حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ Tuesday, 11 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 9025 تعداد نوشته های امروز : 18 تعداد اعضا : 3392 تعداد دیدگاهها : 259×
 • عملکرد سال ۹۹ ستاد اقامه نماز گیلانغرب تشریح شد
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۹:۳۸
  شناسه : 59206
  1
  دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان گیلانغرب؛ وجود  بیش از یکصد آیه از قرآن کریم و یک سوم از احادیث معتبر شیعی در باب  نماز،  نشان از اهمیت این فریضه الهی می باشد.
  پ
  پ

  به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، حسین منصوریان دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان گیلانغرب به بیان عملکرد یکساله توسعه و ترویج  فرهنگ نماز در این شهرستان پرداخت

  منصوریان اظهار داشت : وجود تقریبا بیش از یکصد آیه از قرآن کریم و یک سوم از احادیث معتبر شیعی در باب  نماز،  نشان از اهمیت و جایگاه  این فریضه الهی  در دین مبین  اسلام   می باشد. لذا همگان در مقابل این واجب الهی  وظیفه ای سنگین داشته و باید به نحو احسن آن را ادا کنیم.

  ایشان کسب عنوان دومین شهر مقاوم کشور در دوران دفاع مقدس از لسان رهبری معظم انقلاب برای گیلانغرب افتخاری بزرگ دانسته و گفت : اقامه نماز جمعه و جماعت با حضور مردم مومن و مقاوم  در زیر گلوله توپ و بمباران روز مره رژیم بعث عراق در دوران دفاع مقدس به امامت مرحوم حاج شیخ فتح الله عسکری ، امام جمعه فقید نشان از اعتقادات راسخ ، ولایت مداری و مقاوت این مردم عزیز بوده ،  لذا این شهرستان علی رغم مشکلات و سختیهای دوران جنگ تحمیلی و تخریب صد درصدی شهر و نیز زلزله سنگین سال ۹۶ و نیز محرومیتهای خاص،  به حمد الله مردم مومن و ولایتمدار آن همواره در برنامه های دینی و ملی و مذهبی خصوصا امر نماز حضور فعال داشته و دارند.

  با این اوصاف در سال ۱۳۹۹ علی رغم وجود ویروس منحوس کرونا و محدویتهای خاص آن فعالیتهای قابل توجه ای در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ نماز انجام شده است .

  منصوریان در ادامه با تشکر از مدیر محترم ستاد استان و  امام جمعه محترم و فرماندار پرتلاش، روحانیت معزز  و سایر عزیزان شهرستان در حمایت جدی از برنامه های اقامه نماز شهرستان اهم فعالیتهای انجام گرفته را در حوزه های مختلف به شرح بیان نمودند .

  در حوزه مسابقات و دوره ها :

  مسابقات مختلفی در باب احکام ، قرائت صحیح نماز ، آموزش عملی نماز ، مسجد شناسی و … در فضای مجازی ، و شبکه های اجتماعی و شبکه شاد مختص دانش آموزان برگزار و به نفرات برتر تقدیر نامه و هدایایی تقدیم شده است .

  طرحی تحت عنوان آموزش مجازی مربیان و مبلغان (تربیت ایمانی ) ویژه طلاب برادر و خواهر شهرستان  با استفاده از کتاب: ۱-چگونه کلاسی جذاب داشته باشیم اثر نبی الله بیاتی ۲- راه های تکمیل نماز اثر محمد ابراهیم کفیل با حضور عزیزانی از  مرکز تخصصی نماز قم ، اساتید بزرگوار بیاتی ، کفیل و کاظمی ، که درصورت کسب نمره در  پایان گواهی پایان دوره داده خواهد شد همچنین از دو کتاب فوق امتحان بعمل آمده و به ۱۰ نفر جوائزی اهدا خواهد شد. در صورت امکان و شرایط کرونا با رعایت پروتکلها  این دوره بصورت  حضوری برگزار خواهد شد .

