شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰ 18 صفر 1443 Saturday, 25 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10274 تعداد نوشته های امروز : 8 تعداد اعضا : 3461 تعداد دیدگاهها : 299×
جلسه اجرای طرح راه اندازی هیأت اندیشه ورز نماز مدارس در اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۰۲
شناسه : 45764
2

جلسه برنامه ریزی، توسعه و تقویت فرهنگ نماز در راستای راه اندازی و تشکیل هیئات اندیشه ورز مدارس با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان و اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار گردید.

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، جلسه برنامه ریزی، توسعه و تقویت فرهنگ نماز در راستای راه اندازی و تشکیل هیئات اندیشه ورز مدارس با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان و اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار گردید.

محورهای اصلی این جلسه حول دو محور هیئت های اندیشه ورز و بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز بود.در همین راستا در ابتدا حاضران در جلسه نظرات خود را درباره ی بهبود عملکرد هیئت های اندیشه ورز و حوزه هایی که نیازمند فعالیت بیشترند ارائه کرده و هریک از حوزه ها برای هماهنگی و فعالیت های بهتر در زمینه ترویج امر نماز برای دانش آموزان اعلام آمادگی کردند.تعیین دستور العمل و شیوه نامه برای هیئت های اندیشه ورز و فعالیت در بستر فضای مجازی با توجه به بحران کرونا از موضوعاتی بودند که در این جلسه حضار بر آن تاکید کردند.

در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز استان زنجان با استناد به نامه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای قرائتی به وزیر محترم آموزش و پرورش و بخشنامه معاون وزیر کشور به مدیران کل آموزش و پرورش استان ها، به تبیین برنامه ها و تشریح وظایف هیئت های اندیشه ورز پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای یوسفی تاکید کردند که هدف باید جذب آگاهانه و بدون اکراه برای نماز در مدارس باشد،به گونه ای که برای جذب دانش آموزان کاهل برنامه های فرهنگی در نظر گرفته شود؛ساز و کار مناسب برای تقدیر از معلمان و دبیرانی که در نماز های جماعت مدارس حضور دارند فراهم شده و همچنین برنامه های فرهنگی دیگر نظیر مسابقات وهمایشات در راستای ترویج امر نماز در نظر گرفته شود.

در ادامه ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان در این جلسه ضمن تسلیت ایام پیش رو، اظهار داشت: نماز علاوه بر اینکه یکی از ارکان های اصلی دین مبین اسلام است، دارای کارکردهای اجتماعی و تربیتی فراوانی است که همه باید به این موضوع مهم عنایت داشته باشیم.

رفیعی با اشاره به مغفول واقع شدن اهداف اعمال و مناسک دینی در برخی فضاها، هدف از نماز را یاد خدا و حضور قلبی در محضر باری تعالی عنوان کرده گفت: فلسفه نماز مهم است و ضرورت دارد همکاران پرورشی به تبیین فلسفه نماز با همت و تلاش بیشتری بپردازند.

وی با بیان اینکه  باید با اعمال  و رفتار خود به نماز دعوت کنیم، اضافه کرد: در تعلیم و تربیت هدف تغییر رفتار است و برای تغییر رفتار و درونی سازی آموزه های دینی بایستی ابتدا خود عامل باشیم چرا که دانش آموزان از رفتار ما می آموزند.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان تصریح کرد: صداقت،  راستگویی و درستکاری باعث جذب نسل جوان به  آموزه های دین  از جمله فریضه نماز خواهد بود که مادران نیز نقش کلیدی در این رابطه دارند.

جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل با اشاره به ساحت عبادی تربیتی و اخلاقی سند تحول بنیادین، آموزش نماز به کودکان در قالب روش‌های مدرن و ارتباط موثر و سازنده روحانیون با دانش آموزان را از اهداف تشکیل این هیئت عنوان کرد.

وی با اشاره به ارسال بخشنامه به مدارس و تبیین آن برای معاونین پرورشی مناطق ۱۴ گانه استان، به تشریح  وجوه عینی این هیئیت یعنی؛ مدرسه و روحانی، هر مدیر مدرسه یک دوره آموزشی جذب دانش آموزان به نماز، هر نوجوان آموزش خواندن نماز و هر مدرسه یک نماز جماعت پرداخت.

 

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.