حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ Saturday, 19 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 9347 تعداد نوشته های امروز : 5 تعداد اعضا : 3407 تعداد دیدگاهها : 299×
 • جلسه شورای اقامه نماز فرمانداری شهرستان اراک برگزار شد
  ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹
  شناسه : 52046
  0

  جلسه شورای اقامه نماز فرمانداری شهرستان اراک به ریاست بختیاری فرماندار اراک در سالن جلسات فرمانداری شهرستان با دستور کار استفاده از فضای مجازی جهت نشر محتوای فرهنگی ، تبلیغی با موضوع نماز ، بررسی استقلال مالی مساجد و جانمایی مساجد و فضاهای فرهنگی برگزار شد .

  پ
  پ

  به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی ، در ابتدا پس از ذکر صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ص) ، فرماندار ضمن تسلیت ایام فاطمیه و اولین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی درخصوص رشادتهای حاج قاسم سلیمانی و وظیفه مسئولین و آحاد افراد جامعه در راستای ترویج و توسعه فرهنگ مهدویت و اقامه نماز مطالبی بیان نمودند.

  ایشان در جهت خود کفایی مساجد و تامین منابع مالی برای فعالیتهای فرهنگی ، بهداشتی و حق الزحمه  خدمتکار و حق القدم روحانیون و سایر فعالیتهای مناسبتی بر توانمندسازی مساجد تاکید و همکاری شهرداری در صدور مجوز تجاری  برای ایجاد واحدهای تجاری در مساجد را مطرح نمودند .

  بختیاری در خصوص جانمایی مساجد در شهرکهای جدید و احیاء و اجرایی شدن قانون جانمایی مساجد  و فضاهای فرهنگی در صدور مجوز ساخت شهرکها بر اساس آیین نامه ساماندهی، بهسازی وعمران  مساجد پیرو تصویب نامه جلسه هیات وزیران درتاریخ ۷۶/۰۴/۰۸  که وظایف دستگاههای مسکن وراه شهرسازی و شهرداریها را در طرح های جامع و هادی شهرها مشخصه که  فضای مناسب  را برای احداث  مساجد  ونماز خانه ها پیش بینی نمایند .

  سپس کارشناس فرهنگی ستاد اقامه نماز استان مرکزی در توضیح دستور کار جلسه ، به تفاهم نامه منعقده با بنیاد مهدی موعود(عج) استان مرکزی و همکاری مساعد آقای مشایخی مدیر بنیاد مبنی بر اعلام آمادگی درخصوص اعزام مدرسان به صورت رایگان و ارائه منابع آموزشی با ۵۰ درصد تخفیف و برگزاری دوره های آموزشی با موضوع نماز و اسرار نماز ، آیات برگزیده نماز درقرآن کریم و دوره آموزشی مهدویت در سامانه  آموزش مجازی مهدویت توضیحاتی ارائه نمودند .

   در ادامه هریک از اعضای جلسه به بیان دیدگاههای خود ، فعالیت ها و شرح وظایف دستگاه متبوع خود پرداختند .

   پس از بحث و تبادل نظر اعضاء جلسه موارد زیر به عنوان مصوبات جلسه به تصویب رسید :

  1. به منظور تامین منابع ملی برای اداره مساجد و پیشبرد امور فرهنگی مساجد مقرر گردید شهرداریهای تابعه شهرستان ضمن بررسی های کارشناسی و هماهنگی با اداره اوقاف و امور خیریه استان و شهرستان در خصوص صدور مجوز واحدهای تجاری  به مساجد اقدام لازم معمول و نتیجه را به فرمانداری اعلام نمایند.
  2. مقرر گردید اداره کل اوقاف وامور خیریه استان و شهرستان نظارت عالی بر درآمدهای مالی و هزینه کرد مساجد از طریق هیات امنای مساجد معمول نماید .
  3. در راستای مساعدت مالی به مساجد مقرر گردید ایده و پیشنهاد اینکه برخی از مساجد در نقاط برخوردار و دارای واحدهای تجاری ، معین مساجد در نقاط محروم باشند توسط اداره اوقاف استان و شهرستان براساس نیات واقف و موقوفات عام و خاص بررسی کارشناسی لازم معمول و نتیجه را به فرمانداری گزارش نمایند.

  ۴٫مقررگردید اداره کل راه وشهرسازی استان مرکزی و شهرداری اراک بررسی کارشناسی برای تامین  زمین وجانمایی جهت ساخت مسجد در شهرکهایی که فاقد مسجد هستند معمول ونتیجه را به فرمانداری اعلام فرمایند  .

  1. مقرر گردید اداره کل راه وشهرسازی استان مرکزی و اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان درخصوص ساخت مسجد در شهرک امین اراک بررسی کارشناسی لازم معمول و نتیجه را به فرمانداری گزارش فرمایند.
  2. به منظور ایجاد پشتوانه مالی برای اشاعه فرهنگ مهدویت مقرر گردید اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان اراک نسبت به فرهنگ سازی برای هدایت موقافات به صورت خاص به موضوع مهدویت و نماز تدابیر لازم را به عمل آورد.
  3. دستگاههای اجرایی شهرستان در خصوص تعامل و هماهنگی با بنیاد مهدی موعود (عج) استان مرکزی جهت برگزاری دوره های آموزشی به صورت حضوری ( اعزام مدرس ) و درسامانه  آموزش مجازی مهدویت ، اقدامات لازم معمول و جهت کسب اطلاعات بیشتر  با کارشناس  بنیاد  مهدی موعود(عج) استان  برادر عبدالملکی هماهنگی های لازم را به عمل آورند .

  ۸٫٫ شهرداری اراک در خصوص برگزاری  مسابقات کتابخوانی با موضوع نماز و مهدویت برای شهروندان از منابعی که بنیاد مهدی موعود(عج) استان معرفی می نماید اقدامات لازم معمول وگزارش را به فرمانداری  ارسال نماید .

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.