حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ Saturday, 19 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 9347 تعداد نوشته های امروز : 5 تعداد اعضا : 3407 تعداد دیدگاهها : 299×
 • نشست شورای برنامه ریزی منطقه ۵ با حضور قائم مقام محترم ستاد اقامه نماز کشور برگزار گردید
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
  شناسه : 52654
  0

  نشست شورای برنامه ریزی منطقه ۵ کشور با حضور دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور و مدیران استان های عضو شورای منطقه ۵ در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول استان خوزستان برگزار شد.

  پ
  پ

  به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان؛ نشست شورای برنامه ریزی منطقه ۵ کشور با حضور دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور و مدیران استان های عضو شورای منطقه ۵ کشور روز دوشنبه مورخ ۹۹/۱۰/۲۹ در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول استان خوزستان برگزار گردید.

  قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ضمن تقدیر و تشکر از گزارش اقدامات صورت گرفته توسط مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان از شریک مساعی مدیران منطقه ۵ نیز تقدیر و تشکر کردند.

  در ادامه قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: همانطور که مستحضرید مقام معظم رهبری نگاه ویژه‌ای بر ستاد اقامه نماز دارد و نگاه راهبردی رهبری است که همراه با تاییدات الهی جنبه معنوی این ارگان را بالا می برد.

  وی گفت: هر کدام از دستگاه ها که در تلاش هستند یک سند تحول دارند که بر اساس همان سند اقدام می‌نمایند و همانطور که اسناد بالادستی را هم اکنون داریم ما هم باید یکسره فعالیت داشته باشیم.

  وی خاطر نشان کرد: ستاد اقامه نماز ۳۰ سال سابقه پایه گذاری دارد که این امر در محضر حضرت آیت الله مهدوی کنی صورت گرفت. قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در ادامه گفت: یکی از کارهای ما در ستاد اکنون این است که این ۳۰ سال فعالیت صورت گرفته را مورد نقد قرار دهیم و نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنیم و به ازای هر کدام از فرصت ها و تهدیدها نقاط قوت و ضعف را شناسایی ونقاط ضعف را برطرف نماییم.

   

  وی در ادامه افزود: ما باید بر اساس چهار پایه و ستون نقاط ضعف را به سبب قوت ها بهبود ببخشیم.

  ۱- بهره برداری از نقاط قوت و بررسی تهدیدها و نقاط ضعف جهت برطرف کردن آنها.
  ۲- آینده پژوهشی: که بر اساس این پایه باید عوامل محیطی را بررسی و در امر تدوین برنامه های آینده براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری مشارکت کنیم.
  ۳- ایجاد یک استراتژی به عنوان یک نظام قوی که این استراتژی از نظامی صادر شده باشد که بتوانیم قوای روبروی خود را مورد تهدید قرار دهیم.
  ۴- تفکر راهبردی که در تاریخ و انبیا بوده است را سر لوحه کار خود قرار دهیم، مثل راهبرد حضرت یوسف در برخورد با برادران و راهبرد حضرت شعیب. به زبان ساده ما می خواهیم بدانیم به کجا می‌خواهیم برسیم و بعد از آن باید محیط را بررسی کرده و اهداف را شناسایی و مورد تحلیل قرار دهیم.
  قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در ادامه گفت: ما سال گذشته برنامه راهبردی یک سال را تدوین کردیم و الان هم مورد استفاده قرار می‌دهیم.

  وی گفت: در سال جاری ما توانستیم ۹ میلیارد تومان را جذب کنیم که اگر بتوانیم تا پایان سال هم سه میلیارد تومان را جذب کنیم به نوعی می‌توان گفت کل دولت و دستگاه های اجرایی در صف ما هستند که در این دستگاه ها ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

  مراکز ستاد استان ها هم در صف هستند و دستگاه‌های اجرایی استان صف شما هستند و چون باید به شما پاسخگو باشند شما هم باید آنها را به روز رسانی رسانی نمایید.

  وظیفه محوله دوم هم باید صف شما که وزرا مدیران کل دستگاه‌های اجرایی هستند باید دید چه کار هایی را میتوانند انجام دهند و سیاست‌های آنها  و طرق وصول به آن سیاست‌ها چیست.

  وی در ادامه افزود: ما ستاد نماز را به اتاق فکر نماز تبدیل کردیم که بیندیشیم و ببینیم چه کاری باید انجام دهیم و باید در نقاط قوت و ضعف آنها فکر کنیم و همچنین باید مسائل پیش پا افتاده را هم مورد مطالعه  قرار دهیم و در بیان نقاط قوت و ضعف ابا نداشته باشیم و محافظه کاری نکنیم و باید مثل طبیبان این امر مربوط را کالبد شکافی و شناسایی کنیم.

  همه قوای سه گانه فرصت است اما اینکه چگونه میتوانیم از این فرصت ها بهره مند شویم باید مورد ارزیابی قرار گیرد و راهکارهای ارائه کرد سندی ارزش دارد که مبلغین آن هم جریان همان سند باشند.

  سند وحی منزل نیست لذا می‌توان سند را مورد بازنگری مجدد قرار داد و اصلاح کرد. به هر حال اگر بخواهیم در ساختن آینده سهم داشته باشیم و در مقابل دشمن که از همه رسانه‌ها استفاده می‌کند منفعل نباشیم برای استحاله فرهنگی دینی ما باید دایره فکر را باز کنیم و ببینیم مجلس شورای اسلامی ، شورای عالی انقلاب فرهنگی استانداری ها چه کاری را میتوانند برای ترویج فرهنگ نماز بکنند.

  قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در پایان گفت: یکی از نقاط ضعف ما این است که ما در شهرستانها ، بخش و روستا عقبه نداریم و کمرنگ هستیم. ابزار کار ستاد ما و شما هستیم که باید به تدریج فرمانداران و بخشداران را مورد ارزیابی قرار دهیم.

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.