دوشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۰ 20 صفر 1443 Monday, 27 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10294 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3463 تعداد دیدگاهها : 299×
برگزاری بیش از ۱۵ برنامه فرهنگی، آموزشی ویژه ماه مبارک رمضان در خراسان جنوبی
۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۹:۵۰
شناسه : 63640
5

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز استان طی مصاحبه با روابط عمومی ستاد استان به تشریح فعالیت های صورت گرفته در ماه مبارک رمضان در راستای ترویج فرهنگ نورانی نماز در سطح استان پرداخت.

پ
پ

 به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز استان طی مصاحبه با روابط عمومی ستاد استان به تشریح فعالیت های صورت گرفته در ماه مبارک رمضان در راستای ترویج فرهنگ نورانی نماز در سطح استان پرداخت.

ایشان در ابتدا با بیان اینکه فعالیت ها ارزشمندی جهت ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز در ماه مبارک رمضان صورت گرفته است عنوان داشت بیش از ۱۵ طرح و پروژه فرهنگی، آموزشی ویژه ماه رمضان انجام شده است که به طور خلاصه به مهمترین این فعالیت ها اشاره خواهم کرد؛ مهمترین و گسترده ترین این طرح ها ، پیگیری جهت تکمیل ساختمان ستاد اقامه نماز استان در ماه رمضان است؛ این مجتمع در تاریخ ۱۳۹۸/۸/۲ با حضور حجت ‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور کلنگ‌ زنی شد، برای ساخت این مجتمع یک میلیارد و پانصد میلیون تومان هزینه شده است. این مجتمع در زمینی به مساحت ۷۰۰ مترمربع و با زیربنای ۴۰۰ مترمربع  می باشد که به زودی با حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور افتتاح می گردد.

کمیلی افزود : با بهره برداری این مجتمع فرهنگی ، مشکل فضای اداری ستاد اقامه نماز ، بنیاد مهدی موعود (عج) و ستاد تفسیر استان حل خواهد. در این مجتمع کتابخانه تخصصی مهدویت و نماز بزودی به بهره برداری خواهد رسید، ضمناً فضای مناسب برای جلسات و گردهمایی ها فرهنگی تحت عنوان مسجد امام خمینی (ره) احداث شده است.

مدیر ستاد همچنین به تکمیل و اتمام کار هیأت ارزیابی عملکرد نماز دستگاه های اجرایی استان اشاره کرد و افزود ؛ جلسات هیأت ارزیابی دستگاه ها در ماه مبارک رمضان با حضور هیأت ارزیابی که متشکل از نمایندگان؛ امام جمعه، استاندار، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، نماینده منتخب دستگاه ها ، مدیر ستاد و کارشناس ارزیابی استان در ۱۰ جلسه از ۱۵ تا ۲۸ اردیبهشت انجام گردید.

 

حجت الاسلام کمیلی به فعالیت های فرهنگی و مسابقات ستاد که با همکاری دیگر دستگاه، در این ماه مبارک صورت گرفته است نیز پرداخت که عبارت است از :

 • برگزاری ویژه نامه طرح ضیافت نور در طول ماه مبارک رمضان

برگزاری ویژه برنامه ی ضیافت نور با مشارکت ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی و تشکل‌های دانش آموزی، معاونت پرورشی آموزش و پرورش به صورت پخش زنده در شبکه شاد در طول ماه مبارک رمضان در مدارس ویژه دانش آموزان و خانواده ها ، این ویژه برنامه از شنبه تا چهارشنبه هر روز ساعت ۱۱:۳۰ به مدت یک ساعت از طریق کانال پرورشی دانش آموزان طبس ( چلچراغ) ارائه می شود.

 • قرائت قرآن کریم با حضور قاریان دانش آموز حائزه رتبه های شهرستانی ، استانی وکشوری
 • تفسیرموضوعی قرآن آیات نماز و احکام نماز توسط امام جمعه­ی محترم شهرستان جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدی در ۱۸ مدرسه برگزار گردید.
 • برگزاری مسابقه پیامکی رادیویی

مسابقه پیامکی رادیویی ” نماز چشمه زلال” با همکاری ستاد اقامه نماز و صدا و سیمای استان در ایام ماه مبارک رمضان در برنامه ویژه نامه افطار در طول ماه مبارک رمضان برگزار شده است.

