پنج شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۰ 16 صفر 1443 Thursday, 23 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 10264 تعداد نوشته های امروز : 10 تعداد اعضا : 3459 تعداد دیدگاهها : 299×
مبحث نماز را باید بین جوانان و کودکان رونق دهیم
۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
شناسه : 69769
0
عسگریان فرماندار شهرستان سمیرم: جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سمیرم روز یکشنبه ۱۰ مردادماه در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سمیرم با حضور حجت الاسلام مولازاده امام جمعه شهرستان، حجت الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، عسگریان فرماندار سمیرم، افشاری دبیر ستاد اقامه نماز و اعضای جدید شورای اقامه نماز شهرستان سمیرم روز یکشنبه ۱۰ مردادماه در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

افشاری دبیر سابق ستاد اقامه نماز ضمن بیان فعالیت های صورت گرفته در سال گذشته بیان داشت: بنده به مدت ۱۶ سال دبیر ستاد اقامه نماز در شهرستان بوده ام و باتوجه به موانع پیش آمده دیگر قادر به انجام فعالیت در این زمینه نیستم و خود را خادم این امر مهم میدانم اگر چه دیگر قادر به فعالیت مانند سابق نیستم اما در همراهی و هم فکری با سرپرست جدید این ستاد کوتاهی نخواهم کرد.

عسگریان فرماندار شهرستان بیان کرد: مباحث اصلی نماز و کم رنگ شدن آن در سطح شهرستان به خاطر کمبود امام جماعت و شرایط کنونی کشور می باشد که باید برای برطرف نمودن این موانع تدابیری اندیشید.

وی افزود: مبحث نماز را باید بین جوانان و کودکان رونق دهیم تا این امر مهم پایدار بماند لذا از آموزش و پرورش شهرستان میخواهم با جدیت در این امر حضور پیدا کند.

امام جمعه شهرستان سمیرم بیان کرد: مبحث نماز امر مهمی می باشد که در آیات و روایات تأکید زیادی به آن شده است و خداوند پیاپی به آن اشاره و در مورد آن راهنمایی می کند تا جایی که می تواند انسان را از هر نوع پلیدی دور کند.

حجت الاسلام مولازاده به برنامه ریزی دقیق پیرامون اجرایی شدن امر نماز اشاره کرد و بیان داشت: امر نماز باید به شکلی برنامه ریزی شود که خود نماز مردم را به سمت خودش بکشد نه ما بخواهیم مردم را تشویق به نماز کنیم و خود این امر باعث قبولی نماز می شود و این قبولی موجب تأثیر در مابقی اعمال و قبولی آنان نیز است.

وی در مورد مبلغین نظراتی را داد و خطاب به حوزه علمیه شهرستان بیان داشت: وضعیت مبلغین به شکل مطبوع نمی باشد و شهرستان احتیاج به مبلغ دارد لذا حوزه علمیه برنامه ریزی کند و از طلاب واجدالشرایط استفاده اکمل را نماید و آنان را در ترویج امر نماز به کار گیرد.

حجت الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان بیان کرد: اقامه نماز امری مهم می باشد و هر سال مور عنایت رهبری است و به کرات مشاهده شده که رهبری بر اقامه نماز تأکیداتی داشتند.

وی افزود: شورای اقامه نماز در سطح کشور امسال با ترکیبی جدید می باشد لذا اعضای جدید باید وظایف خود را بدانند و در راستای امر نماز هم در اداره خود و هم در اداراتی که جزء شورا نیستند و حتی در سطح شهرستان برنامه هایی پیاده نموده و اجرایی نمایند.

مدیر ستاد اقامه نماز بیان داشت: تشویق و جذب کودکان و نوجوانان به سمت نماز باید جزء اولویت های شورای اقامه نماز هر شهرستان باشد و کوتاهی در این کار، امریست نابخشودنی چرا که کودکان و جوانان آینده سازان کشور هستند و اگر این امر مهم از بین برود، کشور نابود می شود.

در پایان از افشاری دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان به خاطر زحماتی که در این چند سال کشیده بودند توسط حجت الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان و عسگریان فرماندار شهرستان تقدیر شد و حجت الاسلام منعمی به عنوان سرپرست ستاد اقامه نماز در شهرستان منصوب گردید.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.