حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ Sunday, 13 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 9313 تعداد نوشته های امروز : 3 تعداد اعضا : 3406 تعداد دیدگاهها : 299×
 • جلسه شورای اداری استان و بزرگداشت شهادت سردار رشید اسلام شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، با حضور نماینده ولی فقیه در استان، فرمانده سپاه استان، نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد
  ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
  شناسه : 51518
  1
  کار دولت، نظام و مردم تعطیلی بردار نیست

  نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: در این ایام که پایان کار دولت است اعتقاد داریم دولت های متعددی بر سر کار آمدند ولی کار دولت، نظام و مردم تعطیل بردار نیست و خوشبختانه روحیه کاری همکارانمان در قوای مجریه، مقننه و قضائیه منجر به افزایش هم افزایی ها برای تسریع در پیشبرد امور در حوزه های مختلف شده است.

  پ
  پ

  به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه شورای اداری استان و بزرگداشت شهادت سردار رشید اسلام شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، با حضور نماینده ولی فقیه در استان، فرمانده سپاه استان، نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی در روز پنجشنبه برگزار شد، افزود: این نشست پس از ۱۱ ماه به شکل ویدئو کنفرانس با حضور تمامی اعضا برگزار شد.

  وی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا علیرغم محدودیت ها، موضوعات استان در حوزه های مختلف بی وقفه دنبال شد و همچنین مباحث گوناگون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و…با رعایت دستورالعمل های بهداشتی پیگیری و بررسی شد.

  شهبازی ضمن خیرمقدم به آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی و فرمانده سپاه پاسداران و تمامی مقامات نظامی و انتظامی و ائمه جمعه و جماعات استان، گفت: در این شرایط سخت کرونایی اقدامات ارزشمندی در استان صورت گرفت.

  وی با اشاره به اینکه در موج اول و دوم شیوع کرونا در جهت مقابله با این بیماری البرز بسیار موفق عمل کرد، افزود: در ستاد ملی مقابله با کرونا همواره در خصوص تبادلات گسترده جمعیت البرز و تهران بحث شده و اینکه این دو استان به دلیل اشتراکات فراوان دارای الگوی مشترک نیز هستند.

  استاندار البرز اضافه کرد: بر این اساس در چند گزارش اخیر ستاد ملی، البرز الگوی خود را در روند کاهش شیوع کرونا تغییر داده و با سرعت بیشتری در راستای مقابله با شیوع این بیماری حرکت کرده است.

  وی گفت: در ۲۹ آبان ماه امسال ورودی های جمعیت به البرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و این رقم در تهران ۷۰۰ هزار نفر بوده و در طول یک ماه رتبه اول کشور را در این حوزه داریم و در خروج جمعیت نیز رتبه دوم را داریم.

  شهبازی افزود: جمعیت البرز شاید در مرز ۴ میلیون نفر باشد بنابراین در بحث بودجه ریزی که در آینده در نظر گرفته می شود امیدواریم که سرانه جمعیتی نیز لحاظ شود. 
  وی با اشاره به اینکه در این جلسه که مهمانان ارزشمندی همچون خانواده های شهدای مدافع حرم و فاطمیون را داشتیم، عنوان کرد: در آستانه سالگرد شهادت قهرمان ملی، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی قرار داریم.

  استاندار البرز گفت: حاج قاسم سلیمانی، سردار بنام و چهره ماندگاری در ایران اسلامی شد و ایشان در وصیتنامه خود به همسر مکرمه شان توصیه ای داشتند که همسرم جای قبرم را در مزار شهدای کرمان مشخص کرده ام، محمود می داند، قبر من ساده باشد مثل دوستان شهیدم، بر آن کلمه سرباز قاسم سلیمانی بنویسید، نه عبارت های عنوان دار.

  وی افزود: حاج قاسم سلیمانی سربازی است که آگاهانه پاسدار انقلاب بود و عاشقانه برای نظام و مردم جانفشانی کرد.

  استاندار البرز ادامه داد: همانگونه که اسم شریف ایشان در جبهه ها حبیب بود آماده بود در هر سنگری برای آبادانی ایران اسلامی دفاع می کرد.

  وی گفت: شهید سلیمانی در سال ۹۶ در انتخابات ریاست جمهوری بیان کردند که من همیشه سرباز صفر ولایت و نظام هستم و یک سال قبل هم بیانیه داد و به اظهارات تفرقه افکن دشمنان، پاسخ داد.

  شهبازی افزود: این شهید عزیز در زمان حیات آرامش و امنیت را برای کشور همراه داشت و یکی از هزاران سربازی بود که در جای جای جهان برای عزت مسلمانان تلاش می کرد.