این مسابقه ۶۰ برنده داشته که کارت هدیه ۱۰۰ هزار تومانی به برگزیدگان اهداء شده است  (جمعا ۶میلیون تومان)

 • برگزاری مسابقه مجازی لذت نماز

برگزاری مسابقه کتابخوانی پیامکی نماز با عنوان ” لذت نماز ” ویژه عموم  با همکاری ستاد اقامه نماز استان و ستاد نماز جمعه و اداره آموزش و پرورش شهرستان فردوس در طول ماه مبارک رمضان برگزار شد .

در این مسابقه تعداد ۵۰۰ نفر  شرکت نمودند  و به قید قرعه به ۱۵ نفر کارت هدیه ۵۰۰ هزار ریالی اهداء گردید.

 • برگزاری تصحیح قرائت نماز در دوره های قرآن با همکاری کمیته امداد

تصحیح قرائت نماز (در دوره های قرآن) ویژه مدد جویان کمیته امداد امام خمینی (ره) هر روز صبح در محل مجتمع فرهنگی امام مهدی ( عج) کمیته امداد امام خمینی (ره) طبس در ماه مبارک رمضان با همکاری ستاد اقامه نماز استان و معاونت فرهنگی کمیته امداد حضرت امام در طول ماه مبارک رمضان برگزار شد.   

هدف از اجرای این طرح آشنایی بیشتر جوانان و نوجوانان با احکام و قرائت نماز است .

 • برگزاری ویژه نامه درس های از نهج البلاغه

ویژه برنامه ی درس‌هایی از نهج البلاغه  با همکاری ستاد اقامه نماز استان و معاونت پرورشی  اداره آموزش و پرورش شهرستان طبس  ویژه دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم در طول ماه مبارک رمضان برگزار شد

این ویژه برنامه به صورت مجازی و از طریق شبکه شاد و با عنوان ” هر روز یک خطبه از نهج البلاغه” در کانال پرورشی دانش آموزان طبس ، برگزار می شود .

از خطبه های گفته شده آزمون آنلاین بعمل آمد و به ۳ نفر از برگزیدگان در هر مقطع جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید. ( نفر اول : ۱۰۰ هزارتومان – نفر دوم : ۸۰ هزارتومان – نفر سوم : ۵۰ هزارتومان )

 • برگزاری پویش هر خانه یک مسجد

پویش هر خانه یک مسجد ویژه دانش آموزان در ماه مبارک رمضان ، با همکاری ستاد اقامه نماز استان و معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش در طول ماه مبارک رمضان برگزار شد.

موضوعات این پویش شامل : اقامه نماز جماعت با خانواده، تلاوت قرآن ، قرائت ادعیه و مناجات و محفل انس با قرآن خانوادگی است ، هر هفته ۲ اثر برگزیده به قید قرعه انتخاب و بعد ازعید فطر از برگزیدگان  تقدیر بعمل آمد.

 • برگزاری ویژه نامه زلال احکام ویژه دانش آموزان مقاطع اول و دوم متوسطه

ویژه برنامه زلال احکام ویژه ماه مبارک رمضان با همکاری ستاد اقامه نماز استان و معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش در طول ماه مبارک رمضان برگزاری شد .

این ویژه برنامه با محوریت آموزش احکام شرعی به دانش آموزان  مقاطع اول و دوم متوسطه ، به صورت مجازی از طریق شبکه شاد و  در پایان ماه مبارک رمضان از احکام مطرح شده از دانش آموزان شرکت کننده آزمون به عمل آمده و از هر مقطع به ۳ نفر  به رسم یادبود هدیه ای، اهدا گردید . (نفر اول :  ۱۰۰ هزارتومان – نفر دوم : ۸۰ هزارتومان  – نفر سوم: ۵۰ هزارتومان)

 • تهیه و توزیع پوستر فرازی از خطبه پیامبر اکرم (ص) در ربطه با ماه مبارک رمضان و ارسال در شبکه های مجازی
 • برگزاری مسابقه در محضر قرآن با همکاری ستاد اقامه نماز و معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش و سازمان دانش آموزی
 • برگزاری جلسه با دبیران اقامه نماز شهرستان ها
 • دیدار با علمای اهل شهرستان سربیشه
 • برگزاری شورای اقامه نماز شهرستان خوسف

کمیلی در خاتمه از همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی، استانداری و بسیج سازندگی استان جهت تکمیل ساختمان ستاد و همچنین از  تلاش همکاران ستاد استان جهت برگزاری برنامه های فرهنگی ، آموزشی در این مدت محدود تشکر کرد.

لینک دانلود گزارش تصویری عملکرد در ماه رمضان

 

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.