یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ 17 محرم 1444 Sunday, 14 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14079 تعداد نوشته های امروز : 10 تعداد اعضا : 4179 تعداد دیدگاهها : 299×
جلسه شورای اقامه نماز استان قم برگزار شد
11 تیر 1399 - 10:11
شناسه : 32072
4
با حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز؛

جلسه شورای اداری استان قم با حضور دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، دکتر گروسی معاون منابع و نیروی انسانی استاندار قم و جمعی از معاونین و مدیران صبح امروز در استانداری قم برگزار شد

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ضمن تقدیر و تشکر از اعضاء شورای گفت: این جلسات برای هم اندیشی و اتاق فکر است برای دستیابی به ترویج و توسعه فرهنگ نورانی اقامه نماز، لیکن تشکیل کمیسون ها و کارگروهها با موضوعات اولویت دار که بخشی از آن در شورا مطرح دشد باید در کنار این جلسات تشکیل شود

قائم مقام ستاد اقامه نماز تصریح کرد: گزارش مسئولین در جلسه نشان دهنده این است که نماز در استان قم مورد توجه است

سید احمد زرهانی افزود: حوزه علمیه باید علل کاهل نمازی و قصور نسبت به نماز به ویژه در بین نسل نو را دست مایع مطالعه و بررسی قرار دهد تا از دست آوردهای آن در کشور استفاده گردد.

وی بیان داشت: نسل نو و مدارس را بیابید اگر از این موضوع غفلت کنیم کسل ها و تکان های فرهنگی و اجتماعی ما را فرا خواهد گرفت.

دکتر سید احمد زرهانی ضمن اشاره به اهمیت و ضرورت موضوع نماز گفـت: پرداختن به مسئله نماز به لحاظ علمی و فراهم نمودن امکانات و لوازم آن از سوی مسئولین یک اصل مهم و ضروری است

قائم مقام ستاد اقامه نماز اظهار کرد: ترسیم نقشه راه نماز در استان قم و شناخت دقیق اقتضاعات پرداختن به نماز می تواند شورای اقامه نماز استان قم را در این راه کمک نماید.

دکتر گروسی معاون استاندار در جلسه شورای اقامه نماز استان با اشاره به اهمیت موضوع نماز گفت: در سر فصل فرهنگی ادارات هیچ چیز بالاتر از نماز نیست و از هیچ دستگاهی قابل قبول نیست که وضعیت فعلی و جامعه و ویروس کرونا را بهانه کنند و در امر نماز کوتاهی کند.

باید نماز اولویت همه ادارات باشد ما هیچ چیز بالاتر از نماز و توجه به ایثارگران و شهدا نداریم.

معاون استاندار ضمن اشاره به کسالت استاندار گفت: علی‌رغم میل باطنی استاندار که تمایل زیادی داشت در جلسه حضور یابند اما متاسفانه به دلیل گرفتاری به این ویروس منحوس نتوانست در جلسه شرکت کند. اما تاکید کرد توجه به نماز در بین کارکنان و حتی خانواده‌های ایشان جدی گرفته نمی‌شود و به معاونین استاندار هم دستور داد تا در مساجد و نماز مدارس حضور پیدا کنند.

گروسی توجه به نماز مراکز تجاری و صنعتی را نیز مورد تاکید قرار دادند و از متولیان امر در استان خواست این موضوع را بیشتر به صورت جدی پیگیری تا‌ قم در امر نماز الگو برای سراسر کشور باشد.

محمد خامه یار مدیر ستاد اقامه نماز قم در ادامه جلسه گفت: ما به دنبال این هستیم که قم به عنوان مدینه فاضله در امر نماز باشد.

محمد خامه‌یار در جلسه شورای اقامه نماز استان افزود: همه باید با همدلی در ارتقاء سطح نماز تلاش کنیم.

وی گفت: کار‌های خوبی در استان انجام شده است ولی این کافی نیست. همه تلاش کنیم کار‌های بر زمین مانده را به سامان برسانیم.

وی خواستار توسعه اقامه نماز در شهرک‌های صنعتی شد و گفت: این موضوع مسئله اصلی ماست و باید به صورت ویژه به آن توجه شود.

ایشان از همکاری نهاد‌های اعضای شورای اقامه نماز در ایام کرونا و ائمه جماعات و یاوران نماز در کمک‌های مؤمنانه قدردانی کرد.

در پایان این جلسه ضمن گزارش وضعیت اقامه نماز استان قم، مسائل و موضوعات بعنوان امور ضروری و قابل توجه از سوی مسئولین استان مطرح و مواردی به تصویب رسید.

 

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.