دوشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۰ 20 صفر 1443 Monday, 27 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10294 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3463 تعداد دیدگاهها : 299×
از ائمه جماعت اداره کل کمیته امداد امام خمینی و شهرستانهای  استان قزوین تجلیل به عمل آمد
۱۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳
شناسه : 67190
1
ستاد اقامه نماز استان قزوین

سند جامع اقامه نماز استان قزوین در حال بررسی و تدوین است تا دورنمای فعالیت های این حوزه با استفاده از دیدگاه های دانشگاه و حوزه مدیریت شود.

پ
پ

به گزارش روابط عومی ستاد اقامه نماز استان قزوین و به نقل از سایت خبری کمیته امدادقزوین؛ حجت الاسلام  موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان قزوین در نشست تجلیل از ائمه جماعات ادارات کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: یکی از وظایف مهم ستاد اقامه نماز تشریح اهمیت نماز برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی و تبیین آن در جامعه است و برای اینکه به نماز هرچه بیشتر توجه شود باید راهکار لازم نیز ارائه شود.

وی ادامه داد: امروز وظیفه اساسی ما حفظ و اقامه نماز در بین آحاد مردم به ویژه جوانان است، اقامه نماز یک وظیفه دینی و همگانی است و تشریفات نمی‌خواهد ، لذا هر کسی در حوزه مدیریت و مسوولیت خود در دستگاه‌ها باید برای توسعه و ترویج فرهنگ نماز کار کند و بکوشد.

موسویعنوان کرد: مقام معظم رهبری هر ساله تنها برای چند موضوع مهم پیام می دهند و یکی از این موارد که ایشان بسیار پیگیری می کنند، امر اقامه نماز است.

وی با بیان اینکه متأسفانه آن گونه که باید به جایگاه نماز توجه نشده است، اظهار کرد: اشاعه فرهنگ نماز یکی از نیاز‌های ضروری است وباید به‌ گونه‌ای فرهنگ سازی شود که اقامه نماز اثرگذار و اثربخش در زندگی فردی و اجتماعی هر فرد عامل باشد.

حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: فرزندان از گفتار، رفتار و کردار والدین الگوبرداری کرده و همان را عمل می‌کنند، به همین دلیل پدران و مادران در اقامه‌ به موقع نماز مقید باشند تا فرزندان نیز خود را مکلف به برپایی این فریضه‌ بدانند.

وی تصریح کرد:  باید تلاش کنیم با توجه به تأثیر مثبتی که نماز در زندگی روزمره دارد، نقش آن را در جامعه پررنگ تر کنیم و در این زمینه دستگاه‌های فرهنگی نقش و تأثیر بسزایی دارند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان قزوین بیان کرد: لازم است با اجرای طرح‌هایی راهبردی در راستای فراگیر کردن نماز، اقدام کنیم تا بتوانیم این واجب الهی را در بین نوجوانان و جوانان کشور که آینده سازان میهن اسلامی هستند، نشر دهیم.

وی نماز را موجب امنیت و آرامش روحی جامعه دانست و عنوان کرد: والدین به ویژه مادران لذت اقامه نماز را به کودکان بچشانند؛ اگر چراغ نماز در خانه‌ها روشن باشد، دل انسان‌ها هم به نور الهی منور می‌شود و همین موجب سعادتمندی آنها خواهد شد.

حجت الاسلام موسوی اظهار کرد: موضوع اقامه و ترویج نماز در جامعه و خانواده ها اهمیت زیادی دارد اگر در جامعه نماز اقامه شود اما منجر به کاهش آسیب ها و ناهنجارهای اجتماعی نشود، در حقیقت نماز به معنای واقعی آن اقامه نشده است. 

وی توضیح داد: اگر مسئولان جامعه به دنبال کاهش آسیب های اجتماعی هستند، باید ترویج فرهنگ نماز را در رأس برنامه های خود قرار دهند؛ بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری یکی از وظایف اصلی مدیران و مسئولان نظام و دولت موضوع ترویج فرهنگ نماز است که برای ترویج و تبلیغ آن باید برنامه ریزی های خاصی صورت گیرد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین گفت: دستگاه های مرتبط با ترویج فرهنگ نماز جماعت در کنار فعالیت های روزانه علاوه بر مبحث نماز، به موضوع زکات، خمس، امر به معروف و نهی از منکر نیز توجه داشته و مشارکت فعال داشته باشند. 

وی یادآورشد: سند جامع اقامه نماز استان قزوین در حال بررسی و تدوین است تا دورنمای فعالیت های این حوزه با استفاده از دیدگاه های دانشگاه و حوزه مدیریت شود.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.