دوشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۱ 22 شوال 1443 Monday, 23 May , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 13222 تعداد نوشته های امروز : 11 تعداد اعضا : 4116 تعداد دیدگاهها : 299×
الگوی ما در نماز شهیدان هستند
01 مهر 1400 - 14:12
شناسه : 74824
4
در گفت و گو با مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان؛

در گفت و گو با حجت الاسلام ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان پیرامون هفته دفاع مقدس، به مسائل مهم و کلیدی زمان جنگ اشاره شد.

پ
پ

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، حجت الاسلام ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت و گویی را با روابط عمومی این ستاد داشته است.

او در پاسخ به به سوال از چند سالگی و چه طریقی توفیق حضور در جبهه را داشته گفت: در سال ۶۱ نوجوان ۱۳ ساله و مشغول به تحصیل بودم که نوجوانان را گروه گروه به جنگ اعزام میکردند و من به دلیل کم بودن سنم موفق به حضور در جبهه نشدم، اما برادر بزرگم در جبهه بود و زمانی که برگشت بنده اسرار به همراهی او داشتم و در آخر با شناسنامه برادر دیگر که بزرگتر از بنده بود به جبهه رفتم.

وی با توجه به نوع عملیات ها و تاریخ آن ها پاسخ داد: بنده در عملیات رسمی حضور نداشتم و بیشتر در منطقه کردستان بودم و در آنجا شرایط سختی بود و معلوم نبود دشمن از کدام طرف حمله میکند لذا باید همیشه به حالت آماده باش می بودیم.

او همچنین درمورد نقش مسجد و نماز گزاران در هشت سال دفاع مقدس توضیح داد: مساجد و نماز گزاران از پشیتیبان های جنگ بودند و سنگری برای مردم. مساجد اگر نبودند ما نمی توانستیم بگوییم بالقطع پیروز میدان هستیم ولی این دلگرمی رزمندگان به مساجد بود که قطعیت به پیروزی داشتند.

وی با توجه به نماز و نیایش رزمندگان در دفاع مقدس بیان کرد: معنویت در رزمندگان اوج میزد؛ مخصوصا در خواندن نماز اول وقت و به جماعت و خواندن نماز شب.

شبی من و دوستم برای خواندن نماز شب بیدار شدیم و زمانی که به محل نمازخانه آمدیم دیدم که در نمازخانه جایی برای ایستادن نمی باشد؛ فکر کردم ساعتم خراب است و دیر بلند شدیم در حدی که به نماز جماعت صبح هم نرسیدیم ولی بعد متوجه شدم این جمعیت برای نماز شب آمده بودند.

این مدیر با یادآوری خاطره ای از هشت سال دفاع مقدس ادامه داد: شبی قرار بود رزمندگان را برای رزم شبانه ببرند. منطقه ای را در نظر گرفته بودند که فکر میکردند تالاب است ولی بررسی نکرده بودند زمانی که به منطقه رسیدیم قرار شد تا رزمندگان وارد تالاب شوند تا هم آمادگی روبه رو شدن با دشمن در آب را داشته باشند و هم خشم شبی باشد، اما زمانی که رزمندگان وارد تالاب شدن دریغ از یک قطره آب و رزم شبانه تبدیل به خنده شبانه شد.

رنجبر در رابطه با چگونگی برگزاری مراسمات عبادی و سیاسی افزود: مراسمات عبادی مثل دعای کمیل که واقعا تاکنون من نظیر آن را در تمام عمر ندیده ام با شکوه و با تمامی نیروها برگزار میشد.

زمان شروع مراسمات عبادی و سیاسی تمامی رزمندگان حضور داشتند و معنویتی که در آن بود در هیچ زمان و مکانی یافت نمی شد.

اوقات فراغت بیشتر در مراسمات و جلسات عقیدتی و سیاسی شرکت میکردیم و بعضی مواقع هم از طریق پشتیبانی نوار هایی از سخنرانی مرحوم امام(ره)، آقایان مظاهری، مشکین، انصاریان و امثال این بزرگواران را دریافت و گوش میکردیم.

حجت الاسلام رنجبر با توجه به دفعات حضورش در جبهه ادامه داد:من حدود ۱۰ الی ۱۲ مرتبه در جبهه حضور پیدا کردم که مرتبه حداقل ۱ ماه و حداکثر ۳ ماه حضور داشتم و جمع کلی که در جبهه حضور بهم رساندم ۲۳ ماه بود.

او در پاسخ به سوال اگر هم اکنون کشور مورد حمله دشمنان قرار بگیرد آیا شما حاضرید دوباره به جبهه بروید و یا فرزندانتان را تشویق به رفتن به جبهه کنیدف گفت: قطعا و با کمال میل در جبهه حضور پیدا میکنم و فرزندان را علاوه بر تشویق با خود نیز همراهی میکنم. ما راحت این کشور و حکومت اسلامی را به دست نیاوردیم که بخواهیم راحت نیز از دست بدهیم؛ لذا هر کاری از دست من بربیایید در دفاع از سرزمین و کشورم انجام میدهم.

این مدیر در آخر خطاب به جوانان و نوجوانان تاکید کرد: در حفظ این مرز و بوم کوشا باشید. ما جوانان زیادی مثل شما را برای بدست آوردن این مملکت از دست دادیم؛ لذا از شهدا یاری بخواهید تا در ایمان محکم باشید و مانند آنان مقید به نماز اول وقت و جماعت وحتی نماز شب بشوید وکاری انجام ندهید که مدیون خون شهدا شویم.

 

 

لینک فضای مجازی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.