دوشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۰ 20 صفر 1443 Monday, 27 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10294 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3463 تعداد دیدگاهها : 299×
شورای اقامه نماز شهرستان ساوه برگزار شد
۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۹:۴۵
شناسه : 68964
2

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان ساوه با حضور فرماندار ، امام جمعه و اعضای شورا در محل سالن جلسات فرمانداری با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید برگزار شد.

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ساوه ، در این جلسه علی میرزایی فرماندار شهرستان ساوه و حجت السلام و المسلمین حسینی امام جمعه شهرستان در رابطه با موضوع نماز و اهمیت امر اقامه نماز مطالبی را بیان کردند .

در ادامه جلسه احمد پرهیزکار دبیر جلسه نیز در رابطه با دستورالعمل جدید شورا و دستور کار جلسه مطالبی را توضیح و تببین کرد .

سپس تعدادی از اعضای شورا نیز در رابطه با اقدامات انجام شده و امر اقامه نماز در سازمان خود مطالبی را بیان کردند .

در پایان مصوب شد:

۱) مدیران ادارات و سازمانها و نهادها در راستای ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز نسبت به تدارک و تجهیز نمازخانه به منظور اقامه نماز جماعت در اداره پیگیری و اقدامات لازم را داشته باشند.

۲) در رابطه با اقامه نماز و خصوصا نماز جماعت در کارخانجات به ویژه کارخانجات بزرگ و دارای پرسنل بالا با محوریت اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و همکاری اداره صنعت و معدن و همچنین اداره تبلیغات اسلامی موضوع پیگیری و از آخرین وضعیت کارخانجات در این خصوص گزارشی تهیه گردد.

۳) در یکی از جلسات شورای اداری شهرستان از فعالین و خادمین نماز ، مدیران ، معلمان ، اساتید ، دانش آموزان و ائمه جماعات تقدیر به عمل آید.

۴) شورای اقامه نماز ادارات تشکیل و مسوول و یا کارشناس اقامه نماز هر اداره به فرمانداری ( دبیرخانه شورای اقامه نماز شهرستان ) کتبا معرفی گردد.

۵) در جلسه بعد شورای اقامه نماز شهرستان ، شهرداری در رابطه با برنامه ها و اقدامات نماز شهرداری و اماکن و سازمان های تحت مدیریت خود گزارشی ارائه کند .

۶) دستگاه های شهرداری ، راه وشهرسازی ، شرکت نفت ، میراث فرهنگی و اوقاف در رابطه با نماز خانه ها و سرویس های بهداشتی در داخل و یا خارج از شهر کماکان پیگیری و نظارت مستمر داشته باشند و در صورت وجود مشکل در اولین فرصت نسبت به رفع آن و نواقص احتمالی اقدام کنند .

۷) نظر به اهمیت امر اقامه نماز و اجرای مطلوب برنامه ها و پروژ های مربوطه مقرر گردید با عنایت به بند ۷ ملاحظات آئین نامه  تشکیل شورای اقامه نماز شهرستان ( مکاتبه شماره ۱۸۱۲۴/۱۴۰۰/۸۹-۱۴۰۰/۱/۲۸ معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری  ) شورای برنامه ریزی شهرستان بودجه و اعتبار مورد نیاز شورای اقامه نماز را با هماهنگی و نظر شورای اقامه نماز شهرستان  پیش بینی و از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پیگیری کند .

۸) به منظور استفاده از نظرات مختلف و کارشناسی در جلسات بعدی شورا ، از بخشداران ، ائمه جمعه شهرها ، مدیران صنایع ، اتاق اصناف ، شورای شهر ، اداره زندان ، آموزش و پرورش نوبران ، بهزیستی و دو نفر از ائمه جماعات مساجد شهر( به انتخاب اداره تبلیغات اسلامی) به عنوان عضو مدعو دعوت به عمل آید.

۹) شورای اقامه نماز بخش های نوبران و مرکزی به ریاست بخشداران تشکیل و طیق آئین نامه تشکیل شورای اقامه نماز صورتجلسات به فرمانداری ارسال گردد .

۱۰) طبق دستورالعمل ، جلسات شورا حداقل هر فصل یک جلسه تشکیل و در صورت لزوم جلسات فوق العاده شورا را نیز میتوان تشکیل داد .

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.