حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۹ 18 ربيع ثاني 1442 Thursday, 3 December , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 7466 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2594 تعداد دیدگاهها : 221×
 • انعقاد تفاهم نامه بین ستاد اقامه نماز و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد
  ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
  شناسه : 44064
  1

  موسوی بیان کرد: با تدابیر انجام شده در استان یزد، در محورهای مواصلاتی وضعیت نمازخانه ها خوب است اما با توجه به اینکه محورهای یزد ترانزیتی است، به نظر می رسد در برخی محورها نیاز به افزایش مجتمع های رفاهی، سکوی نماز و … وجود دارد.

  پ
  پ
  به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، سید اکبر موسوی در دیدار با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به موضوع اقامه نماز جماعت در ادارات و مجتمع های بین راهی و … اظهار داشت: در حال حاضر در همه ادارات استان نمازخانه وجود دارد و نماز جماعت در همه ادارات اقامه می شود.
   
  وی عنوان کرد: در مورد نمازخانه های بین راهی پیشرفت های خوبی شده در صورتی که در گذشته نمازخانه وجود نداشت، اما اکنون ۴۰۰ نمازخانه در جاده های کشور ساخته شده و تقریبا در همه مجتمع ها، امکانات اولیه برای نمازخانه وجود دارد.
   
  موسوی بیان کرد: با تدابیر انجام شده در استان یزد، در محورهای مواصلاتی وضعیت نمازخانه ها خوب است اما با توجه به اینکه محورهای یزد ترانزیتی است، به نظر می رسد در برخی محورها نیاز به افزایش مجتمع های رفاهی، سکوی نماز و … وجود دارد.
   
  رئیس ستاد اقامه نماز استان یزد در مورد نمازخانه های بین راهی اظهار داشت: کمیته نظارت بر نمازخانه ها و مساجد بین راهی و کمیته نظارت بر حمل و نقل ریلی، هوایی و زمینی با نامه وزارت کشور به دستور استانداران تشکیل شد.
   
  وی افزود: وظایف این کمیته که با محوریت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تعریف شده، جانمایی نمازخانه یا سکو است که خوشبختانه در یزد مشکل چندانی در این زمینه وجود ندارد اما در جاده یزد ـ طبس، ابرکوه به سمت هرات و مروست، جرقوئیه تا ابرکوه، اسفندآباد تا مروست، نیاز به افزایش یا ایجاد نمازخانه یا سکوهای اقامه نماز است.
   
  موسوی ادامه داد: نظارت بر نمازخانه ها نیز بسیار حائز اهمیت است و لازم است بهداشت و نظافت با دقت مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.
   
  رئیس ستاد اقامه نماز استان یزد؛ وضعیت نمازخانه‌ها در محورهای ترانزیتی استان یزد قابل قبول است.
   
  رئیس ستاد اقامه نماز استان یزد، وضعیت نمازخانه‌ها در محورهای ترانزیتی استان یزد را قابل قبول اعلام کرد.
   
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد: سکوی نماز در محورهای طبس و خاتم احیا می شود.
   
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، گفت: در اغلب محورهای استان یزد به دلیل وجود مجتمع های بین راهی، احساس نیاز برای ایجاد سکوی نماز وجود ندارد اما در محورهای طبس و خاتم در این راستا بررسی و اقدام خواهد شد.
   
  علی علیخانی در دیدار با مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد و کارشناسان این ستاد، اظهار داشت: یکی از اولویت‌های ما در بازدید از مجتمع‌های بین راهی، نظارت بر بهداشت و نظافت سرویس های بهداشتی و نمازخانه هاست.
   
  وی با اشاره به دستورالعمل‌های جدیدی که به دلیل وجود شرایط کرونا در کشور حاکم است، افزود: در مجتمع های بین راهی با توجه به دستورالعمل های صادر شده، نماز اقامه می شود.
   
  علیخانی در مورد اقامه نماز جماعت در ادارات راهداری نیز بیان کرد: با توجه به اینکه نیروهای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای عمدتا در اداره حضور فیزیکی ندارند و در محورها فعالیت می کنند، بهتر است نماز جماعت با حضور روحانیون، به صورت دوره ای در ادارات برگزار شود.
   
  وی در مورد درخواست احیای سکوهای نماز در محورهای استان یزد، عنوان کرد: اگر نقطه خاصی مد نظر ستاد اقامه نماز استان یزد است، در صورت اعلام، سکو ایجاد می شود اما مشکل اصلی، تامین آب مورد نیاز است
   
  علیخانی یادآور شد: در محور طبس و محور خاتم، احساس نیاز به سکوی نماز بیشتر است و در سایر محورها به دلیل وجود مجتمع های بین راهی نیازی به ایجاد سکوی نماز احساس نمی شود
   
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد در مورد نمازخانه پایانه مسافربری بیان کرد: وضعیت نمازخانه و سرویس های بهداشتی مناسب است و امکان برگزاری نمازجماعت مغرب و عشاء در پایانه وجود دارد
   
  وی افزود: با شرکت های مسافربری هماهنگ شده تا زمان حرکت به نحوی تنظیم شود که تلاقی با ساعت نماز نداشته باشد یا در طول مسیر حتما برای اقامه نماز توقف انجام شود. 
   
  در پایان تفاهم نامه بومی بین دو دستگاه امضاء شد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.