چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ 24 شوال 1443 Wednesday, 25 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13230 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4120 تعداد دیدگاهها : 299×
متاسفانه برای ترویج نماز اهمیتی داده نمی شود
27 شهریور 1400 - 11:44
شناسه : 74269
6
در دیدار مشاور مدیر کل آمورش و پرورش استان با مدیر ستاد اقامه نماز استان؛ مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان در دیدار با مدیر ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی پیشنهاد هایی در رابطه با ترویج فرهنگ نماز ارائه داد.
ارسال توسط : نویسنده : پورصابری منبع : روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی
پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، مشاور مدیر کل آمورش و پرورش استان آذربایجان شرقی حجت الاسلام پور رادی به همراه حجت الاسلام حسین زاده و حجت الاسلام خانی با مدیر ستاد اقامه نماز استان حجت الاسلام آقاجانی دیدار کردند.

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان در این دیدار پیشنهاد هایی ارائه داد. پوررادی خطاب به آقاجانی گفت: ستاد اقامه نماز را با مراکز هنری مرتبط کنید و از ظرفیت دانشگاه هنر استفاده کنید.

پور رادی در ادامه گفت: با اجرای طرح مسابقه هایی با موضوع نمازی از افکار و طرح های دانشجویان هنر استفاده کنید. وی افزود: اتاق فکری دائم و مستمر در مورد مدیران، معلمان،خانواده ها و دانش آموزان برقرار کنید.

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه گفت: از درآمد شهرداری به کتابخوانی اختصاص داده می شود ولی متاسفانه برای ترویج نماز اهمیتی داده نمیشود. وی خاطر نشان کرد: باید از روحانیون حمایت کرده و از طرح ها، افکار و نیروهای آنها استفاده شود.

پور رادی افزود: یکی از شاخص های مسئولین محترم در ارزیابی کارکنان، باید نماز باشد. وی در ادامه گفت: در ارزیابی های ادارات نباید فقط به کاغذ اکتفا کاغذ شود؛ بلکه باید راستی آزمایی صورت پذیرد.

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: باید از ظرفیت کارخانجات و مساعدت های آنها نیز در امر ترویج نماز استفاده شود.

پور رادی در ادامه افزود: سفرهای زیارتی گزینه ی بسیار تاثیرگذاری است و باید برای دبیران ادارات در نظر گرفته شود. وی گفت: نیاز است که بنیاد خیریه ای در جهت ترویج نماز ایجاد شده و جذب مساعدت های خیرین شود. حجت الاسلام پور رادی گفت: یکی از برنامه های زیرساختی، دانشگاه فرهنگیان است؛ زیرا انعطاف پذیری دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از معلمان نیز بیشتر است.‌

وی افزود: باید اساتیدی مخصوص دانش آموزان تربیت شوند که زبان کودکان را بیاموزند و حتی از کودکستان ها نیز نباید غافل شد. پور رادی گفت: در مدارس غیرانتفاعی، برنامه های آموزشی نماز کمرنگ است و باید برای مدیران و معلمان مدارس غیردولتی به صورت ویژه برنامه ریزی کرد. وی گفت: کلیپ های دو سه دقیقه ای با موضوع نماز و مهدویت و تفسیر ضبط گردد و بهره برداری های مختلف صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: در راستای ترویج فرهنگ نماز از پتانسیل های جهاد دانشگاهی خصوصا در بحث های رسانه ای باید استفاده شود. مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: مهم ترین قسمت ترویج فرهنگ نماز و مهدویت، صدا و سیما می باشد و نباید از آن غافل شد.

آقاجانی در پایان گفت: نباید بیماری کرونا مانع از اجرای برنامه ها شود و حتی به صورت مجازی باید فعالیت های نمازی و تفسیری و مهدویت اجرا شود.


در پایان این جلسه، کتاب آداب نماز (آداب ظاهری و نماز) از طرف مدیر ستاد اقامه نماز استان، به حجت الاسلام پور رادی و حسین زاده و نجفی اهدا شد.

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.