حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ Tuesday, 15 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 9326 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3406 تعداد دیدگاهها : 299×
 • طرح های ابتکاری و نوآورانه، فعالیتهای ستاد در آموزش و پرورش و کمک مومنانه از مهمترین برنامه های ما بود
  ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
  شناسه : 43920
  0
  مدیر ستاد اقامه نماز اصفهان:

  به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز اصفهان حجت الاسلام رنجبر، مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، در مصاحبه ای که با ایشان صورت گرفته بود از طرح های ابتکاری و نوآورانه، فعالیتهای ستاد در آموزش و پرورش و کمک مومنانه گفت. حجت الاسلام رنجبر با بیان اینکه طرح های ابتکاری و نوآورانه از جمله […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز اصفهان حجت الاسلام رنجبر، مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، در مصاحبه ای که با ایشان صورت گرفته بود از طرح های ابتکاری و نوآورانه، فعالیتهای ستاد در آموزش و پرورش و کمک مومنانه گفت.

  حجت الاسلام رنجبر با بیان اینکه طرح های ابتکاری و نوآورانه از جمله برنامه هایی بوده اند که در  شش ماه ابتدایی سال ۱۳۹۹ بصورت ویژه صورت گرفته و تا پایان سال نیز این برنامه ها ادامه دار خواهند بود افزود: از جمله طرح های صورت گرفته «طرح نذر فرهنگی» با هدف رونق بخشی به مساجد و نمازخای جماعت با حضور کودکان و نوجوانان که سابقه اجرای آن در شهرستان نجف آباد اصفهان چند سالی است در حال اجرا می باشد.

  وی افزود: این طرح با همکاری نهادها و دستگاههای مرتبط با مسجد تهیه و به مساجد استان ابلاغ گردیده است و مقرر گردید از طریق ائمه محترم جمعه، امامان جماعت مساجد نیز نسبت به نحوه اجرایی نمودن آن توجیه شوند.

  حجت الاسلام رنجبر با اشاره به طرح تشکیل کانون مشاوران جوان از دیگر طرح های ابتکاری گفت: «طرح تشکیل کانون مشاوران جوان» ستاد اقامه نماز که از مصوبات شورای اقامه نماز استان می باشد و برای بهره مندی از ظرفیت های نیروهای جوان جامعه در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز به ویژه در بین جوانان و نوجوانان تدارک دیده شده و قرار است در هر شهرستان هسته اولیه آن با جذب ۷ الی ۹ نفر جوان تشکیل و به صورت شبکه ای حدوداً ۴۰ تا ۵۰ جوان به صورت افتخاری برنامه های ستاد اقامه نماز را در ۷ کارگروه پیگیری نمایند و هر کارگروهی کمیته هائی دارد که شرح تفصیلی طرح به پیوست می باشد.

  وی افزود: ثبت ۱۰ کانون مشاوران جوان توسط اداره کل ورزش و جوانان استان به عنوان سازمانهای مردم نهاد ویژه نماز در شهرستانهای استان و کمک به آنها از دیگر اتافاقات بودی که نتایج ارزنده ای را در بر داشت.

  مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان افزود: «طرح فراخوان ایده ها» با هدف بکارگیری ظرفیت نخبگانی جامعه و عقول دیگران در ارائه طرح ها و ایده های جدید در محورهای مختلف که به صورت فراخوان در سطح جامعه توزیع شده از علماء، اندیشمندان، فرهنگیان، طلاب، دانشجویان، کسبه و بازاریان خواسته شده ایده های نو و خلاقانه خود را بر اساس محورهای داده شده و شرایط آن برای این ستاد در پیام رسان ایتا ارسال نمایند که فراخوان آن به پیوست می باشد.

  حجت الاسلام رنجبر با اشاره به امضاء تفاهمنامه با تعدادی از ادارات کل برای همکاری و مشارکت در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز گفت: بر اساس ظرفیتهای سازمانی موجود این اتفاق ثمرات خوبی داشته است.

  وی افزود: اتفاق دیگری که افتاد، اختصاص یکی از مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان مرکز تخصصی نماز ویژه کودکان و نوجوانان که در حال تجهیز نمودن آن به کتب و ملزومات نمازی کودکانه می باشیم تا به عنوان یک مرکز ویژه نماز برای کودکان فعالیت نماید.

  مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان با اشاره به استفاده از ظرفیت های مردمی و مراکز صنعتی و سازمانهای مردم نهاد گفت: ستاد اقامه نماز استان اصفهان در استفاده از ظرفیت های مردمی و مراکز صنعتی و سازمانهای مردم نهاد پیشتاز بوده و به عنوان نمونه تشکیل مجمع خادمین نماز استان به عنوان یک سازمان مردم نهاد و ثبت آن از طریق استانداری و همکاری مجمع خادمین نماز استان با ستاد اقامه نماز به عنوان یک بازوی پشتیبانی از طرح ها و برنامه های ستاد اقامه نماز استان می باشد که فعالیتهای درخور توجهی داشته و زمینه جذب کمک های مردمی برای طرح ها و برنامه های ستاد اقامه نماز را فراهم نموده است.

  وی افزود: همکاری در اعزام بیش از ۳۰ نفر طلاب جوان با همکاری حوزه علمیه سفیران هدایت استان و با پشتیبانی و تأمین مالی برنامه از طرف خیریه مسجدسازان الزهرا«س» به ۳۰ روستای محروم شهرستانهای چادگان و بوئین و میاندشت در هر هفته شبهای پنجشنبه و جمعه و حتی تهیه کمکهای مؤمنانه برای فقرای روستاها توسط خیریه الزهرا«س» و توزیع توسط طلاب اعزامی در بین فقرای روستا از دیگر برنامه های ارزنده ای بود که اتفاق افتاد.

  حجت الاسلام رنجبر گفت: در حال انعقاد تفاهمنامه با شرکت مخابرات استان هستیم تا علاوه بر استفاده از ظرفیت مخابرات در فضای مجازی و ارسال پیامک های تبلیغاتی نماز و… یک برنامه تولید محتوای ویژه مباحث ائمه محترم جماعات دستگاهها و مساجد و مدارس توسط مشاور فرهنگی شرکت مخابرات تولید و به صورت روزانه برای کلیه ائمه جماعات استان از طریق پیام رسان ایتا ارسال و به عنوان طرح درس برای مباحث خود از آنها استفاده نمایند و زمینه دانش افزائی این عزیزان نیز فراهم گردد.

  وی افزود: برگزاری یک دوره آموزشی غیرحضوری برای ائمه محترم جماعات دستگاههای استان که بیش از ۳۳۸ نفر در این دوره شرکت و در آزمون آن که از کتابهای طهارت روح و آثار نماز برگزار شد شرکت نمودند و برای ۲۷۴ نفر از آنها که حد نصاب لازم را کسب نموده بودند گواهی شرکت در دوره صادر گردید.

  مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب ۸ گام تا بهشت گفت: مسابقه کتابخوانی از کتاب ۸ گام تا بهشت برای پرسنل و همسران محترم آنها و قطره ای از دریا برای فرزندان آنها برگزار شد که بیش از ۵۰۰۰ نفر در آن شرکت نمودند.

  حجت الاسلام رنجبر با اشاره به فعالیتها و برنامه هائی که با آموزش و پرورش استان داشته اند افزود: برگزاری مسابقه صحیح خوانی یک نماز از وضو تا سلام نماز در مدارس نجف آباد، شهرضا و … که بیش از ۱۵۰۰۰ نفر با استفاده از موبایل و فضای مجازی در آن شرکت نموده اند از دیگر برنامه های بود که با همکاری و تامل با اداره کل آموزش و پرورش استان صورت گرفت.

  وی افزود: برنامه ریزی برای برگزاری دوره های معلّمین سوّم ابتدائی، علوم پایه، مدیران مدارس و نیز نشستهای خانواده و دانش آموزی پیرامون نماز با استفاده از شبکه های مجازی و با تأمین محتوای مناسب و اعزام اساتید تخصصی بومی به مدارس جهت اجرای برنامه در بستر شبکه های مجازی از دیگر کار هایی است که با همکاری با اداره کل آموزش و پرورش استان صورت گرفت.

  مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان با اشاره به مجموعه سخنرانی های کوتاه نماز با عنوان نماز و خانواده که با بیانات حجت الاسلام بهشتی توسط روابط عمومی ستاد مرکز تهیه و تدوین شده است افزود: DVD چهلچراغ نماز و خانواده برای کلیه مدارس برای بهره برداری در برنامه های فضای مجازی مدارس ارسال شد و همچنین با ارسال آن به  سایر دستگاههای استان از محتواهای آنها مسابقه برای پرسنل و خانواده های آنان برگزار گردید.

  وی در پایان افزود: در مورد کمکهای مؤمنانه در اغلب شهرستانهای استان ستاد اقامه نماز با همکاری سایر دستگاههای ذیربط برنامه های مفصلی داشته اند که به عنوان نمونه به شهرستانهای چادگان، دهاقان و نجف آباد می توان اشاره نمود که گزارش تفصیلی آن نیز موجود می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.