یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ 17 محرم 1444 Sunday, 14 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14080 تعداد نوشته های امروز : 11 تعداد اعضا : 4180 تعداد دیدگاهها : 299×
نماز استیجاری
16 تیر 1399 - 7:02
شناسه : 32443
3

نیابت از شخص زنده برای نماز س ۳۰۷. من قادر بر خواندن نماز نیستم، آیا جایز است که شخصی به نیابت از من نماز بخواند؟ آیا فرقی بین این که نائب، طلب اُجرت کند و یا طلب اُجرت نکند، وجود دارد؟ ج. شخص مکلف تا زنده است باید نمازهای واجبش را خودش، به هر نحو […]

ارسال توسط :
پ
پ
نیابت از شخص زنده برای نماز
س ۳۰۷. من قادر بر خواندن نماز نیستم، آیا جایز است که شخصی به نیابت از من نماز بخواند؟ آیا فرقی بین این که نائب، طلب اُجرت کند و یا طلب اُجرت نکند، وجود دارد؟
ج. شخص مکلف تا زنده است باید نمازهای واجبش را خودش، به هر نحو که می تواند، انجام دهد؛ و نماز نائب چه با اجرت و چه بدون اجرت برای او مُجزی نیست.
 
نماز استیجاری
س ۳۰۸. کسی که نماز استیجاری می خواند:
۱آیا گفتن اذان و اقامه و سلام های سه گانه و تسبیحات اربعه به طور کامل بر او واجب است؟
۲اگر یک روز مثلاً نماز ظهر و عصر را بخواند و در روز بعد نمازهای پنجگانه را به طور کامل به جا آورد، آیا رعایت ترتیب لازم است؟
۳آیا در نماز استیجاری، ذکر خصوصیات میّت شرط است یا خیر؟
ج. ذکر خصوصیات میّت لازم نیست، و رعایت ترتیب فقط بین نمازهای ظهر و عصر و مغرب و عشا شرط است، و هرگاه در عقد اجاره کیفیت خاصی بر اجیر شرط نشده باشد و کیفیت معهودی که اطلاق عقد اجاره به آن انصراف پیدا کند، هم وجود نداشته باشد، بر اجیر لازم است که نماز را با مستحبّاتی که انجام آن متعارف است بخواند، ولی واجب نیست که برای هر نمازی اذان بگوید.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.