حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ Wednesday, 23 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 9385 تعداد نوشته های امروز : 6 تعداد اعضا : 3409 تعداد دیدگاهها : 299×
 • چهارمین نشست شورای اقامه نماز منطقه سه کشور در یزد برگزار شد
  ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
  شناسه : 52403
  2
  با حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور؛

  چهارمین نشست برنامه ریزی شورای منطقه سه کشور با حضور دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام نماز کشور و مدیران منطقه مذکور در سالن جلسات ستاد اقامه نماز استان یزد برگزار شد.

  پ
  پ

  به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، چهارمین نشست برنامه ریزی شورای منطقه سه کشور با حضور دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام نماز کشور و مدیران منطقه مذکور در سالن جلسات ستاد اقامه نماز استان یزد برگزار شد.

  در این جلسه حجت الاسلام کریمی مدیر استان چهارمحال و بختیاری و دبیر شورای منطقه سه کشور به تبیین دستور جلسه پرداخت.

  مدیر ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری یادآور شد : اگر شورای اقامه نماز مناطق و استان ها بازوان فکری ستاد می باشند چرا مصوبات آن ها در ستاد مرکزی دیده نمی شود.

  حجت الاسلام کریمی افزود: چشم انداز واقعی ستاد دستیابی به جامعه نمازی و اقامه نماز در جامعه است. و آسیب شناسی اقدامات گذشته را لازمه تدوین سند چشم انداز دانست.

  در ادامه حجت الاسلام موسوی مدیر استان یزد گفت: با همکاری ادارات استانی موفق به برگزاری دوره آموزش مجازی ویژه ۵۰۰۰ نفر از کارمندان استان شده ایم و از طریق شورای توسعه استان مجوز صدور گواهی ضمن خدمت را گرفته ایم .

  وی افزود : علاوه بر چشم انداز کلی ستاد چشم انداز هر استان به صورت جداگانه نوشته شود. توجه به کمیت در برنامه ها به جای کیفیت و عدم استفاده از آثار فراخوان های اجلاس ها و جشنواره ها و مسابقات مختلف در ستاد از ضعف های گذشته می باشد.

  حجت الاسلام رنجبر  مدیر استان اصفهان اظهار داشت: برای تدوین سند آمایش آماری وضع موجود و وضع مطلوب صورت گیرد. وی پیشنهاد داد همانطور که نماینده رئیس جمهور در امر نماز داریم نماینده رئیس مجلس در امر نماز هم داشته باشیم.

  حجت الاسلام رنجبر در خصوص برنامه های دانشگاه فرهنگیان گفت:نتیجه کار فرهنگی زودبازده نیست همانند حفر چاه با سوزن است لذا اگر ضرورت دارد دوره های آموزشی دانشگاه فرهنگیان جزء برنامه درسی قرار گیرد ضمناً اساتید دانشگاه نیز همچون دانشجویان به دوره آموزشی نیاز دارند.

  در این جلسه حجت الاسلام خشنود مدیر استان بوشهر گفت: در برنامه های ستاد اقامه نماز تجدیدنظر صورت گیرد و از برنامه های متعدد و کم اثر پرهیز شود.

  وی خواستار تدوین دستورالعمل اجرایی جهت پیام های رهبر معظم انقلاب به اجلاس های سراسری نماز و آیین نامه توسعه و ترویج نماز مصوب هیئت وزیران شد. 

  حجت الاسلام قاسمی مدیر استان کهگیلویه و بویر احمد اظهار داشت: آمایش میدانی از دستگاه های اجرایی مورد نیاز است احصاء شود.

  وی یکی از ضعف های دستگاه های فرهنگی را نداشتن برنامه های موثر در فضای مجازی دانست و افزود: تولید محتوا برای اقشار مختلف در فضای مجازی با موضوع نماز بسیار اندک است.

  حجت الاسلام قاسمی گفت حجم دوره های آموزشی پاسخگوی نیاز های امروز جامعه به خصوص آموزش و پرورش نیست.

  حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس گفت : در تدوین چشم انداز ۲۰ ساله ستاد از کارشناسان خبره حوزه های مختلف استفاده شود و موضوع بودجه ستاد و نیروی انسانی در آن مشخص شود.

  در پایان دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور  اصول ، سیاست ها و رسالت ستاد اقامه نماز را در سال جاری بیان کرد و انتظارات خود و ستاد اقامه نماز را از شورای مناطق به صورت شفاف بیان نمود.

  قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به تدوین سند چشم انداز ۲۰ ساله ستاد اقامه نماز در افق ۱۴۰۰ تا ۱۴۲۰ گفت: در تدوین این سند به دنبال ریل گذاری و حرکت صحیح هستیم و لازمه آن شناخت نقاط قوت و ضعف ستاد است تا از فرصت ها بهره وری کنیم و به کمک آن تهدیدات را خنثی و برطرف نماییم. 

  دکتر زرهانی اظهار داشت، این سند حرکتی در جهت ارزشیابی عملکرد سه دهه گذشته و شناخت نقاط قوت و ضعف و بررسی فرصت‌ها و تهدیدها و انتخاب راهبردهای کارآمد برای تحقق اهداف مندرج در اساسنامه ستاد و سایر اسناد بالادستی است. هدف نهایی ستاد اقامه نماز، ترویج فرهنگ و معارف نماز و گسترش صفوف نماز جماعت در همه‌جا و تقویت ارتباط آگاهانه همگان با خداوند حکیم و ترویج ارزش‌های دینی و معنوی است؛ از این رو سند مذکور حرکت به سمت آینده‌ای روشن‌تر را تسهیل می‌کند. 

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.