سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱ 12 محرم 1444 Tuesday, 9 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 14034 تعداد نوشته های امروز : 18 تعداد اعضا : 4173 تعداد دیدگاهها : 299×
جلسه شورای اقامه نماز فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد
26 مرداد 1399 - 7:59
شناسه : 36850
4

اولین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تلاوت آیاتی از قرآن کریم در محل سالن جلسات اداره کل برای تعیین اعضای شورا اقامه نماز و برنامه ریزی فعالیتهای مرتبط با اقامه نماز برگزار شد .

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، در ابتدای جلسه دانشی مدیر کل با تبیین نقش نماز در پالایش جامعه از فحشا و منکر ، این رکن اساسی دین مبین اسلام را دارای ظرفیتی بی بدیل در ایجاد نشاط و آرامش و ترویج امنیت روانی در جامعه دانستند .

ایشان وظیفه دستگاهها و بویژه دستگاههای فرهنگی را در این زمینه اثرگذار و بسیار مهم ارزیابی کرده و عنوان نمودند با توجه به ضرورت ترویج و تبیین امر نماز و ضرورت اقامه آن با استفاده از ابزارهای فرهنگی ، هنری و ادبی ، لازم است با طراحی و اجرای برنامه های هنرمندانه و اثرگذار نسبت به ترویج و اقامه نماز اقدام شود .

ایشان با برشمردن اقداماتی که در سال جاری در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در خصوص انجام ماموریت های محوله صورت پذیرفته است ، اقامه نماز را در زمره اصلی ترین وظایف اداره کل برشمردند و خواستار استفاده از تمام ظرفیت های فرهنگی و هنری در این خصوص شدند .

در این جلسه که با حضور اعضای شورای اقامه نماز اداره کل و روسای ادارات تابعه تشکیل شده بود حاج علی بیگی معاون محترم فرهنگی و امور رسانه و جانشین رئیس شورای اقامه نماز ، به تشریح عملکرد اداره کل و ادارات تابعه در سال ۱۳۹۸ پرداختند و از اعضای حاضر در جلسه خواستند با عنایت به تجربه سال گذشته در بارگذاری مطالب در سامانه سجاده نسبت به انجام بهینه امور محوله به این اداره کل در موضوع نماز اهتمام ورزند .

پس از بحث و تبادل نظر موارد ذیل جهت اجرا و ابلاغ به واحدهای زیر مجموعه به تصویب اعضای شورا رسید .

مصوبات :

۱- در طول سال حداقل شش جلسه شورای اقامه نماز در اداره کل و ادارات تابعه برگزار گردد و روسای ادارات تابعه جدول زمانبندی تشکیل جلسات و برنامه های پیشنهادی فرهنگی هنری با موضوع نماز به همراه برآورد اولیه اعتبار لازم و صورتجلسه برگزاری جلسات را به طور مکتوب و تایپ شده با امضای حاضرین در جلسه به دبیر شورای اقامه نماز اداره کل تحویل نمایند تا مراتب به ستاد اقامه نماز استان و ستاد اقامه نماز وزارت متبوع اعلام گردد .

۲- دبیر شورای اقامه نماز اداره کل نسبت به صدور حکم اعضا اقدام نماید و روسای ادارات تابعه نیز به عنوان رئیس شورای اقامه نماز شهرستان ، احکام اعضای شورای اقامه نماز شهرستان را صادر نمایند .

۳- با عنایت به بیماری کووید ۱۹  دبیر شورای اقامه نماز اداره کل و روسای ادارات تابعه بر رعایت مصوبات قرارگاه پدافند زیستی استان در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی در حین ادای فریضه نماز نظارت نمایند .

۴- کلیه واحدها و ادارات تحت پوشش به عدم تداخل زمان جلسات ، همایش ها و برنامه ها با وقت اذان و نماز اهتمام ورزند . در این خصوص مدیر روابط عمومی و دبیر شورا پیگیری های لازم در خصوص اقامه این فریضه الهی و ارائه مستندات مربوطه به ستاد اقامه نماز استان و وزارت متبوع را بعمل آورند .

۵- مدیر روابط عمومی اداره کل و روسای ادارات تابعه نسبت به زیباسازی نمازخانه با نصب بنر و پوستر محتوی احادیث برگزیده و تأثیرگذار در رابطه بانماز در محل نمازخانه و راهروهای ادارات اقدام نمایند .

۶- مسئول آموزش اداره کل با هماهنگی ستاد اقامه نماز استان و ستاد اقامه نماز وزارت متبوع نسبت به برگزاری دوره آموزش ضمن خدمت مرتبط با نماز با توجه به شرایط فاصله گذاری اجتماعی اقدام نماید .

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.