  وی گفت: در حوزه مسئولیت این شهید عزیز که بحث تامین امنیت اولویت اول بود در خاورمیانه ای که از یک سو افغانستان و طالبان و آمریکا و از سوی دیگر عراق و سوریه و داعش و آمریکا و همچنین نزدیکی به عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی بود؛ مقاومت برای ایران اسلامی سخت شده بود ولی موفق عمل کرد.

  استاندار البرز افزود: در سخنرانی معروفی که بمناسبت روز مسجد در جمع ائمه جمعه در سال ۹۵ داشتند، بیان کردند من و آدم‌های خودم. من و رفقای خودم. من و مریدهای خودم. این بی‌حجاب است، این باحجاب است. این چپ است، آن راست است، این اصلاح‌طلب است، او اصولگراست، خب پس چه کسی را می‌خواهید حفظ کنید؟

  وی گفت: بر این اساس در مراسم استقبال از پیکیر ایشان در این مسیر چه مشایعتی صورت گرفت ایشان یک دیپلمات ورزیده و سیاستگذار ارزشمند بود و همه مسلمانان و فعالان نهضت های آزادی بخش جهان با او همراهی کردند.

  شهبازی افزود: یاد سردار شهید سلیمانی گرامی باد آنکه در زمان حضور مسبب امنیت و آرامش بود و پس از شهادت نیز وحدت آفرین بود و همه را هول یک محور قرار داد و شکاف ها را پر کرد، امید است راه شهید سلیمانی اسبابی شود که با وحدت و اسنجام بتوانیم کارهای بزرگی در کشور و استان انجام دهیم.

  وی گفت: جای شکر دارد که در ذیل توجهات امام عصر (عج) و توصیه های داهیانه مقام معظم رهبری و تاکیدات موکد رییس جمهور محترم و در استان حمایت ها و هدایت های نماینده محترم ولی فقیه در استان و همراهی فرماندهان نظامی و انتظامی و نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی شاهد هم افزایی، اتحاد و انسجام در مسیر توسعه استان هستیم.

  شهبازی افزود: این امر باعث پیش برد کارها شده و با تمرکز بیشتری به حل مسائل و مشکلات مردم و کسب رضایتمندی آنها اقدام می کنیم.

  وی ادامه داد: در جلسات شورای اداری معمولا مشکلات و مسائل استان در حضور مسئولان ارشد استان مورد بررسی و اتخاذ تدابیر برای حل قرار می گیرد.

  استاندار البرز گفت: شرایط کرونا باعث شد که روزانه با رعایت دستورالعمل های بهداشت جلسات مختلفی را در سراسر استان برگزار کنیم تا امور مختل نشود.

  وی افزود: در این ایام که پایان کار دولت است اعتقاد داریم دولت های متعددی بر سر کار آمدند ولی کار دولت، نظام و مردم تعطیل بردار نیست و خوشبختانه روحیه کاری همکارانمان در قوای مجریه، مقننه و قضائیه منجر به افزایش هم افزایی ها برای تسریع در پیشبرد امور در حوزه های مختلف شده است.

  شهبازی گفت: هفته گذشته نامه ای به اتفاق هم برای افزایش آب شرب البرز تهیه کردیم و همچنین پیگیری هایی برای به اتمام رساندن کمربند جنوبی تهران و البرز و کمربند شمالی کرج که با مشارکت دولت نیز همراه شد، صورت گرفت.

  وی افزود: قطار شهری کرج نیز بعنوان یک مطالبه مهم از سوی مردم در دستور کار قرار دارد.

  استاندار البرز گفت: پروژه راه طالقان نیز به اتمام رسیده ولی شرایط آب و هوایی باعث شده که بهره برداری از آن به تعویق افتد.

  وی افزود: در فصل بارندگی و سرما قرار داریم و باید مدیریت بحران استان تدابیر پیشگیرانه در خصوص حوادث را در دستور کار داشته باشد.

  شهبازی گفت: در خصوص تامین تبلت برای دانش آموزان کم بضاعت نیز با کمک خیرین و کمیته امداد امام خمینی (ره) وارد عمل شدیم و هفته گذشته هزار تبلت تهیه و توزیع شد و برای تامین باقی نیز اقدامات لازم را صورت می دهیم.

  وی افزود: هماهنگی خوبی بین دانشگاه علوم پزشکی و سپاه امام حسن مجتبی (ع) در البرز برای مدیریت هوشمند کرونا صورت گرفته و واقعا کارهایی انجام دادند که بعنوان فخر استان از آن یاد می کنم.

  استاندار البرز عنوان کرد: بسیجی ها نرم افزارهایی طراحی کردند و در محله محوری از ابتدای اسفندماه پای کار آمدند و طرح خود را ارائه کردند و به اجرا رساندند.

