پنج شنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۱ 4 ربيع أول 1444 Thursday, 29 September , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14505 تعداد نوشته های امروز : 7 تعداد اعضا : 4274 تعداد دیدگاهها : 299×
جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار شد
17 تیر 1399 - 18:19
شناسه : 32632
7
با حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز؛

جلسه مشترک کارشناسی و مشورتی ستاد اقامه نماز و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ظهر امروز برگزار شد.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز؛ جلسه مشترک کارشناسی و مشورتی ستاد اقامه نماز و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با حضور دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام و المسلمین تقوی معاون فرهنگی سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و جمعی از معاونین و مدیران ظهر امروز در دفتر معاونت فرهنگی و سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار شد.

این نشست مشترک با محوریت بحث و تبادل نظر در خصوص بررسی زمینه های توسعه و تقویت تعامل و همکاری فی ما بین در امر نماز و مسجد در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی؛ بررسی موانع و مشکلات اقامه نماز در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی معاون فرهنگی و سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ضمن خیر مقدم به قائم مقام ستاد اقامه نماز و هیات همراه گفت: در صدد هستیم در نظام رتبه بندی دانشگاه ها علاوه بر مسائل آموزشی و پژوهشی، شاخص های فرهنگی، دینی و به ویژه نماز لحاظ گردد.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی بیان داشت: توجه ویژه به علمی و تخصصی بودن برنامه های اقامه نماز و به کارگیری ائمه جماعات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی متناسب با فضای علمی و تخصصی حاکم بر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در دستور کار قرار گرفته است.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: شان نهاد رهبری در عمده برنامه های فرهنگی دانشگاه ها، شان نظارتی است و در شناسایی، تامین و آموزش و توانمندسازی ائمه جماعات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ورود مستقیم دارد.

وی در ادامه افزود: باتوجه به نقش و جایگاه حاکمیتی ستاد اقامه نماز کشور، انتظار حمایت و تقویت جایگاه و فعالیت های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را داریم.

سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی با تبیین زمینه های توسعه و تقویت تعاملات فی ما بین از طریق طراحی و اجرای آموزش های تخصصی ویژه مخاطبین هر دو نهاد گفت: توسعه همکاری ها در حوزه های نظارت و ارزیابی عملکرد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی همچنین مشارکت در حوزه تولید محتوا ویژه مخاطبین خاص هر دو نهاد می توان اثر گذار باشند

معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز در خصوص ارائه راه کارهای پیشنهادی جهت مرتفع نمودن آسیب های موجود گفت: تشکیل مستمر و منظم جلسات ستاد عالی اقامه نماز در دانشگاه ها، تشکیل مستمر و منظم کمیته کارشناسی ستاد عالی اقامه نماز در دانشگاه، پیش بینی ساز و کار لازم به منظور اجرای فرآیندهای برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی امر اقامه نماز در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با حضور نمایندگان دستگاه، نهاد رهبری و ستاد اقامه نماز به صورت مشترک و هم افزا می توانند راه گشا باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سلگی رئیس ستاد عالی هم در ادامه جلسه ضمن اشاره به اهتمام نهاد رهبری در امر نماز گفت: مجموعه مدیریت نهاد رهبری در دانشگاه ها به توسعه و ارتقای سطح جایگاه اقامه نماز در دانشگاه ها اهتمام ویژه دارد.

در پایان دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز گفت: ستاد علاوه بر مسائل ساختاری، در حوزه نرم افزاری، نیز آمادگی هماهنگی و تعامل فی ما بین وجود دارد، که ان شاءالله با تشکیل کارگروه مشترک تولید محتوا با حضور نمایندگان تام الاختیار دو نهاد این مهم نیز پیگیری و اجرایی گردد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز افزود: ستاد اقامه نماز آمادگی دارد با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها مسابقات، سمینارها ،همایش ها و جشنواره های نمازی در سطح تما مراکز آموزش عالی ویژه دانشجویان  و اساتید برگزار نماید.

وی اظهار کرد: در ایام شیوع ویروس کرونا فضای مجازی بهترین بستر و امکان برای تبیلغ و فعالیت های فرهنگی و دینی می باشد در همین راستا ستاد اقامه نماز اقدام به برگزاری جشنواره های شعر و سرود بصورت مجازی نموده است.

دکتر سید احمد زرهانی تصریح کرد: تجربه چندین ساله ما در ستاد اقامه نماز نشان می دهد که بیشترین آثار رسیده در جشنواره های ستاد از قشر نخبه، فرهیخته و دانشگاهی است.

 

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.