  اجلاس نماز :

  پیش اجلاس نماز شهرستان با حضور اعضای محترم و مدعوین با رعایت پروتکلهای بهداشتی با برنامه های خاص آن در فضای مجازی و شبکه شاد آموزش و پرورش برگزار شد و برنامه بصورت زنده پخش گردید در این اجلاس برگزاری مسابقه فرهنگی  نماز بصورت آزاد در مساجد و سطح شهرستان در فضای مجازی و اهداء هدایا به  نفرات برتر  به تعداد  ۵ نفر ،  در بین دانش آموزان در فضای شبکه شاد  و اهداء جوایز به نفرات برتر  به تعداد  ۵ نفر و… تهیه و توزیع خلاصه ای از پیامهای رهبری معظم انقلاب (مدظله العالی ) به اجلاس ۲۸ گانه نماز و ارسال آن به مدارس و مساجد جهت استفاده و بهره برداری

  مسجد :

  در سطح شهرستان، ستادی با حضور روحانیون و افراد صاحب نظر تحت عنوان ستاد امور مساجد گیلانغرب تشکیل و امورات مساجد شهرستان را پیگیری می نمایند . کماکان در شرایط مناسب بهداشتی با رعایت پروتکلها در مساجد شهرستان نماز های جمعه و جماعات برگزار گردیده است – توسط شبکه بهداشت بطور مستمر این مکانها ضد عفونی گردیده است .

  تجلیل از فعالان و خادمان امر نماز و اذان در سطح مساجد شهرستان، تشکیل میز خدمت با حضور مسئولین ادارات در محل مسجد جامع بمنظور جوابگویی به سوالات مردم، پخش اذان زنده و بعضا حلقومی از طریق بلندگوی ادارات در وقت شرعی نماز های ظهر و عصر، استقرار اکیپ های پزشکی و بهداشتی و امدادی در محل بر گزاری نماز جمعه  و نیز بعضا تست بیماری کرونا، تهیه و تنظیم فرم وضعیت مساجد ونماز خانه های ادارات و ار گانها و تکمیل آن توسط ادارات بمنظور داشتن بانک اطلاعاتی مربوطه، حضور نماینده مردم حوزه انتخابیه در نماز جمعه و برسی مشکلات مردم در وضعیت عادی و با رعایت پروتکل های بهداشتی

  نمایی از مسجد جامع گیلانغرب در زمان جنگ تحمیلی و اکنون

  مدارس :

  -فعالیت طلاب و روحانیت معزز در گروها و کانالها ی و شبکه شاد در باب نماز و احکام و جوابگویی شبهات

  -برگزاری نشست های دینی با محوریت نماز در برنامه های آموزشگاهی در بستر فضای مجازی شاد

  – برگزاری مسابقه بزرگ صحیح خوانی نماز در سه مقطع دانش آموزی و اهداء جوائز به برگزیدگان

  – ارسال دستور العمل های بهداشتی نماز جماعت و نظارت بر عملکرد آن در سطح اداره و مدارس تابعه

  – برنامه نشست نماز با ارتباط زنده امام جمعه محترم شهرستان در فضای شبکه شاد برای کلیه مدارس شهرستان

  -تجلیل از فعالان و خادمان دانش آموزی امر نماز و اذان در سطح مدارس و مساجد شهرستان

  -حضور دانش اموزان و همکاران فرهنگی در مواقع وضعیت سفید با رعایت پروتکلهای بهداشتی در نماز جمعه

  -تولید محتوای نمازی و ارسال آن به مدارس از طریق شبکه شاد

  –حضور دبیر ستاد به همراه امام جمعه محترم در نمازهای ظهر و عصر ادارات در وضعیت عادی

  خیرین مسجد ساز :

  احداث مسجد حضرت زینب کبری در محله سرخه میری گیلانغرب با همت خیرین ، اختصاص مبالغ دل بخواه کارکنان ادارات خصوصا فرهنگیان از حقوق ماهیانه خود به امور مساجد شهرستان

  مواسات  :

  با مساعدت و همکاری بسیار خوب  بسیج و سپاه ، امام جمعه و  امامان  جماعت مساجد ، ستاد نماز جمعه ، آستان قدس رضوی ، افراد خیر و ستاد اقامه نماز  در چندین مرحله کمک های جمع آوری شده بصورت نقدی وبسته های غذایی  در  مساجد بعنوان پایگاه اصلی ،  ساماندهی و به طریق مقتضی در بین نیازمندان در سطح شهر و روستا توزیع گردیده است  و هنوز هم ادامه دارد .  