  وی گفت: پروژه گازرسانی استان را در مسیرهای چالوس، طالقان و رینگ سراسری شبکه گازرسانی استان دنبال می کنیم که زودتر به سرانجام برسد.

  شهبازی افزود: تلاش گسترده ای برای ارتقا چهارباغ صورت گرفت که کار سختی بود و طی یک سال اخیر به جد دنبال شد و در این مسیر از تلاش های نماینده مردم ساوجیلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی نیز قدردانی می کنیم.

  وی گفت: دلایلی برای عدم این ارتقا وجود داشت ولی این اقدام انجام شد و تمرکز سیاسی در منطقه چهارباغ صورت گرفت و در مجموعه محدوده های تهران و البرز و قم و قزوین این شهرستان انتخاب شد.

  استاندار البرز افزود: اعتبارات البرز از پایه ضعیف بوده از این رو انتظار می رود که مکاتبه دیگری آماده شود و در بحث اعتبارات، استان البرز ویژه تر دیده شود البته برای هر کاری به مقامات ملی مراجعه کردم دست خالی بازنگشتم.

  وی گفت: در خصوص کرونا نیز دو برنامه در حال تحقق است که هر دو در محدوده البرز است و به امید روزی که از واکسن داخلی برای این موضوع بهره برداری کنیم البته ما از کشورها ی همجوار برای اقدام در جهت واکسن عقب نیستیم.

  از مسئولانی که در جهت رفاه مردم اقدام می کنند، حمایت می کنم

  نماینده ولی فقیه در استان البرز نیز در این نشست ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، افزود: درک فضائل این بانوی و مدارج معرفتی و کمال وجودی آن حضرت بسیار رفیع است.

  آیت الله حسینی همدانی گفت: سردار سپهبد سلیمانی رهرو راستین پیامبر اکرم (ص)، اهل بیت (ع) و مکتب امام خمینی (ره) در جهت مقاومت و مقابله با ابر قدرت ها بود.

  وی افزود: توجه و اعتماد صد در صد به وعده های الهی و اینکه قدرت های مادی در عالم هیچ هستند و همه کارها برای خداست، سرداری همچون حاج قاسم سلیمانی را ساخت.

  نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: پای سردار سلیمانی در مقابل خانواده شهدا می لرزید ولی همان پا در جبهه های حق علیه باطل بسیار مستحکم بود.
  وی افزود: توجه به آخرت گرایی مهمترین شاخصه سردار سلیمانی بود.

  آیت الله حسینی همدانی با قدردانی از تلاش های استاندار البرز و سایر مسئولان اجرایی استان، گفت: از مسئولانی که در راه رفاه مردم حرکت می کنند، حمایت می کنم.

   

  سردار سلیمانی نقشه های دشمنان را در منطقه بر هم زد

  فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) در استان البرز نیز در ادامه افزود: ۳ سوال در محافل مختلف مطرح می شود؛ اینکه چرا آمریکا انقدر با ما دشمن است؟ تا کی این دشمنی ادامه دارد؟ نمادهای عینی این بعض و کینه چیست؟

  سردار مولایی گفت: آمریکا با رویکرد انقلاب مبنی بر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی دشمنی دارد.

  وی افزود: به گفته متفکران غربی، ایران از خط قرمز آمریکا عبور کرد و مستقل شد.

  فرمانده سپاه البرز ادامه داد: آمریکا منافع حیاتی خود را در خلیج فارس و خاورمیانه می داند و تا این منافع را دارد با ما دشمنی خواهد داشت.

  وی گفت: دلیل شهادت سردار سلیمانی نیز این بود که او نقشه های آمریکا را در منطقه بر هم زده بود که اگر اجرایی می شد تبعات سنگینی را در پی داشت.
  باید برای افزایش اعتبارات استان تلاش کنیم

  در ادامه این نشست نیز حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان ضمن تسلیت ایام، افزود: باید از فرصت هایی که نظام برای خدمت به مردم در جهت حل مشکلات آنها داده بهره برداری کنیم که در این راستا حمایت از تولید و تثبیت و ایجاد اشتغال، امری مهم و ضروری است. همچنین ضرورت دارد برای افزایش اعتبارات استان تلاش کنیم.

  سردار سلیمانی امنیت ایران اسلامی را به صدها کیلومتر آن طرف مرزها برد

  عسگری نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد نیز ادامه داد: یاد سردار حاج قاسم سلیمانی همواره زنده است چراکه او امنیت ایران اسلامی را در شرایطی که عراق و سوریه در حال سقوط بود به صدها کیلومتر آن طرف مرزها برد.

  وی افزود: البرز در بودجه و اعتبارات رتبه خوبی در کشور ندارد بنابراین باید برای ارتقا این جایگاه تلاش کنیم.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.