حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ Thursday, 24 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 9385 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3409 تعداد دیدگاهها : 299×
 • ششمین اجلاس استانی نماز با شعار پیوند نماز،خانه و مدرسه در زاهدان برگزار شد.
  ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
  شناسه : 52308
  0

  ششمین اجلاس استانی نماز با شعار پیوند نماز،خانه مدرسه و مسجد با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

  ارسال توسط : نویسنده : علوی منبع : ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان
  پ
  پ

  به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ششمین اجلاس استانی نماز با شعار پیوند نماز،خانه مدرسه و مسجد صبح روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ با حضور رئیس ستاد اقامه نماز کشور استاد محسن قرائتی ،استاندار جمعی  از مسئولین،روحانیون و مدیران دستگاه های  برتر در استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

  در ابتدا سنجرانی مدیرستاد اقامه نماز سیستان و بلوچستان گفت: در این استان سال گذشته افزون‌بر ۳۰ هزار نفر از افراد موثر در امر اقامه نماز آموزش دیدند که هدف از برگزاری این آموزش‌ها ایجاد زمینه‌ای برای توانمندسازی افراد مؤثر در استان است.

  سنجرانی گزارش مفصلی از اقدامات انجام شده در سال ۹۸ ارائه دادند ایشان در ادامه سخنان خود گفتند در سال ۱۳۹۸ تعداد ۸۱ دستگاه اجرایی مشمول نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز قرار گرفتند که در پایان ارزیابی تعداد ۳۵ دستگاه شایسته تقدیر ویژه و رتبه برتر استانی شدند.

  ایشان در ادامه سخنان خود پیرامون نماز در مدارس گفتند: ستاد اقامه نماز استان با همکاری آموزش و پرورش برنامه های تاثیر گذاری را انجام داد که یکی از این برنامه ها تشکیل و پیگیری گروههای اندیشه‌ورز در مدارس بود که این کار باعث شد نقاط ضعف و قوت در نماز مدارس مورد تحقیق و بررسی بیشتری قرار گیرد.

   ایشان از راه اندازی سایت ستاد اقامه نماز استان به آدرس http://sbeqameh.ir و سه هزار اثر نمازی در این سایت خبر داد و ادامه داد که محتوای آموزشی و تبلیغی بسیار خوب و جذابی پیرامون نماز در سایت جهت دسترسی همه عموم به خصوص دانش آموزان دانشجویان و اساتید دانشگاه بارگزاری شده که انشالله مورد استفاده و بهره برداری همه قرار گیرد.و همچنین اظهار داشت مجموعه آثار بارگذاری شده با هماهنگی ستاد اقامه نماز کشور خصوصاً معاونت فرهنگ،آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز جناب آقای سرگزی صورت گرفته است.

   سنجرانی خطاب به استاد قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز اعلام کردند با توجه به اینکه شما در زمان کرونا بیش از ۲۵۰۰ سخنرانی کوتاه اثرگذار ضبط نموده اید در اختیار ستاد قرار گیرد تا در سایت اختصاصی نماز استان جهت استفاده عموم بارگذاری شود.

  مدیر ستاد اقامه نماز استان در ادامه صحبتهای خود پیرامون توسعه و تجهیز نمازخانه های بین راهی که یکی از دغدغه های استاد قرائتی بوده گفت و اظهار داشت که با حمایتهای صورت گرفته و اقدامات مؤثر مشکلات نمازخانه های بین راهی به حداقل رسیده و هچنین گفت در شهرکها و سایتهای اداری که در شهرستانهای جدیدالتأسیس اقدامات مؤثری در احداث مسجد و نمازخانه صورت گرفته است. ایشان در این خصوص ادامه داد با همکاری استانداری،آموزش و پرورش ۲۸ پیش اجلاس در شهرستانهای استان برگزار شده که تأثیر خیلی خوبی در توسعه و ترویج فرهنگ نماز در استان داشته است.

  سنجرانی گفت: آموزش دانشجو معلمین دانشگاه فرهنگیان با حساسیت زیادی دنبال شده که قبل از فارغ التحصیل شدن آموزش های لازم را در خصوص نماز با هماهنگی معاونت فرهنگ آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور ببینند.

  ایشان در ادامه اظهار داشتند:  با نگاه مثبت استاندار و معاونت توسعه مدیریت  و منابع استانداری با خرد جمعی که در استان ایجاد شده کارهای مؤثر و خوبی انجام شده و انشاالله انجام خواهد شد که یکی از این کارهای شاخص ساخت ساختمان اداری ستاد با ۳۵۰ متر مربع زمین و زیربنای ۱۷۰ متر در بهترین نقطه از بلوار بهداشت شهر زاهدان ساخته شده و هم اکنون ستاد در این ساختمان مستقر می باشد.

  سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه به سه مشکل اساسی در نماز مدارس اشاره کرد و گفت متاسفانه مدارسی که خیرین می سازند اکثراً نمازخانه ندارند و اینکه تعدادی از مدارس توسط خیرین در سالهای گذشته ساخته شده فاقد نمازخانه است و همچنین در تجهیز مدارس نیز در نمازخانه های مدارس مشکل داریم که انشالله با همکاری خیرین و همیاری جناب آقای میرزایی وزیر محترم آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس و پشتیبانی استاد قرائتی و استاندار محترم این مشکلات نیز در استان برطرف شود.

  سنجرانی در ادامه سخنان خود بیان نمود الحمدالله در سه ساله اخیر استانداری سیستان و بلوچستان خصوصاً معاونت توسعه مدیریت و منابع سرکار خانم سیدزاده و دستگاه‌های اجرایی که عضو شورای اقامه نماز هستند و همچنین دستگاه های فرهنگی در کنار ستاد اقامه نماز یار و همیار خوبی بودند.

  سنجرانی در پایان سخنان خود از پارک علم و فناوری و استاندارسیستان و بلوچستان تقدیر و تشکر کردند و گفتند یکی از کارهای مهم و تاثیر گذار در سال ۹۹ ایجاد و طراحی و تولید سایت ستاد اقامه نماز استان است که محتوای بسیار تاثیر گذار و جذابی از تولیدات و آثار نماز در قالب فیلم،کلیپ،اینفوگرافی،پادکست تابلو نوشته های نمازی،صوت و تصویر درآن بارگذاری شده انشالله تمام محققین تمام عزیزانی که در عرصه دین و نماز تلاش می‌کنند بتوانند از این محتوای جامع و خوب استفاده بهینه و مطلوب داشته باشند.

  در این اجلاس که به صورت مجازی و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد استاد قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به جایگاه نماز در بین همه فرق  و مذاهب اسلامی،از مدیران و مسئولین دستگاههای اجرایی در استان خواست ضمن توجه به فرهنگ سازی در حوزه نماز ، توجه ویژه به اقامه نماز در مدارس و مراکز آموزشی و تربیتی شود .

  سپس استاد  قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه سخنان خود پیرامون آداب و اسرار نماز احادیث و روایات مهمی را بیان نمودند و اشاره نیز به آیات نماز در قرآن داشتند که یکی از مهمترین این آیات آیه ۴۱ سوره مبارکه حج است که می‌فرمایند الذین ان مکناهم فی الارض اقاموا الصلاه و  باید تمام مسئولین و مدیران دستگاه‌ها وظایف و رسالت خویش را پیرامون این آیه مهم با جدیت انجام دهند و اقامه نماز در جامعه داشته باشند.

   ایشان گفتند اگر نماز در جامعه حل شود همه مشکلات حل می‌شود. نماز را نباید حکومتی کنیم نماز باید در بین اقشار مردم جوشش داشته باشد و مردمی باشد مثل عزاداری امام حسین علیه السلام و نماز باید از درون ما بجوشد.

   ایشان گفت یکی از وظایف مهم و اساسی مسئولین و آنهایی که در جهت توسعه و ترویج فرهنگ نماز تلاش می‌کنند این است که نماز را به نسل نو منتقل کنیم و فرزندان خود را با مسجد مأنوس کنیم.

  در ادامه موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت نماز به عنوان مهمترین فریضه دین مبین اسلام گفت : توجه مدیران و مسئولین و فرهیختگان جامعه مقوله مهم نماز به ویژه در بعد از انقلاب اسلامی مایه مباهات و افتخار برای همه ملت ایران است.

  احمدعلی موهبتی در نشست پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد ضمن تقدیر از فعالان این حوزه اظهارداشت: اقدامات خوبی  از جانب دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی و مهمتر از همه ستاد اقامه نماز در سیستان و بلوچستان انجام شده است.

  وی با بیان اینکه دولت باید زیر ساخت‌هایی را در این حوزه فراهم کند گفت، نقش آفرینی مردم در این زمینه بسیار اهمیت دارد که در استان به آن توجه شده است.

  درپایان تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی گزارشی از فعالیتهای خود در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز ارائه نمودند و بصورت نمادین به تعدادی از مدیران دستگاههای برتر از طرف استاندار سیستان و بلوچستان لوح تقدیر اهدا شد.

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.