جمعه, ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱ 22 محرم 1444 Friday, 19 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14142 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 4184 تعداد دیدگاهها : 299×
شورای اقامه نماز شهرستان بیجار با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان تشکیل گردید
13 مرداد 1399 - 4:27
شناسه : 34958
5

عظیمی گفت: امروز مسئولین علاوه بر تکلیف شرعی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و مصوبات هیئت محترم وزیران مکلفند برای جذب کارکنان و حتی خانواده ها و مخاطبین خود به نماز از همه امکانات و ظرفیت ها استفاده نمایند.

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بیجار با حضور عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان برگزار گردید. 

با عنایت به اینکه فرماندار شهرستان به طور پیش بینی نشده در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد کرونای استان شرکت کرده اند نتوانستند در جلسه حضور پیدا کنند،در ابتدای این دیدار محبیان معاون فرماندار ضمن خیر مقدم به مدیر ستاد اقامه نماز و همراهانش گزارشی از عملکرده شورای اقامه نماز شهرستان و دستگاه های اجرایی ارائه نمودند.

محبیان گفت : با تشکیل اکیپ های از عملکرد دستگاه ها و نماز خانه ها به طور مرتب بازدید می کنیم تا ضمن تشویق افراد فعال مشکلات احتمالی نیز رفع شود.

حجت الاسلام و المسلین مرادی امام جمعه شهرستان بیجار ضمن تشکر از مدیر ستاد اقامه نماز و همراهان گفت: باید همه به عنوان یک وظیفه شرعی برای توسعه و ترویج نماز با اولویت نماز جماعت تلاش کنیم.

امام جمعه محترم بیجار گفت: در هر یک از دستگاه که مدیر و معاونین به نماز اهمیت می دهند نماز های جماعت با شکوهی برگزار می گردد.

وی گفت: با انتقاد از بعضی از مدیران گفت مدیرانی هستند که خودشان در نماز جماعت شرکت نمی کنند و یا خیلی کم حضور پیدا می کنند در نتیجه در آن اداره نماز های جماعت بی رونق بوده، انتظار می رود در انتصابات یکی از شاخص های بسیار مهم پایبند بودن فرد به نماز لحاظ گردد چون شخصی که اهل نماز نباشد سایر وظایف خود را هم به درستی انجام نمیدهد لذا انتظار می رود نظارت ها و بازدید ها بیش از گذشته انجام گردد.

در ادامه جلسه هر یک از مسئولین حاضر در جلسه نکته نظرات خود را اعلام نمودند.

 عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از حاضرین در جلسه بویژه امام جمعه محترم گفت کسانی که مسئولیت و امکاناتی در اختیار دارند شرعا و قانونا همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند باید  همه امکانات خود را در خدمت دعوت به نماز بگزارند.

وی گفت: نماز در همه ادیان مورد توجه بوده و پیامبران الهی در همه ادیان دین به اقامه نماز به طور ویژه تاکید نمودند.

عظیمی افزود: امروز مسئولین علاوه بر تکلیف شرعی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و مصوبات هیئت محترم وزیران مکلفند برای جذب کارکنان و حتی خانواده ها و مخاطبین خود به نماز از همه امکانات و ظرفیت ها استفاده نمایند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان گفت:  اگر مدیری مکانی را به نماز خانه اختصاص می دهد و امام جماعت هم د اشته باشند این شروع کار است و نباید فکر کنیم رسالت ما در برابر نماز در همین حد کفایت می کند در صورتی که برای رونق بخشیدن به نماز های جماعت از شیوه های مختلف از جمله تبلیغات محیطی برگزاری کلاس های آموزشی اعم از حضوری و مجازی برگزاری مسابقات کتابخوانی تشویق خادمین به نماز و …. استفاده کنند.

در پایان این جلسه مقرر گردید جهت اختصاص بودجه برای تکمیل نماز خانه خسرو آباددرمسیر بیجار به قروه طی نامه ای با امضاء فرماندار و امام جمعه با استاندار و رئیس سازمان مدیریت استان مکاتبه شود.

با توجه به اینکه تعدادی از مسئولین حاضر در جلسه پیشنهاد داشتند که  نماز های جماعت در مساجد و ادارات برگزار گردد، مقرر شد در این راستا با مسئولین ستاد کرونا مکاتبه شود (با توجه به اینکه وضعیت شیوع کرونا در شهرستان بیجار تا حدود زیادی کاهش پیدا کرده است) همچنین مقرر شد اسامی دستگاه های که فاقد امام جماعت هستند یا احتمالا حق القدم امام جماعت پرداخت نکرده اند از طریق فرمانداری به ستاد اقامه نماز گزارش گردد.

همچنین مقرر شد نسبت به جانمایی برای احداث نماز خانه در مسیر های مواصلاتی اقدام شود.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.