شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ 27 شوال 1443 Saturday, 28 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13247 تعداد نوشته های امروز : 9 تعداد اعضا : 4121 تعداد دیدگاهها : 299×
یاد خدا بهترین وسیله براى خویشتن‌ داری و کنترل غرایز است
16 شهریور 1400 - 12:12
شناسه : 73224
7
حجت الاسلام و المسلمین مرادی:

ریشه بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی که از مصادیق منکرات می‌باشند در عدم توجه بر نماز و آگاه نبودن از آثار مثبت آن است.

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مرادی مدیر ستاد اقامه نماز استان البرز روز دوشنبه ۱۵ شهریور با حضور در دفتر ترابی معاون اجتماعی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان با وی دیدار و در مورد مسائل اجتماعی استان گفت‌وگو و به تبادل‌نظر پرداختند.

مرادی با اشاره به اهمیت نماز در کاهش آسیب‌ های اجتماعی گفت:

کسی که عبودیت و بندگی را مقصد حیات خود می‌بیند نمی‌تواند نسبت به طریقه‌ زندگی خود بی‌تفاوت باشد،  بلکه همه شئون زندگی را از مسائل فردی گرفته تا مسائل سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی در مسیر بندگی قرار می‌دهد؛ بهترین طریقه بندگی انجام عملی است که خدا آن را بهترین مصداق بندگی می‌داند و آن نماز است.

وی افزود: نماز عامل توجه دائمی به خداست، یاد خدا بهترین وسیله براى خویشتن‌داری و کنترل غرایز است؛ نمازگزار همواره به یاد خدا هست، خدایى که از تمام‌ کارهای کوچک و بزرگ باخبر است و کم‌ترین اثر یاد خدا و نقش نماز این است که با خودکامگى انسان و هوس‌های وى اعتدال می‌بخشد.

مرادی در ادامه صحبت‌های خود در مورد نقش نماز و آسیب‌های اجتماعی گفت :

ریشه بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی که از مصادیق منکرات می‌باشند در عدم توجه بر نماز و آگاه نبودن از آثار مثبت آن است که منجر به بروز منکرات و شیوع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی اظهار کرد: اگر به نماز به‌ عنوان یک اولویت، ضرورت و نسخه شفابخش و حلال مشکلات در آسیب‌های اجتماعی نگریسته شود، در آینده‌ای نزدیک قطعاً شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

مرادی در ادامه به نقش نماز در جلوگیری اعتیاد در جامعه اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین نقش نماز، پیشگیری اولیه از اعتیاد است به این معنا که هر چه فرد ازلحاظ اعتقادی در سطح مطلوب‌تری قرار گیرد، کمتر به دام اعتیاد گرفتار می‌شود زیرا بسیاری از دستورات دینی در کنترل اعتیاد مؤثر است.

وی افزود: نماز حقیقی تیشه برریشه اعتیاد می‌زند؛ شهید مطهری (ره )می‌گوید: راز این‌که اکثر جانی‌های دنیا معتاد به یک سلسله سرگرمی‌های خیلی شدید از قبیل مصرف تریاک، هروئین، مشروبات الکلی و قمار هستند، این است که می‌خواهند از خودشان فرار کنند.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.