دوشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۰ 20 صفر 1443 Monday, 27 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10294 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3463 تعداد دیدگاهها : 299×
نمازی متفاوت
۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳
شناسه : 64730
1
خاطره نمازي

خاطره نمازی یکی از برگزیدگان مسابقه خواسته ما خاطره تاثیر گذار نمازی از شما .

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز مازندران ، یکی از خاطره های منتخب در مسابقه  خاطره نویسی (( خواسته ما ، خاطره تاثیر گذار نمازی از شما ))ستاد اقامه نماز استان مازندران عبارت است از :

باد شلاق‌وار پاییزی، بی‌رحمانه برگ درختان را روی زمین پهن کرده بود و آفتاب شدیدی که احساس می‌کردم با من دشمنی دارد، قطره‌های عرق را بر پیشانی‌ام به پایین سرازیر می‌کرد. اما خشم و ناراحتی من دلیل دیگری داشت.

ماجرا از این قرار بود که یکی از دوستان صمیمی‌ام در مورد من حرفی زده بود. فقط منتظر آمدن او به مدرسه بودم تا با تمام قدرت کتکش بزنم تا دیگر، حرف بی‌خود نزند!

بیست دقیقه‌ای به صف ظهرگاهی مانده بود و من، همچنان برای دیدن سعید بی‌تابی می‌کردم. دو سه نفر از همکلاسی‌هایم هم مرا تشویق می‌کردند که: «این پسره را حتماً بزن… به چه جرأتی به تو توهین کرده و … مطمئنم که او را می‌زنی و …» به عبارت دیگر، منتظر شروع سریال دعوای ما بودند. آستین‌هایم را بالا زدم  و از کنار زمین فوتبال رد شدم تا به در خروجی مدرسه رسیدم.

«سلام» جا خوردم. نگاهی به جلو انداختم. اشتباه ندیده بودم؛ آقای ظریفی معلممان بود! او هم آستین‌هایش را بالا زده بود و با دستمال کاغذی، صورتش را پاک می‌کرد.

– س … سلام … آقا.

آقای ظریفی لبخندی زد و گفت: «آفرین، مثل این که وضو گرفته‌ای. بیا با هم به نمازخانه برویم». انگار آب سردی به رویم ریخته شد.

– چ … چشم، آلان می‌آ… می‌آیم آقا.

نگاهی به آستین‌های بالا زده‌ی خودم انداختم و از پشت سر هم نگاهی به آستین‌های بالا زده‌ی آقای ظریفی. او برای نماز خواندن آستین بالا زده بود و من برای … خیلی احساس خجالت کردم. وضو گرفتم و نماز خواندم؛ نمازی متفاوت. احساس خوبی کردم. از آقای ظریفی یاد گرفتم که آستین‌هایم را جز برای کار خیر بالا نزنم و … چه کار خیری برتر از خواندن نماز.

 

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.