “انما یعمر مساجد الله…” مطالبی در خصوص اهمیت تعمیر و عمران مساجد بیان نمودند و اشاره کردند هرکس که مساجد خدا را آباد کند همچون حضرت ابراهیم (ع) قطعا از کسانی است که “آمن بالله” هستند.

سپس جناب دکتر قاسم پور معاون استاندار از اینکه چرا با توجه به اینکه استان فارس با آن پیشینه فرهنگی که دارد مجمع خیرین مسجدساز تا به حال نداشته است گلایه کردند ایشان اشاره کردند که تعمیر و ساخت مساجد کار هرکس نیست. کسانی به این کار وارد می شوند که بنا به آیه شریفه مذکور جزء مومنان هستند. دکتر قاسم پور همچنین گفتند ما باید هم از نظر ظاهری مساجد را آباد کنیم و هم از نظر معنوی و فرهنگی، چون بنا به فرموده امام مسجد سنگر است نباید سنگر را رها کرد و همه معنویتها و جبهه ها از همین مساجد سرچشمه گرفت و جوانها بودند که پای کار ایستادند. ایشان گفتند هر چند که در استان خیرین مسجدساز زیادی داریم به ویژه در شهرستانها اما به علت فقدان مجمع خیرین مسجدساز انسجام لازم را ندارند که این کار باید سریعتر در استان انجام شود و استانداری به طور کامل پشتیبان این امر مهم هست.

سپس هر کدام از اعضای جلسه مطالبی در خصوص مشکلات و اهمیت این امر مهم ایراد کردند از جمله

جناب حقایقی قائم مقام صدا و سیما با عنایت به نقشه مهندسی فرهنگی کشور اشاره کردند که در این نقشه بسیار  بسیار به مسجد و مسجدسازی اهمیت داده شده است ولی متاسفانه کسی پیگیر این امر مهم به ویژه در اجرا نیست.

سرکار خانم رضازاده یکی از خیرین نیز مسائل و مشکلات مساجد را به ویژه مسجد نور شیراز را مطرح کردند.

جناب حاج ترابی و دیگر اعضا نیز مطالبی راجع به مشکلات موجود و عدم همکاری بعضی از ارگانهای دولتی بیان کردند. جناب حسام از خیرین سلامت و جناب دستغیب از خیرین نیز به اهمیت این امر و اینکه باید این مجمع سریعتر تشکیل شود و سعی بر آن باشد که افراد علاقه مند غیر دولتی متصدی امر شوند اشاراتی کردند.

در جمع بندی جناب دکتر قاسم پور اشاره کردند که:

۱-مجمع حداکثر ظرف مدت یک ماه باید تشکیل شود.

۲-ستاد اقامه نماز افراد مجمع را شناسایی نماید.

۳-دستگاههای اجرایی از جمله شهرداری ها، میراث فرهنگی، اوقاف، تبلیغات اسلامی، کانون مساجد، صدا وسیما، آموزش و پرورش و دیگر دستگاههای موثر باید در جلسه مشورتی با اعضای مجمع حضور داشته و همکاری نمایند.

۴-هر یک ماه یک جلسه مشورتی و مشترک برگزار شود.

۵-اعضا مکانهای مورد نیاز به مسجد را به ستاد اقامه نماز معرفی نمایند.

۶-اعضا افراد خیر و علاقه مند را به ستاد اقامه نماز معرفی نمایند.

۷-از اداره کل صنعت معدن و تجارت و اداره کار برای شناسایی خیرین زیر پوشش استفاده شود.

۸-از پزشکان و کادر درمانی برای شناسایی افرادی که می توانند در این امر خیر کمک کنند و وقف اموال بیماران کهنسال کمک گرفته شود.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.