یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ 17 محرم 1444 Sunday, 14 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14079 تعداد نوشته های امروز : 10 تعداد اعضا : 4179 تعداد دیدگاهها : 299×
جلسه شورای اقامه نماز برق منطقه ای استان هرمزگان برگزار شد
13 مرداد 1399 - 10:07
شناسه : 35460
4

جلسه شورای اقامه نماز برق منطقه ای استان هرمزگان با حضور دکتر اعتمادی مدیر ستاد اقامه نماز استان و با شرکت اعضاء شورا به ریاست مهندس کهوری در سالن کنفرانس این مجموعه برگزار گردید.

ارسال توسط : منبع : ستاد اقامه نماز
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، جلسه شورای اقامه نماز برق منطقه ای استان هرمزگان با حضور اعتمادی مدیر ستاد اقامه نماز استان و با شرکت اعضاء شورا به ریاست مهندس کهوری در سالن کنفرانس این مجموعه برگزار گردید.

دکتر اعتمادی ضمن تشکر و قدردانی از  تلاشهای انجام شده مدیریت و اعضاء شورای درسال ۹۸ از اقدامات که در جهت توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز در این مجموعه بعمل آمده اظعار خشنودی کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان نماز را بزرگترین واجب الهی عنوان کرد و افزود ما در جهت گسترش فرهنگ نماز دو وظیفه به فراخور توانمان داریم و بنحو شایسته ای باید آنرا اداء کنیم اول اینکه در مقابل دیگران باید واکاوی کنیم ببینیم علت عدم تمایل آنان به اقامه نماز به خصوص اقامه نماز جماعت چیست باید علت‌ها را شناسایی و با معلول ها برخورد کنیم متاسفانه آنچه امروز بر کارها تاثیرگذار است در مواجهه با پدیده های آسیب ها با معلولها برخورد می‌کنیم اما به علت ها توجه نمی شود.

 حجت الاسلام و المسلمین اعتمادی اظهار کرد همانگونه که برای بسترسازی و رونق‌بخشی به امر نماز به دنبال ارائه راهکارها هستیم اما به منشا علتها توجهی نمی‌شود و برای از بین بردن علت گام اساسی برنمی داریم و به قول امروزی ها خیلی وقت های جای علت و معلول عوض می شود. وی افزود توجه به نسل جوان یک رسالت و خرد جمعی است و همه آحاد جامعه باید به آن توجه کنند در حال حاضر از فضای مجازی به عنوان یک فرصت باید بهره گیری لازم ببریم گرچه در صورت عدم توجه همین فضا باعث تهدید هم میگردد و بستگی به نحوه استفاده از این فضا دارد.

دکتر اعتماد با اشاره به این مطلب که ترویج و گسترش فرهنگ نماز یک عزم و  اراده و دغدغه جدی و همگانی می‌طلبد تاکید کرد تا همه مسئولین دستگاه‌های اجرایی عزم خود را جذب نمایند و  دست به دست هم نهند  و پای کار بیایند به گونه‌ای که شایسته نظام اسلامی است حرکت مناسب و مورد دلخواه انجام شود.

 مدیر ستاد اقامه نماز استان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی بازوی توانمند نظام اسلامی هستند اظهار داشت: بحمدالله اکثر مدیران از چهره‌های مستعد و پایبند اسلام ناب محمدی هستند و در صفوف نماز جماعت حضور دارد اما تبیین فرهنگ نماز در جامعه مستلزم یک جهاد فرهنگی است و همه باید وارد این میدان شوند تا فرهنگ اقامه نماز اول وقت در جامعه همگانی شود.

 در ادامه این نشست مهندس کهوری مدیرعامل برق منطقه‌ای بر طراحی و اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی نو و ابتکاری در جهت ترویج فرهنگ نورانی نماز را امری واجب و اجتناب ناپذیر عنوان کردند افزود برای جذب جوانان و نوجوانان به اقامه نماز باید از همه پتانسیل ها در جهت تعمیق این فرهنگ برنامه‌ریزی شود.

 وی افزود: هدف ما در مجموعه برق منطقه ای فراهم نمودن بسترهای مناسب فرهنگی جهت اقامه نماز اول وقت و جلب و جذب حداکثری کارکنان و خانواده به اقامه نماز اول وقت است در همین راستا تیمی تشکیل از همکاران و خانواده ها به منظور طراحی و اجرای برنامه های فرهنگی آموزشی تشکیل و پیشنهادات مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و تلاش بر این بوده از دل پیشنهادات بهترین برنامه را انتخاب و در مجموعه عملیاتی شود.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین امیری کارشناس نظارت و ارزیابی نیز توافقنامه برنامه های مصوب سال ۱۳۹۹ را قرائت و از تلاش مدیر عامل-دبیر و اعضاء شورای اقامه نماز این مجموعه که در سالهای گذشته همکاری و مساعدت لازم در جهت انجام اجلاس استانی نماز و سایر برنامه ها را با ستاد اقامه نماز استان داشته اند تقدیر و قدر دانی نمودند.

 و در پایان این نشست دکتر گلزاده دبیر ستاد اقامه نماز مجموعه، گزارشی از عملکرد  شورای اقامه نماز برق منطقه ای  ارائه نمودند و بیان داشت حاصل همه این تلاش ها و دستیابی به افقهای تعیین شده حاصل حضور و حمایت جدی و همه جانبه مدیر عامل بوده و با حضور و نظارت بر بنامه ها و ارائه پیشنهادات سازنده نقطه اتکاء و مثبت و دید باز ایشان بر توسعه فرهنگ نماز در مجموعه می باشد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.