   

   

                   

  بازدید از نماز خانه های بین راهی :

  در طول سال بصورت مستمر توسط دبیر ستاد و اداره راهداری و … از نماز خانه ها ی پارکها ،جایگاه های سوخت و مساجد بین راهی بازدید و بر آنها نظارت شده و در این خصوص  موارد ی تقدیر و مواردی نیز  تذکر داده شده است .زیبا سازی ، مفروش کردن ، مهر نماز ، کتب قرآن ادعیه در نماز خانه های بین راهی جهت استفاده مسافرات تدارک دیده شده است .

   

  نشست های خبری :

  معمولا از طریق مطبوعات محلی ، شبکه های اجتماعی و رسانه تحلیلی خبری مطلع الفجر خبرهای مربوط به امر اقامه نماز و مساجد و دیگر برنامه های دینی انعکاس داده می شود .

   

  مناسبتهای ملی و مذهبی :

  در وضعیت عادی  شهرستان طوری برنامه ریزی نموده تا پایان مراسمات و مناسبتها ختم به نماز جماعت شود .

  -دبیر ستاد اقامه نماز در معیت امام جمعه محترم ، نماینده محترم مجلس ،  فرمانده محترم سپاه ، مسئول سازما ن تبلیغات در مراسمات مناسبتها حضور پیدا کرده با اولویت نماز به بیان سخن  پرداخته شده است .

  – تشکیل گروه تلگرامی یاوران و همیاران نماز در شهرستان

  -شعار نویسی و دیوار نویسی و نیز نصب تابلو ها با محتوای نمازی در سطح شهرستان

  -حضور امام جمعه ، و دبیر ستاد در کلیه مراسمات ، مناسبتهای شهرستان و گاها بصورت موردی نماینده محترم مردم در مجلس

  -تشکیل منظم جلسات شورای اقامه نماز و اتخاذ تصمیم و ارسال مصوبات جهت ابلاغ و اجرا در ادارات ، و مساجد شهر و روستا

  -حضور هفته ای یکبار امام جمعه ، فرماندار و سایر مسئولین در روستا ها و مراکز دهستانها جهت اقامه نماز جماعت و جوابگویی به سوالات مردم روستا در وضعیت عادی

  -حضور دبیر ستاد در جلسات شورای اداری ، شوراری فرهنگ عمومی و شورای آموزش و پرورش بمنظور پیگیری امورات اقامه نماز

  نمایی از حضور امام جمعه ، دبیر ستاد ، مسئولین ادارات به همراه نماینده مردم در مجلس در مراسمات

  نمایی از دیدار امام جمعه ، دبیر ستاد با مسئولین شهرستان در محل ادارات مربوطه

  دیدار دبیر ستاد با فرماندار و امام جمعه محتر م شهرستان

  پیگیری برنامه های آموزشی و تبلیغی در میان عشایر :

                      

  این شهرستان در طول جنگ تحمیلی بارها مورد هجوم ناجوانمردانه ارتش بعث عراق از طریق زمین و هوا قرار گرفت به طوری که در نتیجه ۱۵۰ بار بمباران هوایی، موشک باران و گلوله باران آن، تعداد ۳۰ روستا و شهر گیلانغرب به میزان صد درصد تخریب شد. ایثار، شجاعت، پایداری و استقامت مردم این دیار در مقابل تهاجم وحشیانه دشمن، تقدیم ۷۵۰ شهید والامقام، بیش از ۲۳۰۰ جانباز، ۱۳۳ آزاده سرافراز و ۱۲ هزار رزمنده با تشکیل تیپ مستقل مسلم بن عقیل از بین جوانان غیور این دیار گواه و مبین این مدعا است. حماسه مقاومت مردم این خطه در دوران دفاع مقدس باعث شد تا گیلانغرب افتخار عنوان دومین شهر مقاوم کشور را از زبان مقام معظم رهبری کسب کند مردم این خطه در دوران جنگ تحمیلی هیچ گاه شهرودیار خود را ترک نکردند و در شدید ترین وضعیت جنگی هم در حاشیه شهر و در دامنه ارتفاعات سکنی گزیدند بگونه ای که حتی نماز جمعه راهم تعطیل نکردند .

  لینک فضای مجازی

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.